DJ Premier a Guru opět na stejné lodi! Bohužel jen epizodně..

Po Havocovi s Prodigym jejichž bývalé vydavadelství si hodlá prostřednictvím výběru "Life Of The Infamous. The Best Of Mobb Deep" připomenout nejzářivější momenty skupiny už za necelé tři týdny, přichází se svým retrospektivním pohledem vzpomínajícím na časy minulé i další nezapomenutelné těleso hip hopové historie, jímž je legendární boombap duo Gangstarr. To vše i přesto, že jim před sedmi lety vyšlo zlaté dvoj CD "Full Clip: A Decade Of Gang Starr" zaznamenavší vše podstadné za posledních deset let a od té doby se urodilo pouze jedno jediné regulérní LP "The Ownerz".

Kolekce největších hitů "Mass Appeal: The Best Of Gangstarr" vzejde z kanceláří Virgin/EMI a nabídne jednadvacet šlágrů z takřka dvacet let trvající kariéry, mezi nimiž dostanou prostor i dvě bonusové záležitosti, které doposud vyšly pouze na japonské verzi desky "The Ownerz". Jsou jimi skladby "Tha Squezze" pocházející ze soundtracku "Training Day" a "Natural", což je pro změnu věc nalézající se na soundtracku "Spin This". Dále už lze pochopitelně čekat klasická nálož hitů typu babičky "Step In The Arena", "Check The Technique", "Code Of The Streets", nebo "Mass Appeal".

Stále více oblíbenější společná CD/DVD edice "Mass Appeal: The Best Of Gangstarr" poté představí i 13 videoklipů, mezi nimiž nebude absentovat např. zmíněná  "Step In The Arena", "Just To Get A Rep", nebo můj velký favorit "Take It Personal". K oficiálnímu příchodu na trh by mělo dojít 26. prosince, s tím, že přítomny budou i komentáře a postřehy hip hopového novináře Sorena Bakera.

Co se týče samotných leaderů Gangstarr Foundation, situace pořád není čitelná tak, jak by mohla být, neboť namísto vše objasňující tiskové zprávy učinili jak Guru, tak i Preemo, v médiích rozdílná prohlášení. Na začátku loňského roku se kupříkladu Guru na webu SOHH nechal slyšet, že skupina již neexistuje, čímž se potvrdily spekulace o vnitřních problémech vyústivší na jejich evropské tour ze sezóny 2003/04, kdy se nejlepší producent všech dob rozhodl opustit výpravu a bostonský rodák musel na zbytek šňůry angažovat jiného deejaye. Na konci téhož roku období ovšem Premier v rozhovoru pro AllHipHop pouze mlžil prohlášeními o blíže nespecifikované delší přestávce, ale rozhodně ne o definitivním rozpadu. Aby však zmatku nebylo málo, letos v dubnu Guru striktně prohlásil, že už s předchozím partnerem spolupracovat nehodlá a vrcholu dosáhnuvší Gangstarr jsou pro něj uzavřenou kapitolou.

Ať už je to tak, či tak, počet šesti řadových alb už se zřejmě nerozšíří. Primo stále buduje svůj čtyři roky starý label Year Round Records, na kterém poskytuje střechu nad hlavou lidem jako Blaq Poet či NYGz a čtyřicátník Guru společně se Solarem, o němž mimochodem prohlásil, že v něm objevil nového Premiera, čemuž se ovšem musím pouze smát, připravují na své nové domovině 7 Grand Records již čtvrtý díl fanouškovsky oblíbené série Jazzmatazz, jež by se měla ve formátu 2CD objevit na pultech v první polovině příštího roku.

Mass Appeal: The Best Of Gang Starr Tracklist:
1. You Know My Steez
2. Manifest
3. Step In The Arena
4. Mass Appeal
5. Ex Girl To The Next Girl
6. Skills
7. The Militia
8. Check The Technique
9. Dwyck
10. Take It Personal
11. Put Up Or Shut Up
12. Above The Clouds
13. Lovesick
14. Now You're Mine
15. Soliloquy Of Chaos
16. Code Of The Streets
17. Just To Get A Rep
18. Royalty
19. B.Y.S.

Bonus Tracks
20. Tha Squeeze (from Training Day soundtrack and The Owners
Japanese import)
21. Natural (from Spin This soundtrack and The Owners Japanese import)

DVD Tracklist
1. Step In The Arena
2. Just To Get A Rep
3. Who's Gonna Take the Weight
4. Ex Girl to the Next Girl
5. Take It Personal
6. Code of the Streets
7. Mass Appeal
8. You Know My Steez
9. The Militia
10. Full Clip
11. Discipline (featuring Total)
12. Nice Girl, Wrong Place
13. Skills

Zdroj: AllHH

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná