De La Soul rozdávají svou hudbu

Výročí významných, nejen hudebních, děl je ideálním prostředkem marketingu. Dvacetiny letos slaví Illmatic a Columbia se pokusí z toho vytřískat další peníze skrze reedici Illmatic XX.

To debut De La Soul, 3 Feet High and Rising, oslaví čtvrtstoletí a nevyjde znovu s demáči a remixy navíc. Udělají něco mnohem sympatičtějšího - dají svou kompletní diskografii ke stažení zadarmo na svůj web! Zpráva na Rolling Stone neupřesňuje, jestli do toho patří i mixtapy a kompilace, ale stačí chvíli počkat a zjistit to. Pokud jsou mé výpočty správné, tak jejich knihovna bude zpřístupněna všem od dnešní páté hodiny odpolední po dalších pětadvacet hodin, aby to sedělo k onomu výročí. 3 Feet High and Rising vyšlo až v březnu, ale Valentýn jim přišel jako lepší příležitost k obdarování fandů. Pro přesnost ještě jednou odkaz na web De La Soul, kde se akce bude konat - www.wearedelasoul.com

Tohle rozdávání má i své oduvodnění, jak zmiňuje Pos v původní zprávě. De La Soul sice byli zařazeni do registru Knihovny Kongresu, ale na iTunes a jiných digitálních distribucích si od nich koupíte akorát tak The Grind Date. A na Spotify nenajdete ani to. Důvod je jednoduchý a jsou jím samply na albech použité. A že jich Prince Paul a De La nepoužili málo. De La Soul tehdy vydávali u Tommy Boy, kteří ve smlouvách neměli správně definován vztah s hudebníky, kteří byli vysamplováni. A od roku 2002 to nedokázali vyřešit ani Warner/Rhino Records, kteří tehdy koupili práva na katalog Tommy Boy, přestože hudbu Queen Latifah a Digital Underground seženete bez problémů.

Pos, Dave a Maseo ale mají i velké plány do budoucna. Chystané album se pořád jmenuje You're Welcome a pokud vyjde letos, tak to bude deset let od The Grind Date. Sami doufají, že jej stihnou dokončit ještě před létem. Píše se i o tom, že příští měsíc vyjde EP Preemium Soul on the Rocks o šesti stopách, na kterém si produkce půl na půl rozdělí DJ Premier a Pete Rock. Ano, čtete správně. Pos navíc řekl, že kromě You're Welcome připravují ještě jiné album. Můžu jen hádat, jestli myslel zmíněné EP nebo ještě něco dalšího. Každopádně se těším a vy snad také. Trvá to tak dlouho, protože nechtějí vydat rychlokvašku, ale pokud možno bezchybné album. Po tolika letech ve hře už navíc vědí, jak by takové album mělo znít.

RingMan - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná