Co nového u Cypress Hill? Poslouchej mp3

Po více než patnácti letech ve hře a mnoha zářezech na kontě (tím posledním bylo loňské "Till Death Do Us Part") se kultovní loď zvaná Cypress Hill dostane příležitost odpoutat od stagnující pevniny a opětovně vyplout  na moře. V plánu je totiž vydání rekapitulující kompilace "Greatest Hits From The Bong", která tak bude po šest let starém, španělsky narapovaném a stejnou myšlenkou opatřeném LP "Los Grandes Exitos En Espanol" druhým ohlédnutím a sondou do nejplodnějších dnů skupiny v devadesátých letech minulého století. Na albu, u něhož se počítá, že bude v prodeji už v předvánočním čase (úterý, 13. prosince letošního roku), by se mělo nalézat děvět klasických skladeb ze zlatého fondu CH, které by měla doplnit dvojice zcela nových songů. Více informací zřejmě dorazí až později.

 

Další zpráva se týká bratrské dvojice Sen Dog a Mellow Man Ace. Dotyčné duo se pod "krycím jménem" Reyes Bros. uvede na začátku příštího roku společným albem "Ghetto Therapy". To vyjde na Sen Dogově vlastním labelu Latin Thugs Records. Jakým že bude deska disponovat zvukem se dozvíte prostřednictvím krátkých ukázek v přiloženém tracklistu.

 

Reyes Bros. - Ghetto Therapy:
01. Birdie Birdie
02. Bulletproof w/B-Real and Jay Killa

03. Give Me A Sip
04. H.A.R.D.
05. I Lied
06. Its Goin Down
07. Its Official
08. Traffic w/Supa Slip

09. You Dont Know Me
10. Wild Wild West

 

A když už jsme u těch tracklistů, předkládám zde ještě jeden, který patří k počinu "Dj Muggs vs. GZA: Grandmasters". To, že se na něj těším jako malej i2BacK na svá malá jména, která neprodají více než 37 desek, teď nechme stranou, důležitá je pouze informace, že release date byl stanoven na 25. října. Na cover, jenž se podle mého názoru povedl, můžete kouknout zde a pokud byste si chtěli poslechnout záležitost "All In Together" s hostujícím The Abottem, víte kde máte hledat...   

 

Dj Muggs vs. GZA - Grandmasters:
01. Opening
02. Those Thats Bout It
03. Destruction of a Guard
04. Exploitation of Mistakes
05. General Priniciples
06. Advanced Pawns
07. Queens Gambit
08. All In Together   
09. Unstopable Threats
10. Unprotected Pices
11. Illusory Protection
12. Smothered Mate

 

 

Novinka z 15. 3. 2004 (Marq)
Nové album Cypress Hill již příští týden

Konkrétně 23. března se na pultech obchodů objeví v pořadí již desáté album těchto marihuanou prouzených veteránů. Jako u mnoha hudebních skupin působících na scéně již nějaký ten pátek, i v tomto případě by pomyslmý podtitul alba mohl znít "back to the roots", ovšem tato hojně používaná a oblíbená fráze nedává po zkušenostech z minula žádné záruky na trochu "lepší" zvuk a mnohdy se stává pouze marketingovým trikem jak přilákat ztracené fanoušky. Jak tomu bude v případě Cypress Hill, o tom se ostatně přesvědčíme již příští týden, malou indícií budiž první dva vydané (promo) singly "What's Your Number?" a "Till Death Do Us Part" (které si samozřejmě můžete u nás poslechnout), více o desce naleznete ve vyčerpávající novince od Krysy (níže), já jen doplním finální tracklisting a prozradím, že na obalu desky bude Sousoší Piety Emanuela Maxe z Karlova Mostu v Praze, které se Mugssovi a jeho bandě při jejich loňském vystoupení v rámci "Rock for people" a následném výletu do hlavního města velmi zalíbilo.

Cypress Hill - Till Death Do Us Part
01. Another Body Drops
02. Till Death Comes
03. Latin Thugs (feat. Tego Calderon)
04. Ganja Bus (feat. Damian Marley)
05. Busted In The Hood
06. Money
07. Never Know
08. Last Laugh (feat. Prodigy & Twin)
09. Bong Hit
10. What's Your Number? (feat. Tim Armstrong)
11. Once Again
12. Number Seven
13. One Last Cigarette
14. Street Wars
15. Till Death Do Us Part
16. Eulogy


Novinka z 20. 11. 2003 (Krysa)
Cypress Hill vydají na jaře nové album

Cypress Hill jsou bezpochyby skupina, na který spousta českejch hiphoperů začínala. Hodně lidí je řadí mezi svoje úplně nejoblíbenější kapely, a tyhle fanoušky teď potěším zprávou, že kluci pracujou na dalším, už desátém albu. V roce 2000 si přilákali a bohužel i odlákali některé příznivce, když začali rap kombinovat s rockovou hudbou. Na novém albu zacházejí Cypress opět dál, tentokráte do stylu hip-hopu bližího, který také způsobil jejich pověstnou náklonnost k marihuaně.

Asi už tušíte, že oním stylem je reggae. Muggs říká, že to není žádná snaha o držení se trendů. Na tomhle stylu si ujížděl už v dětství a chce, aby Cypress Hill byli více mezinárodní banda než jen parta hip-hoperů z Latinské Ameriky.

Na nové desce "Till Death Do Us Part" uslyšíte 4 nebo 5 reggae skladeb a dalších asi 10 čistě hip-hopovejch pecek. Už šest měsíců na tom makaj v B-Realově studiu v L.A., za tu dobu vyprodukovali celou dvacítku tracků, z nichž nejspíš použijou 14. Pod produkci se podepíše klasicky DJ Muggs a dvakrát mu pomůže v poslední době silně potentní Alchemist. Pak ještě Sean Paul si vzal do parády "Ganja Bus", o níž se Muggs vyjádřil jako o "hymně všech huličů". V ní se objeví Damian Marley a když už jsem načal ty hosty, uslyšíte i nějaký pankáče, Tego Calderona a Prodigyho, kterej mimochodem byl nedávno zatčen za držení marihuany, cracku, kokainu a bouchaček.

Nenastanou-li nečekané komplikace a zpoždění, budete to sjíždět v březnu.


Novinka z 19. 11. 2002 (K-Hill)
Cypress Hill mají v plánu desáté album
Jo,jo, běží to jak voda. Byly časy, kdy jsme kývaly prvně hlavou na tuto rasově složenou kapelu, která u mnohých okolo roku 1993 tvořila začátek jejich oddanosti hip hopu. Cypress Hill, legenda, kterou není třeba více rozmazávat, vydávala alba jak na féšák Hubert manželky a dnes stojí před svou celkem desátou deskou.

Dvorní producent a člen Cypress Hill, neúnavný DJ Muggs má už v diáři místo na tento desátý zářez. Dojde k tomu hned jak dodělá desku "Legend of the liquid swords" od GZA / Genius, o které jsem vás nedávno informoval, k tomu všemu má ještě pár kšeftů. Sólo projekt s názvem Dust připravuje pod Epitaph / Anti Records a bude obnášet či oprašovat různé fejmové skladby (například Pink Floyd, ať si uděláte obrázek sami); samozřejmě tu bude spousta mužských, ženských i teplých vokálů.

Ale desátá deska Cypress Hill, i přestože jejich úroveň pomalu upadávala jak švestky onemocněné šárkou, bude určitě zajímavějším okamžikem. Album ponese název "Pyramid the harchies scroll".

Pak ještě s neméně slavným kolegou The Alchemist chystá pokračování svého dlouhodobého producentského seriálu "Soul Assassins", tedy už jeho třetí pokračování, které by se mělo vyslunit v létě 2003.

Takže máme být na co zvědavi, přece jenom deset desek na hiphopové scéně zaznamenal málokdo, málokdo!

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná