RUKAHORE_SHOP_BANNER

Dokument o hip hopu ve východní Africe

Před nedávnem se v New Yorku konal čtvrtý ročník filmového fetivalu (H20 International Film Festival), zaměřeného čistě na hiphopovou kulturu. H20 (Hip Hop Odyssey) je mediální program, který spolupracuje jak se zkušenými, tak i novými filmaři na vytváření dokumentů zobrazujících pozitivní image hip hopu.
 
Mezi oceněnými snímky byl i "Hip-Hop Colony", který si získal hned dvě hlavní ceny. Dokument zachycuje kořeny hip hopu ve východní Africe (snad všichni víme, jaký je hlavní původ černošské komunity v USA, odkud pochází jejich silná ustní tradice, která je základtem rapu a hip hopu vůbec). Režisér filmu, Michael Wanguhu, říká, že si málokdo uvědomuje, jakého rozsahu může africký rap nabýt. Za ocenění získaná v mecce hiphopové kultury je velmi vděčný, umožní mu prý navázat lepší obchodní styky v Africe a podpořit tak místní emcees, kterým se zde nedostává zdaleka takové pozornosti, jakou by zaloužili. Spousta dobrých a zajímavých hiphopových akcí se zde nemůže uskutečnit, protože jejich organizátoři nemají žádné konekce na sponzory nebo úředníky, kteří by jejich snažení zaštítili.
 
Dokument uspěl i na dalších filmových festivalech, získal cenu Best Urban Documentary  na houstonském Black Film festivalu a stejnojmenné ocenění i na filmovém festivalu v San Franciscu. Zde můžete shlédnout trailer (Windows Media).

Zdroj: Hip-Hop Colony, AllHipHop
 
Související články:
Neobvyklý dokument z koncertu Beastie Boys  
Infamy - nový graffiti dokument
Style Wars - aerosolová klasika znovu ožívá 
Vychází dokument o freestyle battlech
Hustle and Flow - nový hiphopový film
T.I. - další emcee s životopisným filmem?

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná