RUKAHORE_SHOP_BANNER

Co je nového u RZA a celého clanu? Stáhni si mp3

RZA, který od loňského roku pobývá v Los Angeles a jemuž se mimochodem před pár dny narodil syn, se v nedávné minulosti zaobíral prací na několika projektech současně, z nichž ty nejzajímavější bych vám zde rád přiblížil. Jako první bych rád informoval o anketě, jejímž cílem má být volba skalních wu-fanoušků o tom, jestli si v blízké budoucnosti raději přejí album od jeho "základního" jména RZA, které by se jmenovalo "The Return Of The Prince", nebo nový materiál od jednoho z jeho pseudonymů Bobby Digital, s nímž bodoval v letech 1998 a 2001.

 

Co se třeba týče velmi očekávaného Raekwonova alba "Cuban Linx Part II", na němž plní úlohu "executive producera" Busta Rhymes, právě Bobby Digital by na něm měl být zodpovědný za 90% produkce, což je určitě nejen pro skalní příznivce netopýří rodiny dobrá zpráva (tou další je ta, že Maximillion a.k.a. Genius nahrál při té příležitosti s Raekwonem několik tracků). Jen dodám, že svou troškou do mlýna přispějí i Dr. Dre s Nottzem.

 

Další zajímavou zprávou je pak Steelsovo několikadenní "rozjímání" ve studiu s kytaristou Johnem Fruisciantem z rockové skupiny Red Hot Chilli Peppers, ze kterého údajně vzešlo pět nových beatů. Dvakrát více tracků měl pak The Abott, jenž by se měl mimochodem příští měsíc konečně vrhnout na svůj dlouho ohlašovaný film "The Man With The Iron Fist", který by měl být poctou old schoolovým "Five Deadly Venoms", nahrát i s kytaristou System Of a Down jménem Daron Malakian.

 

Kromě kolaborací mimo "svou žánrovou škatulku" samozřejmě RZArecta nezapomíná ani na své další kamarády z clanu, čehož může být důkazem 8 skladeb, které nahrál s Method Manem pro jeho novou desku, jež však zatím nemá žádný stanovený termín vydání. Za zmínku snad také stojí znovunavázání "spojení" (došlo k němu po třech letech) s Inspectah Deckem, jenž za ním kvůli tomuto účelu přicestoval právě do LA. To, jestli bude mít Prince Rakeem své podklady i na připravovaném druhém albu Masta Killy, mi není známo, každopádně se prý můžete těšit na minimálně pět věcí od Bronze Nazaretha.

 

Když už jsme naťukli projekty bez Rulera Zig-Zag-Zig-Allaha, musím zmínit i očekávanou kolaboraci Dj Muggse s Geniusem, kteří se pod jménem "Grandmasters" přihlásí o slovo už 25. října letošního ruku pod křídly producentovy firmy Angeles Records. O U-Godově druhé sólo vlaštovce "Mr. Xcitement" jsem se na těchto stránkách rozepisoval před časem, nicméně kdyby vám to nestačilo, mrkněte na jeho stránky http://www.freeagencyrecordings.com a http://www.ugodzilla.com. Jinak pokud nepohrdnete ani členy  Killa Bees, určitě neváhajte navštívit nové oficiální weby jezdců jako Hell Razah ze Sunz Of Man, nebo  Beretta 9 z Killarmy.

 

P.S.: Na oficiálních stránkách WTC si v sekci Music můžete po jednoduché registraci stáhnout čerstvé zářijové tracky od U-Goda, Geniuse s Muggsem, Ghostface s Trife Da Godem, či pánů AZ, Raekwon a Ghostface ("New York"). A to samozřejmě není všechno, jelikož podkladů je tam ukryto mnohem více...

 

Zdroj: wutangcorp.com

 

 

Novinka z 1. 8. 2005 (Bobby)
Kolem Wu-Tang Clanu znovu rušno

Newyorský label Babygrande Records si nedávno "plácl" s Think Differently Music Group, kterou vlastní Dreddy Kruger a společně již zahájili práci na projektu, jenž by měl pro začátek vyústit ve tři desky.

 

Tou první bude LP nazvané "Think Differently Music: Wu-Tang Meets The Indie Culture", které vyjde 18. října letošního roku, s tím, že příští měsíc by se měl ven prodrat pilotní singl "Biochemical Equation" od dvojky RZA a MF Doom. Kromě tohoto netradičního spojení, které mou osobu překvapilo stejně jako několik dní starý přestup brazilce Ailtona, jenž za 100 milionů korun putoval ze Schalke 04 do Besiktase, se můžeme těšit i na další zajímavou plejádu jmen, z nichž bych si dovolil zmínit mc´s jako GZA, Ras Kass, Aesop Rock, Masta Killa, Del The Funky Homosapien, Sean Price, J-Live, Tragedy Khadafi, C-Rayz Walz, RA The Rugged Man, Littles, Sunz Of Man, Royal Fam, či Cannibal Ox.

 

Dále je v plánu také sólové album od producenta jménem Bronze Nazareth, jenž nedávno makal na peckách pro Bobbyho Digitala, Geniuse, Masta Killu i třeba Afu-Ru  ("Livin Like That") a také nová sólo vlaštovka od bronxského rodáka a jednoho z leaderů rozsáhlé Wu-Tang Family, LA The Darkmana, která by měla navázat na jeho sedm let starý debut "Heist Of The Century".

 

 

Novinka ze 13. 2. 2005 (Os10)

Budoucnost Wu-Tang Clanu o něco jasnější

Po nečekaném listopadovém úmrtí Ol' Dirty Bastarda se vyrojil bezpočet spekulací ohledně definitivního konce Wu-Tang Clanu, které se však, jak se nyní ukazuje, nezakládaly na pravdě. Zbylých osm zakládajících členů, které na původní číslo zaokrouhlí účast Cappadonny, se totiž poprvé po třech letech znovu sejde ve studiu, aby svému zesnulému kamarádovi vzdalo holt ve skladbě "I Go Through Life", jež se má objevit na jeho albu, které vychází 22. března letošního roku. Jednotliví členové se v pecce rozpovídají o svých pocitech, které v nich ztráta Russela Jonese zanechala. Jiste není žádné překvapení, že produkční stránku věci samozřejmě ponese na svých bedrech RZA, jenž si vezme na starost přibližně dalších pět tracků. Na LP se kromě něj dále objeví beaty i od The Neptunes, Just Blaze či DJ Premiera a za první singl byla zvolena píseň "Intoxicated", na níž se jako hosté objeví Meth, Raekwon a Macy Gray.

Bobby Digital dále sdělil, že na příštím albu Method Mana by měl mít opět na svědomí většinu beatů a kromě rapových záležitostí plánuje udělat několik tracků i pro zpěvačku Pink.


Novinka ze 13. 12. 2004 (Krysa)
DVD od Wu-Tang Clanu
Wu-Tang Clan natočil spoustu videoklipů, a kdybych měl připočíst ty sólové od jednotlivých členů, napočítal bych minimálně 50 klipů. Nyní vychází dvojité DVD "Video Anthology", které představuje jak ty největší profláklosti od celého klanu, které dodnes některé televize nevyhodily z playlistu, tak i výběr některých sólových pecek. Jako bonusy přihodili autoři tři živé záznamy. Mimochodem, k "M.E.T.H.O.D. Man" byly natočeny dvě videa. Které z nich je součástí DVD ale tracklist neuvádí. Všechny Wu-videa se sem samozřejmě nevešly, takže se možná dočkáme i volume dvojky.

Wu-Tang Clan - Video Anthology:
DISC 1
GZA - "Wu-Tang Revealed" Teaser
Wu-Tang Clan - Triumph
Wu-Tang Clan - Protect Ya Neck II (The Jump Off)
Wu-Tang Clan - Gravel Pit
Wu-Tang Clan - Careful (Click, Click)
Wu-Tang Clan - It'z Yourz/Older Gods
Wu-Tang Clan - C.R.E.A.M.
Wu-Tang Clan - Protect Ya Neck
Wu-Tang Clan - Da Mystery of Chessboxin
Wu-Tang Clan - Wu-Tang Clan Ain't Nuthin To Fuck Wit/Shame On A Nigga
Wu-Tang Clan - Can It Be All So Simple
Wu-Tang Clan - I Can't Go To Sleep (feat. Issac Hayes)
Raekwon - Incarcerated Scarfaces
Method Man - M.E.T.H.O.D. Man
GZA feat. Inspectah Deck - Cold World
Cappadonna feat. Ghostface - Supermodel
RZA, Method Man, Killa Sin & Baretta 9 - La Rumba
Ol Dirty Bastard & Notorious B.I.G. - Birthday Party Live (BONUS)
(May 21, 1993 @ The Arena, Brooklyn NY)

DISC 2
Ghostface Killah - feat. Raekwon & Cappadonna - Camay
Ghostface Killah - Mighty Healthy
Charli Baltimore feat. Ghostface - Stand Up
Ghostface feat. Raekwon - Apollo Kids
American Cream Team feat. RZA & Raekwon - It's Not A Game
IAM feat. Dreddy Kruger, Timbo King & Prodigal Sun - La Saga
GZA - I Gotcha Back
Tekitha feat. Ghostface - You
Masta Killa feat. Ol Dirty Bastard & RZA - Old Man
Wu-Tang Clan - Live on Carson Daly Show with Dick Clark (BONUS)
Wu-Tang Clan - Live on BET Harlem Block Party feat. Redman (BONUS)
Wu All Stars feat. Tekitha, Dreddy Kruger, Shyheim, Timbo King & Killa Sin - Soul In The Hole
Ol Dirty Bastard feat. Pras & Mya - Ghetto Superstar
Sunz of Man - The Plan
Killarmy - Wake Up
Sunz of Man feat. Ghostface - Saviors Day


Novinka z 22.10.2004 (LayDee)
Wu Tang - definitivní konec společné práce?
Ke konci října je ohlášeno vydání dalšího Wu Tang alba. Předpokládá se, že jde o poslední společný projekt – po čtyřech předchozích deskách totiž přichází “Legends Of The Wu Tang: Wu Tang Clan's Greatest Hits”. Výběry největších hitů často předznamenávají konec kariéry, takže nás v budoucnu možná čekají již jen sólové projekty jednotlivých členů klanu.

Co můžeme od výběru očekávat? Například "Da Mystery Of Chessboxin'", "Shame On A ni99a", "Gravel Pit", "Uzi (Pinky Ring)". Kromě této klasiky bude deska také obsahovat tři méně známé tracky – cover verzi "Sucker M.C." z kompilace "In The Beginning There Was Rap", "Shaolin Worldwide" z Ice Cubeova filmu "Next Friday" a "Diesel" ze soundtracku k filmu The Sole In The Hole. Potěšit nás také mohou remixy "Protect Your Neck (Bloody Version)" a "M.E.T.H.O.D. Man (Skunk Mix)".

Zdroj: SOHH


Novinka ze 7. 9. 2004 (Os10)
Disciples Of The 36 Chambers: Chapter 1
Asi většina z Vás už ví, že Wu-Tang Clan vydává osmadvacátého září své živé album "Disciples Of The 36 Chambers: Chapter 1", které vychází jak na cd, tak na dvd a obsahuje materiál z jejich prázdninového koncertu v San Bernardino. Vybrané písně můžete zkontrolovat v přiložených tracklistech. Na dvd se jich nalézá 34 a kromě nich se fans můžou těšit na dosud nezveřejněné záznamy z archivů, či rozhovory, které skupina (až na Ol' Dirty Bastarda a Geniuse) poskytla v den vystoupení. Cd verze jich má sice na seznamu "jen" 27, ale zato v sobě ukrývá dva bonusy, jimž jsou vzácné videoklipy od RZA, "Chi Kung" a "Grits" (feat. Masta Killa).

DVD track listing:
01 : Bring Da Ruckus
02 : Da Mystery Of Chessboxin'
03 : Clan In Da Front
04 : C.R.E.A.M.
05 : Wu-Tang Clan Ain't Nuthin' Ta F' Wit
06 : Shame On A Nigga
07 : Ghost Deini
08 : Reunited
09 : Duel Of The Iron Mic
10 : For Heavens Sake
11 : Criminology
12 : Incarcerated Scarfaces
13 : Brooklyn Zoo
14 : Grid Iron Rap
15 : Bring The Pain
16 : It's Yourz
17 : Liquid Swords
18 : One Blood Under W
19 : Ice Cream
20 : Triumph
21 : Da Rockwilder
22 : Cherchez LaGhost
23 : Careful (Click, Click)
24 : In The Hood
25 : Run (The Pillage)
26 : Run (The Pretty Toney Album)
27 : Tearz
28 : M.E.T.H.O.D. Man
29 : Dog Shit
30 : Shimmy Shimmy Ya
31 : Y'All Been Warned
32 : 4th Chamber
33 : Gravel Pit
34 : Do You Really (Thang, Thang)

CD track listing:
01 : Bring Da Ruckus
02 : Da Mystery Of Chessboxin'
03 : Clan In Da Front
04 : C.R.E.A.M.
05 : Wu-Tang Clan Ain't Nuthin' Ta F' Wit
06 : Shame On A Nigga
07 : Ghost Deini
08 : Reunited
09 : For Heavens Sake
10 : Criminology
11 : Incarcerated Scarfaces
12 : Brooklyn Zoo
13 : Bring The Pain
14 : It's Yourz
15 : Liquid Swords
16 : One Blood Under W
17 : Ice Cream
18 : Triumph
19 : In The Hood
20 : Run (The Pillage)
21 : Run (The Pretty Toney Album)
22 : Tearz
23 : M.E.T.H.O.D. Man
24 : Dog Shit
25 : Shimmy Shimmy Ya
26 : Y'All Been Warned
27 : Gravel Pit


Novinka z 1. 9. 2004 (Os10)
Wu-Tang Clan rekapituluje
Jak to vypadá, živé album "Disciples Of The 36 Chambers", které uzře světlo světa 28. září a o němž si můžete přečíst níže, nebude posledním, které letos sebranka ze Staten Island vydá. Skupina totiž ještě hodlá přijít s deskou "Legend Of The Wu-Tang: Wu-Tang Clan´s Greatest Hits", jejíž název je všeříkající. Jen dodám, že bestofka se na pulty obchodů dostane 16. října a vydá ji BMG.

Wu-Team, který má na kontě čtyři dlouhohrající LP, svou kariéru zrekapituluje v 16 skladbách, mezi nimiž se ale budou nalézat jak tři věci ze soundtracku a kompilací, tak i dvě unikátní, v této podobě dosud nevydané, peckovice. Čekujte tracklist...

Legend Of The Wu-Tang: Wu-Tang Clan´s Greatest Hits
1.C.R.E.A.M.
2.Method Man (Skunk Mix)
3.Protect Ya Neck (Bloody Version) .
4.Wu-Tang Clan Ain't Nuthing Ta F' Wit
5. Can It Be All So Simple
6. Shame on a N***a
7.Da Mystery of Chessboxin'
8.Reunited
9.It's Yourz
10.Triumph
11. Gravel Pit
12. Protect Ya Neck (The Jump Off)
13. Sucker M.C.
14. Uzi (Pinky Ring)
15.Shaolin Worldwide
16. Diesel


Novinka z 11. 8. 2004 (Os10)
Co je nového u Wu-Tang?
Dvě osobnosti scény, Inspectah Deck (Wu-Tang) a Dj Muggs (Cypress Hill), hodlají spojit síly a natočit společné album. To dostane výstižný název "Muggs Meets Deck" a bude se jednat o další část seriálu Soul Assassin od tohoto uznávaného producenta. Více detailů čekejte v blízké budoucnosti.

Ghostface Killah, který je právě na tour po státech, a jenž už má v letošním roce na kontě dvě desky (sólo kapra "The Pretty Toney Album" a počin "718" se svou novou formací Theodore Unit), se jakožto host objeví na nových albech od De La Soul, Lil´ Flip a Miri Ben-Ari & DJ Premier. Své sólové projekty mimochodem připravují i jeho dva kolegové z Theodore Unit, Trife The God a Sean Wiggz.

Undergroundová legenda R.A. The Rugged Man připravuje své album, jenž se bude jmenovat "Die, Rugged Man, Die!" a světlo světa uzře už v říjnu letošního roku. Zde v novinkách o Wu-teamu ho samozřejmě nezmiňuju jen tak náhodou - jako hosté se totiž představí i Masta Killa, Killah Priest a Timbo King.

Jedeme dál. RZA a.k.a. Bobby Digital se má podílet na chystaném dokumentárním projektu s názvem "Breaking The Rules", který bude pojednávat o samotných beatmakerech a produkci jako takové. Na trhu ale bude k mání nejspíš až příští rok.

Nové a zároveň první živé album od celého clanu přijde 28. září (na pultech se objeví i dvd, to však až o týden později, 5. října) a bude se jmenovat "Disciples Of The 36 Chambers". Půjde o první společný koncert všech devíti zakládajících členů (+ Cappadonna, Redman a Street Life) po několika letech, což by mohlo být, myslím, zajímavé. Jak cd, tak i dvd, vypouští label Sanctuary Urban Records.


Novinka ze 17. 7. 2004 (Os10)
Wu-Tang Clan se připomene na podzim
Legendární devítihlavý kolos ze Staten Island vydal svou poslední desku "Iron Flag" v roce 2001 a od té doby je, když nebudeme počítat sólové projekty jednotlivých členů, dá se říci ticho po pěšině. I když se již nějaký čas spekuluje o jejich další budoucnosti, potažmo případném definitivním rozpadu, vypadá to, že bychom se mohli dočkat jejich pátého dlouhohrajícího alba někdy v roce 2005. To je ale zatím píseň vzdálené budoucnosti a o tom tedy někdy příště.

Aktuální informace z jejich tábora totiž hovoří, že by měla skupina na podzim tohoto roku vydat živé album, jenž by tím pádem mělo být takovou předzvěstí desky oficiální. Zatím bezejmenný počin vydá label Sanctuary Records, a to jak na CD (jeho vydání je naplánováno na 28. září), tak i v DVD verzi (ta vyjde velmi záhy, 12. října). Obsahem bude lajf koncert na festivalu Rock The Bells (krom nich zde vystoupí i např. Redman nebo Dilated Peoples), který se koná již tuhle sobotu v San Bernardinu v Californii a mělo by jít o první společné vystoupení za účasti všech členů (+ Cappadonna) po dlouhých čtyřech letech (Například teď v Evropě jeli šňůru bez Method Mana a Ol' Dirty Bastarda, jenž je prý nyní po singlu "Lift Your Skirt" zaneprázdněn prací na své další sólové desce "Dirty, a který má stejně díky problémům se zákonem zákaz vycestovat mimo USA).

-------------------------------------------------------------------------------------
Method Man Bio
GZA Bio
RZA Bio
Wu-Tang Clan Bio


Novinka z 27. 5. 2003 (LayDee)
Wu-Tang Clan? Zbývá jen čekat
Wu-Tang Clan se sice zase jednou prakticky celý rozpohyboval, každý jeho člen bohužel poněkud jiným směrem. Jak jsme vás již informovali, ODB znovuožívá (dá-li se to takto říci) pod Rocafella, Koch label vydává Inspectah Deckovo "Movement" (kde v podstatě nikdo z jeho Wu bratříčku nemá ani sloku), Method Man cestuje s Def Jam Vendetta.

Dirty Bastard ujišťuje, že se WTC (nemá takhle náhodou naprosto stejnou zkratku World Trade Centrum, což byly ty dva paneláky, kterými 11. září proletělo letadlo?) nerozpadá a nové album je na obzoru. Method Man naopak není se situací spokojen ani trochu. Podle něj je album ve stavu nekonečného vyčkávání. Wu-Tang si již prvním albem vytvořil výborné podmínky pro vydávání dalších a dalších, tak v čem je problém, ptají se mnozí. Meth má jednoduchou odpověď – není odpovídající nový matroš. Nic, na čem by se dalo nové album vystavět.

Když se prý členové sejdou ve studiu, nikdo nemá nic připraveného. Žádné texty, žádná produkce. Což je teda dost smutný. Možná jenom chybí nějaká lepá můza ladných tvarů. Nebo pro samé můzy se čtyřkami na hrudním koši nemají hoši na muziku ani pomyšlení.

Info: SOHH


Novinka z 22. 6. 2002 (Arrahada)
Wu-Tang Clan na demonstraci
Co všechno už se namluvilo o New Yorkském WTC – teď mám namysli spíše Wu-Tang Clan, než ruiny po bývalých mrakodrapech. Stálými členy této formace jsou: Genius aka GZA, RZA aka Prince Rakeem, Ol' Dirty Bastard, Raekwon, Method Man, Ghostface Killah, Inspectah Deck a U-God. Jméno Wu se prodává – věci jako Killa Beez, Hidden Chambers (kam patří mimochodem i Mariah Carey) produkuje toto seskupení v čele s producentem RZA jako na páse, není se tedy co divit, že kvalita těchto desek klesá s počtem. Od prvního „Enter The Wu-Tang (36 Chambers)“ přes několik vydařených sólovek a potom už v podstatě nic, co by stálo za poslech. Jejich první album bylo rozděleno na dvě části „Shaolin“ a „Wu-Tang Sword“, což mnoho napovídá o jejich stylu rapu – česky snad „bojový rap“ (combat-like). Ale víc asi není třeba dodávat, o této formaci snad slyšel prakticky každý, kdo jen nakouknul pod roušku hip hopu. Právě Wu-Tang Clan, Jay-Z, P. Diddy, Alicia Keys, LL Cool J, Foxy Brown, Noreaga, Loon, Flipmode Squad a další se sešli na masivním protestu proti uškrcení New Yorkského rozpočtu na vzdělání v hodnotě jednoho bilionu dolarů. Po této demonstraci to vypadá, že se návrh použít dolary jinde podaří zamítnout a peníze pro školy budou. Jak je vidno tak se i rivalové dokážou sejít na jednom písečku, když je to skutečně potřeba, chybí snad jen Nas, ale když tam byl Jay-Z, tak tam jasněže nemoh …

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná