Dere se Dj Hi-Tek znovu na výsluní?

Jak známo, rodák ze Cincinnati byl na onom pomyslném výsluní již před několika lety díky dnes již klasickému projektu Blackstar, nebo kvalitnímu albu "Train Of Thought", které nahráli spolu s Kwelim pod hlavičkou Reflection Eternal. Po svém debutovém a stále ještě mírně nadprůměrnějším sólo LP "Hi-Teknology", které vyšlo v roce 2001, už se ovšem jakoby zadrhl a od té doby už se na producentskou extraligu, jejíž členové měli prsty snad v každém novém počinu od východního až k západnímu pobřeží, díval z mírného povzdálí. Nyní se však, soudě podle plánu osmadvacetiletého Tonyho Cottrella, vrací vše do "starých kolejí" a jeho jméno už je zase vidět, což ostatně doložím následujícími informacemi.

 

První a bezpochyby nejdůležitější zprávou je fakt, že Hi-Tek po čtyřech letech, které uběhly od jeho poslední sólové zastávky, v současnosti pracuje na nové desce, jejíž název mi prozatím znám není, nicméně ven už alespoň prosákla první jména hostujících interpretů,v jejichž řadách nechybí např. Nas, Mos Def, Snoop Dogg, či Raphael Saadiq. Určitě je třeba také zmínit jeho stále více jasnější spojení s kempem umělců kolem Aftermath a G-Unit, což dokládá jeho duo tracků, které je možno nalézt na soundtracku k Fiftyho autobiografickému snímku "Get Rich Or Die Tryin´". Kromě toho, že na posouzení spojené s konzultacemi předložil svou práci Dr. Dremu , který je stále zaneprázdněn přípravou očekávaného alba "Detox" (a nejen jí, neboť nyní čelí žalobě od female emcee Janine "Jah Jah" Gordan za údajné porušení autorských práv, jichž se měl v několika tracích dopustit na padesátníkově poslední řadovce "The Massacre"), se Tek v poslední době věnoval i Bustu Rhymesovi nebo Styles Pímu.

 

Jinak si pod svá křídla vzal RnB greenhorna jménem Dion (neplést se slavnější kanadskou zpěvačkou Celine), kterého můžete mimochodem znát z refrénu pecky "I´m Running" na Gameově loňském debutu "The Documentary" a jemuž svými beaty a vůbec možnosti nahrávání v jeho studiu hodlá pomoci k umělecké seberealizaci. A jedna dobrá zpráva nakonec. Na znovu obnovení dřívější dlouhohrající spolupráce s Talibem Kwelim už se údajně také pracuje.

 

Zdroj: sixshot

 

Související:

Profil deejaye Hi-Teka

 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná