RUKAHORE_SHOP_BANNER

Devět nedoceněných zaoceánských desek, jež si v roce 2016 zasloužily více pozornosti

Doba je rychlá jako šíp vystřelený z kuše lidového hrdiny Viléma Tella a díky webům, blogům a sociálním sítím jsme zahrnováni muzikou bez možnosti oddechu všech 365 dní v roce. Tím spíš, že hip hop stárne a když tvoří jak veteráni, tak i další dvě generace, které nastoupily po nich, vydávací objem se logicky zvětšuje.

V celé té záplavě nejde slyšet všechno. Ono by to možná i šlo, leč to byste se nesměli vracet ke svým oblíbeným kouskům a naopak byste si museli vyhradit spoustu času a absorbovat každičké "uprdnutí" všech interpretů bez ohledu na to, zda je z východu či západu, nebo jestli vás celá jeho dosavadní diskografie iritovala, což se zrovna nejeví jako ta nejlákavější věc na světě.

Níže před vámi leží pár disků, o nichž si myslíte, že jim nebyla věnována dostatečná pozornost a že tak mohla některým jedincům dost dobře uniknout. Domo Genesisovi například nepomáhal jen Tyler The Creator, ale i Sha Money XL, eLZHi rapoval do beatů od Karriema Rigginse, Oh No, Nicka Speeda, 14KT či Quelle Crise a na Snoopovi alias Niggarachim, který se v Billboard Chart vyšplahl nejvýše na čtyřicátou pozici,, se sešla hvězdná parta zahrnující práci lidí jako Timbaland, Just Blaze, Swizz Beatz, J Dilla, Nottz, Daz Dillinger, Rockwilder nebo Soopafly.
 
Na dostaveníčku Phonteho s Ericem Robersonem byli přítomni S1, Zo!, Nicolay a E.Jones a frontman Foreign Exchange byl - pokude jde o rýmy - zastihnut v nejlepší forměm od dob Little Brother. Pestrý tým sestavil i Homeboy Sandman, neb se mohl spolehnout na Large Professora, RJD2, J57, Georgie Anne Muldrow, Edana či Erica Laua. No, a dlouhodobě podceňovaný člen Demigodz Apathy si svůj poslední dárek příznivcům s názvem "Handshakes With Snakes", na němž má i Celph Titleda, Pumpinheada, Ras Kasse, O.C.ho, Oh No, Twistu, Sick Jackena, B-Reala či Bun Bho, beatově odedřel zcela sám.
 
Napadají vás i nějaké další kousky, jimž bylo "ublíženo" a které se mezi fandy nerozšířily dostatečně?
 
9 nedoceněných nahrávek roku 2016:
 
D.I.T.C. - D.I.T.C. Studios (Slice o Spice)
Apathy - Handshakes With Snakes (Dirty Version Records)
Skyzoo a Apollo Brown - The Easy Truth (Mello Music Group)
Phonte a Eric Roberson - Tigallerro (The Foreign Exchange Music)
Snoop Dogg - Coolaid (Doggystyle)
Homeboy Sandman - Kindness For Weakness (Stones Throw Records)
Domo Genesis - Genesis (Odd Future)
Elzhi - Lead Poison (Glow 365)
Flatbush Zombies - 3001 - A Laced Odyssey (Glorious Dead Recordings)
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná