Common a John Legend získali Oscara

V noci na dnešek se v losangelském Dolby Theatre předávaly, už po sedmaosmdesáté, filmové ceny Oscar. Na hlavní cenu byl nominovaný i film Selma, jež pojednává hlavně o pochodech za volební práva afro-američanů, které se udály roku 1965 ve stejnojmenném městě v Alabamě. Bohužel tuto nominaci neproměnil, jinou však ano.

Cenu za nejlepší originální song k filmu totiž obdrželi Common a John Legend za píseň "Glory".  Je to historicky třetí Oscar za hip-hopový song. Předtím byli oceněni pouze Eminem ("Lose Yourself") a Three 6 Mafia ("I'ts Hard out Here for a Pimp"). To je však už devět let a vítězství Commona a Johna Legenda by měl oslavovat celý svět (nejen) hip hopu. Common ve filmu rovněž ztvárnil bojovníka za práva, Jamese Bevela.

Co se dalších cen týče, nejvíce jich získaly filmy Grandhotel Budapešť a Birdman. Z čehož druhý jmenovaný se stal filmem roku a také se zasloužil o nejlepší režii. Za ztvárnění asi nejznámějšího vědce naší doby ve filmu Teorie všeho, byl Eddie Redmayne oceněn jako nejlepší herec v hlavní roli. Jeho protějškem, tedy herečkou v hlavní roli se stala Julian Moore za film Still Alice. Za nejlepší výkon ve vedlejších rolích pak obdrželi cenu J. K. Simmons (Whiplash) a Patricia Arquette (Chlapectví). 

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná