RUKAHORE_SHOP_BANNER

Dj Opia žije, ba co víc, tvoří a slibuje tři projekty

Existují lidé, kteří toho víc namluví, než udělají. Dj Opia, o němž je spolu s Katem slyšet z nejužší domácí producentské špičky v mezideskových obdobích nejméně, ale mezi ně nepatří a ne úplně lichotivý status "spícího obra" brzy rozežene nejen nový Tafův klip "Gamber" s jeho podkladem, hodně beatů na nové desce Jay Diesela či účast na letní Everydays kompilaci "Whimsey Beats 2"...

To, co nás v současnosti zajímá nejvíce, je totiž jeho nová deska deska s názvem "Sampl Meeting", jejímuž vzniku původně předcházely myšlenky na beat tape, který by představil nepublikované věci za poslední čtyři roky, během nichž samozřejmě produkoval, jen o tom jaksi nikomu moc nedával vědět.

"Jak jsem dával dohromady tracklist, a ty věci postupně míchal a zpětně prozkoumával, sem přidal synťák, támhle basu, začalo to bobtnat do vcelku smysluplné ucelené desky, dokonce i s jakýmsi konceptem," uvedl bývalý člen dnes již archaického pojmu Naše věc.

Dodělal tedy dalších pár zbrusu nových kousků a výsledkem je plnohodnotná instrumentální deska se zbytečně neprotahovanou stopáží. "Album je úplně bez hostů, bez cutů a hovoří pouze řečí hudby. Jelikož jediným mým potencionálním vodítkem pro posluchače jsou názvy tracků, snažil jsem se skladbám dávat zajímavá jména, aby vystihly náladu a atmosféru pecky tak, jak ji cítím já," vysvětlil člen Illuzionists.

Nahrávku vydá Blind Deaf v limitované edici 500 kusů, autorem obalu je dvorní grafik labelu Pauser. Tím to však nekončí - "Opijejtr" je evidentně při chuti a už má nachystán materiál na koncepční "filmový mixtape", kde předělává známé i méně známé filmové melodie, proskrečovává je a dohrává různými hláškami.

Grandiózní finále by pak mělo obstarat jeho druhé regulérní sólo, které pojme úplně jinak, než tomu bylo v případě pár let starého debutu "CUTalogue", neb si je dle svých slov vědom chyb, které na něm udělal. "Mám 90 procent beatů a oslovený hosty, tudíž někdy v příštím roce by měla být venku," uzavřel Opia a vzhledem ke svému "kamarádství" s termínovou listinou záměrně neuvedl datum.

Tracklist k "Sampl Meeting":
01 Film o nás dvou
02 Slyšeli jsme slovo zboží
03 Kontakt
04 Magnetická renesance
05 Ukaž mi tu svoji sexy věcičku
06 Je to v pořádku
07 Oči mohou nejen vidět
08 Hutnější BOMBón
09 Páka zpátky do pátků
10 Výýc špinavě, výýc
11 Noc
12 Houstone, nemáme problém
13 Uchop můj pop
14 Offstrov
15 Příběh o Albertu H.
16 KingKonGspirace
17 Melancho echo
18 Smuut
19 Jsem tvor, tvořím

Související:

Jak si Jay Diesel & Opia poradili s tématem Guru?
Další živý mix Illuzionists pro vaši potěchu

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná