Dr. Dre by měl slavit. Místo toho se omluvil ženám

Dr. Dre by měl slavit a má co. Jeho album "Compton" doprovázející biografický snímek kapely N.W.A. "Straight Outta Compton" se vyšvihlo v prestižním žebříčku Billboard 200 mezi Top 5, samotný film se těší dobrému hodnocení (jak mezi kritiky, tak mezi těmi, kteří si koupili lístek) a celé to zastřešuje megalomanská částka utržená z prodeje populární značky sluchátek Beats By Dr. Dre. A přece ikonu západního břehu dohnal jeden z démonů z její divoké minulosti...

 
Něco již naznačila recenze filmu "Straight Outta Compton", kterou publikoval Andreas Hale pro 2dopeboyz.com. Ten se ve svém článku zabýval z nemalé části některými výpady vůči ženám, kterých se členové N.W.A. v minulosti dopouštěli a do scénáře nebyla tato kontroverze zahrnuta. Otázky kolem opomenutí tehdejších bouřlivých událostí padly i na tiskové konferenci k filmu "Straight Outta Compton". 
 
Dr. Dre se k tomuto tématu krátce vyjádřil již v rozhovoru pro magazín Rolling Stone v průběhu srpna: "Udělal jsem několik hrozných chyb v mym životě. Byl jsem mladej, zkurveně blbej. Řekl bych, že všechna ta tvrzení nejsou pravda - ale některý z nich jsou. Tohle byla vážně chyba. Ale zaplatil jsem za ní a jediná cesta z pekla vede skrz rozhodnutí, že už podobnou věc neudělám," popsal Dre pro magazín Rolling Stone.
 
Konkrétní problémy však gradovaly nadále a na Dreho adresu se ozval jeden vroubek z minulosti. Přesněji řečeno se jedná o vroubky tři. Dee Barnes, Michel’le a Tairrie B. Murphy již dlouhodobě brojí proti Doctorovi, jenž je měl v mládí sexuálně zneužít. Se sílící slávou (a tučnějším kontem na Dreho účtu) se však zvedl i tlak ze strany žen, které dokonce spustily internetovou kampaň, jež má upozornit na problematickou minulost někdejšího člena N.W.A.
 
V důsledku toho všeho se nakonec rozhodl Dr. Dre učinit prohlášení pro deník New York Times. "Před pětadvaceti lety jsem byl mladý člověk, co hodně pil, bez opravdového smyslu života," vybírá z prohlášení Dr. Dre magazín hiphopdx.com. "Nicméně, nic z toho není omluva pro to, co jsem udělal. Jsem ženatý 19 let a každý den pracuji na tom být lepším mužem pro mojí rodinu, hledajícím při té cestě poučení. Dělám vše, co mohu, abych již nikdy znovu nepřipomínal takového člověka. Omlouvám se všem ženám, kterým jsem ublížil. Hluboce lituji toho, co jsem udělal a vím, že to navždy zasáhlo životy nás všech," stojí v prohlášení.
 
Ke zprávě se připojil také Apple, jenž vzhledem ke své licenci značky Beats By Dr. Dre pochopitelně ovečku načesal, aby jí mohl dál stříhat: "Dr. Dre se omluvil za chyby, které udělal v minulosti a řekl, že není ta samá osoba jako před pětadvaceti lety. Po rok a půl dlouhé spolupráci máme důvody jeho tvrzení důvěřovat," cituje vyjádření Applu pro New York Times server hiphopdx.com.
 
Zahraniční weby nicméně přijímají Doctorovo prohlášení při nejmenším vlažně. Server 2dopeboyz.com například pochybuje už jen o autenticitě celého prohlášení. "Myslím, že tohle není omluva. Tohle je odstavec o sedmdesáti slovech, který napsal někdo, kdo určitě NENÍ Dr. Dre. Uvažujte o tom," komentuje prohlášení server. 
 
Zdroje: 2dopeboyz.com, hiphopdx.com, 

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná