Co pomohlo Macklemoreovi zbavit se závislosti na drogách?

Macklemoreovo dosažení několikanásobného vítězství v předávání cen Grammy 2014 vzbudilo ve své době pochybnosti o relevantnosti celé soutěže, kdy jeden interpret na hlavu poráží ostatní hudebníky. U zázračných talentů to není nic neobvyklého. Když se to ale podaří bílému chlápkovi uprostřed převážně černošské subkultury, má interpret zaděláno spíše na rozporuplné reakce. Seattleský rapper nebyl v tomto ohledu výjimkou a období, které následovalo po předávání cen Grammy 2014 popsal pro MTV.

 
O tom, jak hořké může být usednutí na pomyslný trůn, se Macklemore přesvědčil po předávání cen Grammy 2014, kde obdržel hned čtyři ocenění v kategoriích Album, nový umělec, nejlepší vystoupení a skladba: "To zkoumání bylo nejdřív náročný," uvádí Macklemoreova slova magazín hiphopdx.com. "Beru to. Myslím, že kdybych byl na druhý straně, já sám třeba ve dvaceti a viděl toho chlápka z videa Thrift Shop (míněno sebe, pozn. red.), asi bych si řekl: 'Seru na něj'. Na chvíli jsem byl ten, co si přivlastňuje cizí kulturu a bělošské výsady a ještě to mělo úspěch v mezích hip hopu, kde už tak bílí lidé vyhrávají ceny, které jsou udělovány dalšími bílými lidmi. Cítil jsem se stejně, jako kdyby se na mě snesla obrovská kritika," poodhalil Macklemore.
 
Autor úspěšného alba "Heist" s Ryanem Williamsem z roku 2012 se však rozhovořil i o světlejším období svého života, kterým bylo narození dcery Sloane. Právě  Macklemoreovo zjištění, že bude otcem, mu pomohlo zbavit se závislosti na drogách. Když mu však jeho přítelkyně Tricia Davis oznámila pravděpodobné narození potomka, původně si přál, aby těhotná nebyla: "Kleknul jsem si na kolena a přál jsem si: 'Bože, na tohle nejsem připravený. Nemůžu být otcem.' Bylo to volání po probuzení, který jsem potřeboval. Kámo, přestaň fetovat a lhát lidem. Chceš ten život žít nebo před ním utíkat? To byly jedny z hlavních milníků,"  líčil Macklemore první období pro MTV.
 
Macklemore dále vyprávěl o tom, jak mu Triciino těhotenství pomohlo k větší upřímnosti ke své partnerce a okolí. Později shledal, že se cítí šťastnější a jeho hudba je více přirozená. Sloane se narodila v květnu tohoto roku. "Byl to jeden z nejúžasnějších momentů v mém životě," popsal autor svůj nástup do otcovské role.
 
Zdroje: hiphopdx.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná