RUKAHORE_SHOP_BANNER

Desek už Prago Union přeci jen pár mají, ale knihu teprve první!

Je to tak a je to venku. Rozhodně není co tajit, protože to bude veliká věc. Adam “Perník” Pernikář, autor knihy, několik let fotograficky dokumentoval společnou cestu Prago Union a Champion Sound, aby posbíral maximum jejich nejdůležitějších hudebních i zákulisních okamžiků. Povedlo se mu to a kniha nazvaná Dezorient Express, publikovaná vydavatelstvím Grada Publishing, a.s. bude k mání v českých knihkupectvích od října tohoto roku.

Kniha bude představena 26.9. ve Forbidden Spotu, kde ji bude možno nejen zakoupit, ale i si prohlédnou výstavu vybraných fotografií z knihy. O hudební doprovod se postará koncert Prago Union - Champion Sound. Akce začíná v 18:00, bližší info najdete na FB Prago Union nebo třeba zde

A o co tedy přesně jde?

Téměř pět let Adam nasedal s klukama z Prago Union do dodávky. Celou tuto dobu byl součástí osobních i koncertních příběhů dvou kapel - Prago Union a Champion Sound. Stál po jejich boku na stagi i v zákulisí, aby tam zachytil momenty, které běžný fanoušek nemá šanci vidět. Pomáhal jim tahat bedny, nosil jim kytary, žil s nimi jejich hudební životy.
 
Za těch pár let vzniklo přes 5 000 černobílých analogových fotografií. Byly to střípky nadšení, entuziasmu, vyčerpání a štěstí, které znal jen Adam a kluci z kapel. Nikdo jiný o nich nevěděl. Musely však jít ven, protože byly důkazem výjimečného spojení mezi fotografem a kapelou. Symbolem důvěry a odkazem pro budoucí generace. Díky tomu, že mu kluci dovolili fotit úplně všechno, se před vámi již brzy otevře možnost vidět kapelu specifickým a nevšedním úhlem pohledu. 
 
Adam Pernikář aka @pernikphoto strávil přípravou knihy Dezorient Express celý jeden rok. Pečlivě vyvolával všechny filmy a fotografie, skenoval ohromné množství materiálu, vybíral z tisíců fotek, porovnával, skládal a přeskládával, konzultoval, připravoval projekt a hledal vydavatele. Dezorientu věnoval víc než jen svůj čas. Aniž by si to Adam uvědomoval, pokaždé, když nastoupil do Expressu, byl blíž vzniku této jedinečné knihy, která tu chyběla. 
 

Harmonogram:

18:00 Otevření Galerie
19:00 DJ set
21:30 Křest knihy Dezorient Express
22:00 Koncert Prago Union - Champion Sound
22:30 DJ set
00:00 Uzavření Galerie

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná