Další dokument o graffiti se chystá bojovat o diváckou přízeň

Od dob kultovního a průlomového dokumentárního snímku "Style Wars" uplynulo již třiadvacet let, během nichž povrh zemský spatřilo mnoho dalších filmů zaobírajících se fenoménem graffiti, nicméně s kvalitou to už povětšinou tak slavné nebylo. "Just To Get A Rep" sledující vývoj a explozi aerosolové kultury a zachycující světlé i stinné stránky vztahu hip hopu s graffs, je další movie v radě a podle dostupných informací by mohlo jít o celkem ambiciózní projekt.

 

V kostce se jedná o sesumírovanou historii graffiti nejen v Big Apple, s tím, že přítomny jsou i oldschoolové záběry newyorských pionýrů v akci, či rozhovory s hlavními aktéry své doby. Pakliže vám totiž říkají něco jména jako Blade, Zephyr, Mode2, Man One, Kelzo, Vyal, Sherm, Kosmic Four, Flycat, TATS Cru, Futura, Ezo, Sharp, Stay High 149, nebo Jay One z Paříže, jste na správné adrese.

 

V dokumentu, který i přes účast na filmových festivalech doposud nevyšel na DVD, neboť se podle slov samotného tvůrce Petera Gerarda stále řeší autorská práva, nechybí ani současní inovátoři z celého světa (New York, Chicago, Los Angeles, St. Louis, Londýn, Manchester, Řím, Milán, Benátky, Paříž, Barcelona atd.) posunující hranice dotyčné subkultury dál a dál. Ruku v ruce s filmem měl dorazit i hip hopový soundtrack, na němž se nalézají např. The Colossus (Cousin Cole), Kosmic Four, The Shapeshifters, 1SP, Tableek (Maspyke), Flycat, či Percee-P, nicméně oproti původním předpokladům se vše lehce opozdilo.

 

Veškeré podstatné info včetně traileru, fotografií a kdo ví čeho všeho je k mání na stránkách http://www.justtogetarep.com.

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná