Co by Bach říkal na to, že se jeho hudební kousky z 18. století dočkaly zpracování formou bboyingu?

Co by Johann Sebastian Bach říkal na to, že se jeho hudební kousky z 18. století dočkaly zpracování jedním z nejmodernějších tanečních stylů současnosti – bboyingu? Udělejte si vlastní názor, a to na show Red Bull Flying Bach, která se po 4 letech vrací zpět do ČR.Jde o vůbec první projekt, který ztvárňuje Bachův „Dobře temperovaný klavír“ tak, že kombinuje svět breakdance s klasickou hudbou. Unikátní představení se odehrají v září a říjnu tohoto roku v Praze a Ostravě.

Je jich víc a svůj stěžejní projekt dotáhli k dokonalosti. Od poslední návštěvy Česka v roce 2012 berlínští tanečníci ze skupiny FlyingStepsdospěli. Letos předvedou, jak se vážná hudba doplňuje se stylem breakdance neboli bboyingem, na představeních v Praze (23. – 24. září 2016) a Ostravě (1. října 2016).Prodej vstupenek bude zahájen 27. dubna v 9 hodin ráno v síti Ticketpro.

Proč by se měl člověk pořád točit na hlavě jen za zvuků elektronických beatů? Proč nezkusit rozpohybovat pružné tělo za rytmu klavíru a cembala? Přesně tyhle otázky si v roce 2010, na samém počátku projektu Red Bull Flying Bach, kladli umělecký šíf taneční školy FlyingStepsVartanBassil s dirigentema klavíristou ChristopheremHagelem. Kladnou odpovědíjim byla dvě zcela vyprodaná světová turné, která ve více než 28 zemích už shlédlo přes 300 tisíc diváků.

Těžko říct, kolik posluchačů si už od roku 1723, kdy J. S. Bach Dobře temperovaný klavír dokončil, vychutnalo tóny jeho celkem dvaceti čtyř preludií a fug. Bboys, kteří v sedmdesátých letech minulého století naopak pokládali kořeny tanečního stylu breakdance v ulicích New Yorku, zase možná netušili, že bude mít bboying s Bachem někdy něco společného. 21. století přineslo překvapení pro obě kultury. Breakdance se totiž mezitím rozšířil i do Bachova rodiště a krajanéz FlyingSteps, kteří patří k top bboycrews světa, si po téměř 300 letech vybrali právějeho dílo k propojení dvou odlišných světů.

Red Bull Flying Bach | redbull.cz/flyingbach

23. – 24. 9. 2016 @ Hudební divadlo Karlín, Praha | Ceny vstupenek: 890 Kč – 1690 Kč

1. 10. 2016 @ Gong, Ostrava | Ceny vstupenek: 890 Kč – 1490 Kč

Vstupenky prodeji od 27. dubna v síti Ticketpro.

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná