Cunninlynguists přicházejí s něčím jiným

Nyní už jen dvojka Deacon The Villain a Kno, jelikož Mr. Sos kapelu v dobrém opustil, připravují vydání své třetí desky. Ta se bude jmenovat "A Piece Of Strange" a vyjít by měla letos v září samozřejmě na labelu Qn5. Desku kompletně produkoval Kno, takže externí producenti nebudou a hosty na mikrofonu můžete vyčíst z tracklistu.

Jako bonus by k albu mělo být vydáno i DVD, které by mělo být filmovým ztvárněním alba.

Cunninlynguists – A Piece Of Strange:

01. Where Will You Be?
02. Since When?
03. Nothing To Give
04. Caved In f. Cee-Lo of Goodie Mob
05. Hourglass
06. Beautiful Girl
07. Inhale [Interlude]
08. America Loves Gangsters f. Tim Means
09. Brain Cell
10. Never Know Why (f. Immortal Technique)
11. The Gates (f. Tonedeff)
12. Damnation [Interlude]
13. Hellfire
14. What'll You Do?
15. The Light


Novinka z 6. .6 .2005 (Shaft)

Cunninlynguists připravují své fanoušky
Cunninlynguists
, o jejichž připravovaném albu bylo již před časem informováno, a po kterém se zatím slehla zem, zatím budou vydávat něco jiného. Deacon the Villain, Mr. SOS a DJ Kno totiž připravili druhé pokračování "Sloppy Seconds", které naváže na úspěšnou a oblíbenou jedničku.

"Sloppy Seconds" ale není nový materiál. Na prvním díle se snad ještě dva nebo tři tracky, které byly venku chvíli nebo úplně neznámé, objevily, ale především jde o starší tvorbu. Jsou to hlavně freestyley, kolaborace a takové ty šuplíkové věci. Mezi hosty se mají objevit Masta Ace, kanonýr Celph Titled nebo třeba i Beatnuts.

Toale neznamená, že by to byl druhořadý materiál, který za nic nestojí. Naopak. Třeba freestyle z prvního dílu do Nasova "Made You Look" stál opravdu za to, nebo hodně vyvedené kolabo s ranařem Tonedeffem v zremixovaném "Love Ain't".

Qn5, což je label, kde vše vyjde, pustil ven snippet, který si níže(nebo zde) můžete poslechnout a snad se Cunninlynguists dají do kupy a vydají i novou desku.

Snippet z Sloppy Seconds vol. 2


Novinka z 8. 9. 2004 (Shaft)
Cunninlynguists potřetí
Cunninlynguists jsou trojčlenná kapela se členy Kno, Deacon the Villain, Mr. SOS, kteří přes své různé kořeny reprezentují, jak sami říkají, jižanský underground.

Na svědomí mají dvě velice vydařené desky "Will Rap For Food" z roku 2001 a tu z loňského roku, pojmenovanou "Southernunderground". A nyní už připravují další album.

To je prozatím pracovně pojmenované "A Piece Of Strange" a datum vydání je předběžně stanoveno na počátek roku 2005. Produkce se opět většinou ujal Kno a překvapením zatím je, že nejsou oznámeni žádní hosti, kteří by se desky měli účastnit.


Novinka z 9.42003 (K-Hill)
Na apríla to vyšlo.. Cunninlynguists
Mohlo to vypadat jako náhoda, jako tah labelu nebo jako krutý vtip. Ale byla to pravda. Prvního dubna opravdu vyšlo druhé album party Cunninlynguists, která se skvěle představila debutem "Will rap for food", který byl označován za nejlepší věc roku 2001.

Cunninlynguists drželi formu, dělali singly (informace níže), zamakali na dalších tracích a nakonec vydali druhé album "Southernunderground", které se očekává opět velmi nakopané. Spatřujeme ho díky Freshchest Records s distribucí přes Boiling Point, a opravdu vyšlo 1.4. Všechny pecky produkoval Kno, pouze "Southernunderground" (Domingo), "Seasons" (RJD2) a "Sunrise / Sunset" (Freshchest Prose).

Mrkněte na cover a tracklist (dole jsou staré informace o singlech, které jsou horké jako vejplata v kapse).
[01] Intro
[02] Southernunderground
[03] The South
[04] Love ain't (featuring Tonedeff)
[05] Rain
[06] Doin' alright
[07] Interlude 1
[08] Old school
[09] Seasons (featuring Masta Ace)
[10] Nasty filthy (featuring Supastition & Cashmere the PRO)
[11] Falling down
[12] Sunrise / Sunset
[13] Interlude 2
[14] Appreciation remix (featuring Cashmere the PRO)
[15] Dying nation
[16] War

Stejně tak jsem anoncoval sólokapra "Hell and high water" člena kapely, Deacon The Villian, které by mělo též vylézt toto léto. Deacon se také objeví na produkční kompilaci "The difference vol. 2", která se rodí v počítači jejich kámoše Dominga a následovně vyjde na Jointz Recordings.
Svůj projekt chystá i Kno s Tonedeffem a nazvali ho "Chico and the man", měl by vyjít na podzim tohoto roku na QN5 Music. Kno připravuje i svoje album "Stick to the beats!", které vyjde na Freshchest Records / QN5 Music někdy na přelomu s dalším rokem.


Freshchest Recors


NOVINKA Z 30.9.2002
Nová parta pro uši jménem Cunninlynguists
Uznávaný undergroundový website boom-bap.comstále více píše o partě Cunninlyguists. Tu také tento švédských hiphopový net-plátek označuje za objev roku 2001. Jejich debutová deska "Will Rap for Food" byla skvělá. Tříčlenná krů (Deacon, nově příchozí Mr.S.O.S. a DJ Kno) maká na druhé dlouhohrající desce, která ponese čest jména "Southernunderground" a představí se do Vánoc na labelu Freshchest Records s pomocí společnosti Boiling Point Distribution.

První singl představí nové pecky "The South" a na b-straně "Love Ain´t", kde hostuje Tonedeff a bude zde i jeho remix, vyjde na přelomu října a listopadu. Jak z názvu alba a singlu už jistě tušíte, odkud že kapela pochází. Druhý koláč chystají pak na přelom prasince a ledna, kde bude pecka "Seasons" ve skvělé produkci nově příchozí hvězdy RDJ2 z Def Jux a rapem již dávno slavného Masty Ace. Ten právě s Todeneffem z labelu QN5 Music bude nejčastějším hostem alba, produkci bude převážně šéfovat kapelový producent DJ Kno, ale budou zde i další: RDJ2, Domingo nebo Freshchest Prose.
Deacon The Villain chystá své sólové album "Hell & high water" vydat také na podzim, který už všichni cítíme na vlastní husí kůži, ale tentokráte na rozjíždějícím se labelu QN5 Music, po kterém se chystám také zapátrat a o kterém vás určitě ještě uvědomím.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná