Další posmrtné album v režii Biggieho Smallse

Label Bad Boy Records do světa vypustil zprávu, že chystá vydání "nového" alba bezkonkurenčně nejvýraznější osobnosti, která kdy dres jejich firmy oblékala. V plánu je totiž deska s názvem "The Notorious B.I.G.: Duets - The Final Chapter", jež by se měla dostat ven už 29. listopadu letošního roku. Dotyčné album bude prvním počinem po šesti letech, kdy brooklynskému rodákovi vyšlo LP "Born Again", díky němuž se Diddy a spol radovali z trojnásobné platiny. Jen pro představu doplním, že deska "Life After Death, jež vyšla těsně po jeho tragickém úmrtí, ke kterému došlo v březnu ´97, je ověnčená deseti a jedenáct let starý debut "Ready To Die" čtyřmi platinami.

 

Třetí posmrtný materiál od Christophera Wallace, jehož mnozí označují za nejlepšího emceeho všech dob, se bude skládat z duetů s ostatními rappery či zpěváky. Oproti podobně laděným projektům Tupaca Shakura, kdy se vytahují zaprášené tracky či acapelly z bezedného šuplíku, navíc všechny písně ponesou punc novoty a budou vytvořené speciálně pro tuto zvláštní příležitost. Label ve svém prohlášení slibuje opravdu hvězdnou sestavu hostů jak na mikrofonu, tak na produkci, ovšem na její odhalení si prý ještě nějaký ten čas počkáme (prozatím se ví jen jméno reggae legendy Boba Marleyho, jehož part bude obsahovat pilotní singl s názvem "Hold Ya Hand"). Mimochodem, opět se trefí dvě mouchy jednou ranou, jelikož půjde o multimediální balíček obsahující i DVD, na němž budou k vidění nikdy nezveřejněné záběry ze zákulicí před koncerty, rozhovory s veličinami žánru a samo sebou i  videoklipy.

 

 

Novinka ze 6. 9. 2005 (Bobby)
Biggieho matka s knihou o synově životě

"I raised Christopher to cherish life and to cherish each other every single day. Christopher was a man with a conscience and he was raised as a Christian. I think the one thing I am most proud of about Christopher was his heart condition." Toť jen stručný výňatek z knihy "Biggie: Woletta Wallace Remembers Her Son, Christopher Wallace, a.k.a. Notorious B.I.G.", jíž připravuje právě matka legendárního newyorského rappera - Voletta Wallace. Ta zrekapitluje svůj pohled na synův předčasně skončený život a také údajně vyvrátí i některé nafouklé bubliny, klamy a nepravdy, které díky médiím kolují mezi širokou veřejností. Jen dodám, že určitý prostor v knize bude věnován i vzpomínkám Notoriousovy vdovy Faith Evans. Titul by se měl na trh dostat 25. října letošního roku.

 

Zdroj: HipHopDX.com


Novinka z 26. 6. 2005 (Kevin808)

Biggieho soudní proces pokračuje

Porota zasadala 22.06.2005 v civilnom prípade zosnulého Christophera “Notorious B.I.G.” Wallace versus Los Angeles. Matka Voletta Wallace a vdova Faith Evans po raperovi Notorious B.I.G sa taktiež zúčastnili pojednávania.

Podľa súdneho zápisu bol Marion “Suge” Knight z "Death Row Records" zodpovedný za vraždu a LAPD bola nápomocná v tom, že marila vyšetrovanie a zatajovala informácie. Kevin Hackie, ochrankár z "Death Row" uviedol, že údajne bola zaslaná suma 25 000$ do LAPD za zabitie Biggieho. Tvrdí, že už dlhšiu dobu trpí amnéziou a nespomína si na všetky detaily. Prípad pokračoval tento týžden ďaľším pojednávaním, v ktorom sa znovu skloňovalo meno Suge Knight a jeho spojitosť s vraždou Notoriousa B.I.G.


Novinka z 04. 04. 2005 (Bobby)
Téma Notorious B.I.G. v celovečerním filmu
Biggie Smalls a.k.a. Big Poppa míří na filmová plátna. P. Diddy, Notoriousova matka Voletta Wallace a režisér "Training Day" Antoine Fuqua totiž mají v úmyslu zpracovat rapperův životní příběh jakožto celovečerní film. Nepůjde tedy pouze o dokumentární film jako v případě 2Pacova "Tupac" Ressurection".

Scénaristou připravovaného projektu se má stát jistý Chae Hodari Coker, který už má za sebou práci na "Unbelievable: The Life, Death and Afterlife of the Notorious B.I.G.". Očekává se, že scénář bude hotov již v létě tohoto roku. Film se bude snažit popsat Biggieho nejen jako umělce, nýbrž i jako syna a otce, s tím, že se bude dbát i na méně známé skutečnosti jeho nejen profesního života.

Wayne Barrow, což je poradce pro obchodní záležitosti Biggieho matky, dále uvedl, že nyní jednají s několika filmovými studii, včetně MTV Films. Co se týče obsazení hlavní role, Barrow dodal: "Bude velmi náročné obsadit roli B.I.G.ího. Uvažujeme o několika jménech jako třeba Waverly W. Alford II a.k.a. Big O z "8 Mile". Možná Anthony Anderson, ten je vtipný. Několik lidí říká, že by tato role padla jako vyšitá Guerilla Black, ale zatím je to ve hvězdách".

Obsazení vedlejších rolí typu Lil' Kim, Faith Evans, P. Diddy, či Junior M.A.F.I.A. podle všeho závisí na tom, kolik prostoru dostanou ve finální verzi scénáře. Nevylučuje se, že si tito umělci zahrají i sami sebe. Natáčet se má začít za necelý rok, v únoru 2006.


Novinka z 20. 8. 2004 (Tano)
Nedořešený případ B.I.G. znova před soud
O jeho smrti toho bylo napsáno fakt hodně. Stejnej počet byl i teorií, „jak to vlastně všechno bylo“. Když se mi ale dostalo do rukou stanovisko s výpověďmi právníků obou stran, nešlo to nepředložit. Každopádně řeknu jedno, nebudu schopen dát k dispozici úplně všechno.

B.I.G.ho matka Voletta Wallace a jeho manželka, zpěvačka Faith Evans dokázali, že se kauza znovu dostává před soud. Vím, protože čtu, kolik prapodivných teorií ohledně jeho vraždy už bylo. Tentokrát se ale prst zákona zaseknul tam, kde by být neměl. Na LAPD. Policie města LA.. a to jak v míře obecnosti, tak v míře proti konkrétním jménům, kterými jsou povětšinou policejní šéfové. Že se vůbec kauza dostala po předjednání (k němuž došlo už 21.6.) k řádnému soudu, označil právní zástupce Attorney Perry Sanders pozůstalosti B.I.G.ho jako obrovské vítězství.

„V čem byl problém? Že jsme údajně nemohli dokázat, že bývalý důstojník David Mack jednal nečestně, mimo meze zákona. Až posléze soudce prozkoumal všechny důkazy a sdělil, že porota může najít fakta jeho nezákonného jednání.“ Dodal Sanders dále.

Tak či tak, Mack si odpykává čtrnáctiletý trest za vykradení banky v roce 1997. Svou náklonnost ke gangu Bloods nikdy nepopíral. Stejně rezolutně však už od samýho počátku prohlašuje, že s vraždou B.I.G.ho nemá nic společnýho.

Uvidíme. Kauza „zbytečná smrt“ přichází před Velkou porotu 5.října...


Novinka z 28.5.2004 (Os10)
Bad Boy vydává upravenou verzi klasiky Ready To Die
P. Diddyho firma Bad Boy se letos v létě hodlá rozpomenout na staré dobré časy, kdy v jejich řadách působil Biggie Smalls, mnohými považován za jednoho z nejlepších rapperů všech dob a 13. července vypustí speciálně upravenou reedici alba "Ready To Die", jenž spatřilo světlo světa v roce 1994.

Digitálně zpracované album, kterého se prodalo přes 4 miliony kopií, bude podle Diddyho (který se v minulosti nechal například slyšet, že když poprvé uslyšel jeho hlas, věděl, že se jedná o největší postavu scény všech dob) dárkem pro fanoušky tohoto legendárního brooklynského emsího, který by 21. května letošního roku oslavil své dvaatřicáté narozeniny.

Na tomto CD/DVD nosiči samozřejmě nebudou chybět Biggieho největší hity jako "Juicy", "One More Chance", či "The What" (feat. Method Man), s tím, že se dostane i na dosud nevydané skladby, či různé raritky v podobě hymny "Unbelievable", jenž pochází z živáče, který Notorious zajel na barbecue v domovině Outkast, Atlantě.

I když už před pár týdny vylezl počin "Bad Boy´s 10th Anniversary...The Hits", kde je Christopher Wallace k zaslechnutí v 8 peckách z celkových 15 a může se tedy zdát, že BB ždímají z Biggieho (jenž se možná obrací v hrobě:) fejmu zač je toho jen loket, své příznivce (kterým Puffík stejně jako Volettě Wallace, jeho matce, poděkuje) si tato další vzpomínková deska bezesporu najde.

Notorious B.I.G. - Ready To Die (Re-Mastered):
01. Intro
02. Things Done Changed
03. Gimmie The Loot
04. Machine Gun Funk
05. Warning
06. Ready To Die
07. One More Chance
08. #!@ me (Interlude)
09. The What
10. Juicy
11. Everybody Struggle
12. Me & My Bitch
13. Big Poppa
14. Respect
15. Friend of Mine
16. Unbelievable
17. Suicidal Thoughts
BONUS TRACKS:
18. Dreams
19. Who Shot Ya?

DVD TRACKLISTING:
11. Warning (Cinematic Extended Version)
12. Big Poppa13. Juicy
14. One More Chance
15. Unbelievable (Live in Atlanta 1994)

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná