RUKAHORE_SHOP_BANNER

Další posmrtná várka od Ol´ Dirty Bastarda

Letošní počiny "Osirus" a "A Son Unique" ani nestačily pořádně zestárnout a už aby skalní obec příznivců tohoto zesnulého emceeho znovu "rozbíjela svá prasátka". Na červen totiž label Rhino Records plánuje vydání nové CD/DVD antologie s názvem "The Definitive Ol´ Dirty Bastard Stoy".

Na CD, jehož tracklist je postaven na šestnácti zářezech, bude k naleznutí klasický Dirtyho materiál typu "Brooklyn Zoo", "Get Your Money" s Kelis, "Ghetto Supastar" s Prasem a Myou, či remix "Fantasy" s Mariah Carey. Co se týče DVD, nebudou chybět videoklipy jako třeba "Shimmy Shimmy Ya", "Got Your Money", nebo všechny tři verze "Brooklyn Zoo". Ze zajímavostí je třeba kupříkladu zmínit rozhovor vedený pro pořad "Box Talk" z roku 1995, či několik Dirtyho výslechů.

Oficiální datum vydání "The Definitive Ol´ Dirtby Bastard Story" bylo stanoveno na 21. června a já jen zopakuji již několikrát vyřčené přání, aby se snad Dirt McGirt, jehož svého času mimochodem magazín The Source zařadil do sestvy jejich listu Ten Ugliest MC´s, "posmrtně nerozjel" jako Tupac Shakur...


Novinka ze 7. 4. 2005 (Os10 & Krysa)
Další Ol´Dirtyho album a soutěž o remix za dveřmi
Je to tak. Již 10. května tohoto roku u Def Jam Records uzře povrch zemský v pořadí druhé posmrtné album od rappera, jehož jméno Ol' Dirty Bastard a.k.a. Dirt McGirt zná bezpochyby každý rapový fanoušek na planetě Zemi. LP se bude jmenovat "A Son Unique", což byl mimochoden jeden z Dirtyho pseudonymů a bude zahrnovat materiál, který rapper nahrál u Roc-A-Fella těsně před svou listopadovou smrtí. V tracklistu se bude nalézat i skladba "I Go Through Life", v níž se po jeho boku objeví RZA, GZA, Inspectah Deck, Raekwon, Ghostface, U-God, Masta Killa, Method Man i Cappadonna, tedy všichni členové clanu.

Jméno prvního singlu zní "Intoxicated" a v Bobby Digitalově (kromě něj se dostanou možnost předvést i The Neptunes, Swizz Beatz, Jazze Pha, Soul Diggas, Rockwilder, Kanye West a Just Blaze) beatu se na něm nechá slyšet trio Raekwon, Method Man a Macy Gray. Co se týče dalších hostujících intepretů, mimo již zmíněných si své "odříkají" také Buddha Monk, Pharrel Williams, Rhymes, Ludacris, Freeway a Mariah Carey. (Os10)
------------------------------

Kromě alba, o němž se v předchozím textu rozepsal Os10, je pod jménem Ol' Dirty Bastard ohlášená soutěž o nejlepší remix jeho skladby "Dirty Dirty". Zájemci si jednodušše stáhnou acappellu ze stránek Damona Dashe, kam posléze pošlou svou verzi nazpátek (adresa bude nejspíš zveřejněna až později).

Remixy si poté poslechnou a nejlepší z nich vyberou Dame Dash, RZA a DJ Clark Kent. Vítězná verze se poté objeví na B-straně Dirtyho budoucího singlu, vítěz navíc dostane tenisky Keds, předplatné časopisu Scratch a oblečení značky State property. Nakonec ještě dodám, že originální verzi "Dirty Dirty" produkoval Mark Ronson a objeví se na ní rapper Rhymefest. Každý, kdo si koupí album "A Son Unique", si ji bude moci stáhnout na Dashových stránkách. (Krysa)


Novinka y 20. 12. 2004 (LayDee)
Příčina Dirtyho smrti je oficiálně známa
Lékařský ohledávač konečně oficiálně určil příčinu Dirtyho smrti – kokain a Tramadol, předepsaný lék tišící bolest. Jejich kombinace způsobila srdeční záchvat, kterému rapper podlehl. Tramadol se používá k léčení bolesti při operacích nebo chronických onemocnění kloubů, rakoviny apod. Je však návykový a musí být užíván přesně, jak je předepsáno.

Další informace se týká záznamu posledního ODBho koncertu. Na EBAY byla na prodej jedinečná, přibližně půlhodinová nahrávka Dirtyho představení z 11. listopadu v Aggie Theater v Coloradu. Údajně zachycuje nejen samotné vystoupení, kde zazněly i nové písně z alba “Osirus”, ale krátce také přípravu před koncertem a následnou cestu zpět do motelu.

Krátce nato se ovšem ozval ODBho manager Weisfeld, který nabídku označil za trapný vtip. Nahrávka, která má zachycovat Dirtyho vystupujího pod vlivem drog je podle něj podvrh, nic takového se prý neudálo a nahrávka nemůže reálně existovat.


Zdroj: AllHipHop


Novinka z 8.12.2004 (LayDee)
Mixtape Dirtyho hitů
Fanoušky ODBho hudby pravděpodobně potěší, že vedle dříve avizovaného alba "Osirus" vychází také Dirtyho hity. Tentokrát v podobě mixtapu, nazvaného “Legend Of The Drunken Master: The Best of ODB“. Spáchal jej brooklynský DJ G. Brown a obsahuje čtyřicítku exkluzivních remixů a dříve nevydaných cutů. Tracklist shlédnete níže:

"Intro"
"Shimmy Shimmy Ya" (G. BrownRemix)
"Brooklyn Zoo" (G. Brown Remix)
"Show & Prove" ft. Big Daddy Kane & Jay-Z
"Danger pt. 2" ft. Blahzay Blahzay (G. Brown Remix)
"Harlem World"
"Dog Sh-t"
"Bitches" ft. ICP
"Goin' Down"
"Black Widow" pt. 2
"Don't You Know pt. 2" (Unreleased)
"Drug Free" ft. Deadly Venoms & Shorty Sh-t Stain
"Diesel" ft. Raekwon, Method Man & RZAa
"Baby C'mon"
"7th Chamber" ft. Wu-Tang Clan
"When You Hear That" ft. Beanie Siegel (G. Brown Remix)
"Anything Remix" ft. Method Man, U-God & SWV
"For The Money" ft.Mack 10 & Buckshot
"Fantasy Remix" ft. Mariah Carey
"Ghetto Superstar" ft. Mya & Pras (G. Brown Remix)
"Protect Ya Neck" ft. Wu-Tang Clan
"Nuttin' But Flavor" ft. Funk Master Flex
"Shame on a Nigga" ft. Wu-Tang Clan
"Do Re Wu" ft. RZA & Killa Bees
"Got Your Mone"y ft. Kelis (G. Brown Remix)
"Old Man" ft. Masta Killa & RZA
"Sucka MC's" ft. Method Man & RZA
"Da Mystery" of Chess Boxing ft. Wu-Tang Clan (G. Brown Remix)
"Fast Shadow" ft. Method Man
"Flash light" ft. George Clinton, Q-Tip & Busta Rhymes
"ODB" - Rick James Interlude
"Cold Blooded"
"Don't Go Breaking My Heart" ft. Macy Gray (Unreleased)
"Dirty The Moocher" ft. Cab Calloway
"Woo Ha Remix" ft. Busta Rhymes
"Reunited" ft. GZA (Unreleased Version)
"Hip-Hop Drunkies" ft. Alkaholiks (G. Brown Remix)
"Lift Ya Skirt" (Unreleased)
"The Park" ft. Coolio
"Classic Freestyle" (BBC London - 97)


Zdroj: Streethop site


Novinka z 5.12.2004 (LayDee)
Reality show “Stuck on Dirty” dostala zelenou
V předchozích zprávách o náhlém úmrtí Dirtyho jsme zveřejnili informaci o natočené reality show “Stuck on Dirty”. Vedení Spike TV, která pořad natočila, se ohleduplně rozhodlo odložit již připravené vysílání na neurčito, respektive o pár měsíců později. Pozdější rozhodnutí rapperových nejbližších příbuzných jim pravděpodobně udělalo radost. ODBho matka, Cherry Jonesová vyvrátila veškeré spekulace a společně s Dirtyho manažerem nedávno rozhodla, že není důvod, aby se show nevysílala. ODB by si to prý sám přál.

“Stuck on Dirty” tak má běžet na počátku roku 2005. Jak již bylo napsáno, pořad spočívá v tom, že Dirtyho fanoušek stráví se svým idolem jeden týden trvale elektronicky spojen a přichází o peníze, kdykoliv se od dosti osobitého rappera vzdálí více než deset stop (tj. přibližně tři metry).


Zdroj: SOHH


Novinka z 22.11.2004 (Os10)
Nové LP Ol´Dirtyho co nevidět
Tak a je to tady. Ol' Dirty Bastardovi, jenž zemřel 13. listopadu v N.Y.C ve věku pětatřiceti let, již brzy vyjde nové album, které se bude jmenovat "Osirus". Skalní fandové se však (zatím) nemusí znepokojovat, že by Ol' Dirty kráčel ve stopách 2Pacova stylu posmrtných alb, protože dotyčné album bylo dokončeno již před měsícem a jeho vydání plánováno někdy kolem Nového roku.

Na čtrnácti úplně nových peckách se podíleli producenti jako DJ Premier, The Heatmakers, Dame Grease, Chops a K-Def a vokálně Dirtymu vypomohla parta čítající jména jako Rahzel, Inspectah Deck, Killer Mike a Baby Sham.

Jen dodám, že za oceánem vychází LP "Osirus" již 21. prosince a ofiko release pro Evropu byl stanoven na 25. ledna příštího roku, s tím, že se na něm bude nalézat i bonus track "Move Back".

Osirus
’Rahzel Intro’
’Pop Shots’ (Wu Tang)
’Go Go Go’
’Fuck Y’All’
’Out Of Control’
’Stand Up’
’Run Dirty Run’
’Who Can Make It Happen Like Dirt?’
’High In The Clouds’
’Fire’
’Pussy Keep Calling’
’Down South’ feat Killer Mike
’Untitled’
’Caked Up’ feat Baby Sham
’If Y’All Want War’ feat Ghostface and Royal Flush
Rahzel Skit


Novinka z 22. 11. 2004 (LayDee)
ODB - pohřeb, pozůstalost a reality show
Ve čtvrtek 18. listopadu, pět dní po nečekaném úmrtí, byl v Christian Cultural Centre v Brooklynu slavnostně pohřben Russell Jones aka Ol’ Dirty Bastard. Soukromý obřad, určený pro rodinu a blízké rappera, pokračoval veřejnou bohoslužbou jeho příznivců.

Hodně umělců si ale nenechalo ujít příležitost, aby na Dirtyho zavzpomínali ihned po jeho úmrtí. Během American Music Awards, konajících se den poté, co ODB zkolaboval v nahrávacím studiu, v dobrém zavzpomínali Outkast a Pharrell Williams. Na večírku ku příležitosti vydání svého nového alba totéž udělal Lil Jon. Nicole Wray, která se objevila na Dirtyho první nahrávce po propuštění z vězení, jej jednoduše ohodnotila jako hodného a talentovaného člověka.

Přes léto natáčela Spike TV reality show "Stuck on ODB". Stanice teď zvažuje, jak z dokončeným materiálem (navíc první řadou) naložit. Základem pořadu je slavná osobnost (v tomto případě ODB) a jeden soutěžící, který je na určitou dobu ke star „připoután“ prostřednictvím elektronického náramku na kotníku. Pokud se kdykoliv od známé tváře vzdálí nad 10 stop (3 metry), náramek zapípá a soutěžící ztrácí možnost vyhrát pěkný balík peněz. Díky tragické události televize vysílaní show pozdržela, s tím, že by se jí diváci mohli dočkat za pár měsíců.

Čeká se také na výsledky pitvy, které by měly objasnit příčiny rapperova náhlého úmrtí. Před kolapsem si prý stěžoval na bolesti hrudníku. New York Post napsal, že ODB po dva dny šňupal kokain a jiné zdroje hovoří o tom, že před svou smrtí bral řadu předepsaných léků. Jeho manažer všechny spekulace nepřipouští s tím, že Dirty na tom byl špatně již při propuštění z vězení a následné změně životního stylu.

A nakonec tu máme Dirtyho pozůstalost. Majetek by měl být rozdělen mezi jeho ženu a sedm dětí a protože ODB nezanechal žádnou závěť, předpokládá se lítý boj.


Zdroj: AHH, SOHH, HipHopDirectory a Streethop


Novinka ze 14.11.2004 (Krysa)
Zemřel Ol' Dirty Bastard
Ol' Dirty Bastard, člen legendárního Wu-Tang Clanu, zemřel včera dva dny před svými 36. narozeninami. ODB zkolaboval v nahrávacím studiu prozatím z neznámých důvodů a veškeré pokusy o záchranu byly neúspěšné. Bližší informace odhalí lékařům pitva, která bude provedena zítra. Rapper si prý před smrtí stěžoval na bolesti hrudníku a problémy s dýcháním.

"Všichni v Roc-A-Fella jsme šokováni a smutní z náhlé a tragické smrti našeho bráchy a kámoše, Russella Jonese, Ol' Dirty Bastarda. Russell inspiroval všechny z nás svým duchem, smyslem pro humor a báječným srdcem. Bude nám moc chybět," sdělil Damon Dash, ředitel labelu Roc-A-Fella, kde Dirty Bastard připravoval své nové album pod jménem Dirt McGirt.

Fanoušci Wu-Tang Clanu se v pátek bohužel nedočkali prvního východopobřežního koncertu v kompletní sestavě po pěti letech, který osm ostatních členů zajelo. ODB za sebou zanechal několik nesmrtelných hitů jako "Shimmy Ya" nebo "Got Your Money".

REST IN PEACE.


Novinka ze 6. 10. 2004 (Os10)
Ol´ Dirty Bastard vydává DVD
U NuTech vychází 26. října tohoto roku DVD s názvem "Free To Be Dirty", na němž bude k naleznutí živáč Ol' Dirty Bastarda. Mimo jiné zaní takové hity jako "Shimmy Shimmy Ya", "Got Your Money" či "Nigga Please" a také si údajně dočkáme i nových pecek z jeho připravovaného alba. Kromě samotného Osiruse zde dostali prostor také Buddha Monk a další členové Brooklyn Zoo. Jen dodám, že záběry byly pořízeny z jeho koncertu v New Havenu (Connecticut) a kromě tohoto lajf vystoupení bude DVD obsahovat videoklipy, rozhovory a dokumentární film.

Track Listing:
You Nasty
Cold Blooded
Good Morning Heartache
Got Your money
Big Baby Jesus
Stomp
Hippa To Da Hoppa
Don't You Know
Shimmy, Shimmy Ya
Baby, Baby C?mon
Brooklyn Zoo
Pop Shit
Recognize
Nigga Please


Novinka z 16. 7. 2004 (Tano)
Koncert. Kdo? Ol´Dirty a Kurupt!
Pokud byste se tento čtvrtek pohybovali někde v okolí státu Ohio, poblíž města Garrettsville, neváhejte zamávat rukama na koncertě Ol' Dirty Bastarda. On a Kurupt se totiž objeví na každoročním (letos pátém) šíleném fesťáku Gathering of the Juggalos.

Můžete se tam nechat zadara pokérovat, můžete čeknout pro-wrestlingové turnaje, popít, nechat si podepsat autogramy. Abych nechodil kolem horké kaše. Vše se odehraje od 15.7. do 18.7. Mezi umělci se mj. objeví lidé jako Tech N9ne, Wolfpac, DJ Swamp, Esham, Vanilla Ice a Insane Clown Posse. A jasně že i výše zmiňovaní. ODB a Kurupt. Kurupt zde také kápne božskou o tom, jak to je s jeho sakra očekávaným releasem u Death Row, s "Against The Grain".

Já tam teda fakt nebudu, ale jestli někdo z vás jo, tak mi dejte vědět, jak velkej je ODB.


Novinka z 20.5.2003 (LayDee)
ODB versus Wu-Tang Clan?
V poslední době poměrně dobře viditelný ODB je nyní i slyšitelný. Po neviditelných vlnách rádiových stanic se šíří jeho "Welcome Home", jeden ze dvou tracků, které již stačil pod novým labelem nahrát.

Kolují ovšem takové zvěsti, že bráchové z Wu nejsou z jeho upsání se Roc-A-Fella Records nijak zvlášt nadšeni. Nemohou prý Dirtymu odpustit, že se s nimi před podpisem nesešel a záležitost s nimi neprobral. Například Raekwon v interview pro jedno NY radio vyjádřil zklamání nad tím, že nebyl o Dirtově rozhodnutí infomován a dozvěděl se o tom až z tisku. ODB připustil, že o podpisu s Wu předem nehovořil s tím, že mnohem více než slova jsou mu bližší činy.

Objevily se také dohady, že se jedná o Dirtyovu odvetu za to, že si jej Wu-Tang Clan během jeho pobytu za mřížema zrovna moc nevšímal. Tak či onak, všechna vzájemná pouta prý zpřetrhána nebyla. ODB stále s Raekwonem, Ghostface Killah a RZA probírá jejich účast na jeho novém albu.

Info: SOHH


Novinka z 11. 5. 2003 (LayDee)
ODB se upsal Roc-A-Fella
Tak už je opravdu venku. Ještě jednou nohou v base si Ol' Dirty Bastard změnil jméno na Dirt McGirt. Sotva vytáhl i tu druhou stal se nejnovějším úlovkem labelu Roc-A-Fella. Jak sám řekl, těší se z budoucí spolupráce a je vážně rád, že už je venku. Nechal se slyšet, že uvažuje o spolupráci s Ghostface Killah, Jay-Z, 50 Cent (budiž) nebo Mariah Carey (ale fuj!).

Své plány představil na nedávné konferenci a média tvrdí, že ODB skutečně vypadá mnohem lépe. Působí mnohem pozitivněji než kdy ve svém životě a kariéře a stejně tak dobře jako vypadá se prý i cítí. Doufejme tedy, že se konečně místo připisování si dalších záznamů do trestního rejstříku bude více věnovat hudbě. Dobré hudbě.

Info: SOHH


Novinka ze 17. 4. 2003 (LayDee)
Ol' Dirty Bastard znovu mezi námi
Nevyzpytatelný Ol' Dirty Bastard, snad nejcharismatičtější a nejproblémovější člen Wu-Tang Clanu již dříve používal přezdívky jako Big Baby Jesus, Ason, God Unique nebo Joe Bananas a Osiris. Zřejmě mu to stále ještě připadá přehledné, proto opět mění své jméno, tentokrát na Dirt McGirt ODB .

Dirty byl právě propuštěn z vězení, kde si odseděl tři roky. Údajně však nyní žije v jednom psychiatrickém zařízení, které se má postarat o jeho duševní rehabilitaci. Změna přezdívky je podle jeho manažera reakcí na brzký návrat do normálního života. Ven by se měl Dirty dostat ještě před prázdninami, přesné datum úplného propuštění, ale není schopen potvrdit.

ODB měl v base spoustu času k přemýšlení, prý hodně vyzrál a je připraven se vrátit. Chce to znovu pořádně roztočit, věnovat se všemu od filmů až módu. Byla ohlášena jeho vlastní značka spodního prádla ("Ol' Dirty Drawers") i šatů ("Dirt McGirt").Také chystá kompilaci představující členy jeho Brooklyn Zoo Crew.

Info: AllHipHop a Y2HipHop

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná