Bruno Mars a Kendrick Lamar ovládli šedesáté předávání cen Grammy

V noci na pondělí se po šedesáté předávali hudební ceny Grammy. Po patnácti letech se gala večer přesunul zpět do New Yorku a vůbec prvně nebyl nominovaný jediný běloch na album roku. Večerem prováděl britský herec, komik, moderátor a zpěvák James Corden.

Celou noc otevřelo velmi kvalitní vystoupení Kendricka Lamara, při němž mu vypomohli U2, komik Dave Chapelle nebo také početný zástup tanečníků. Hned vzápětí získal cenu za Best Rap/Sung Performance - "Loyalty". Celkem Kendrick proměnil 5 ze 7 nominací. Mezi nimi bylo i nejlepší rap album nebo i klip roku. V rapových kategoriích předčil taková jména, jako Jay-Z, Big Sean, Cardi B, Tyler The Creator, Rapsody nebo Goldlink. Jeden z producentů desky DAMN., Greg Kurstin, pak získal cenu ne-klasického producenta roku. Den předtím, než se hudební hvězdy sjeli do Madison Square Garden převzal Jay-Z cenu Salute To Industry Icons. 
 
 
Absolutním vítězem se stal Bruno Mars. Ten proměnil všech šest nominací a to i za song, nahrávku i album roku. Bruno během večera rovněž vystoupil spolu s Cardi B a jejich songem "Finesse". Traditional R'n'B performance podle akademie předvedl Childish Gambino, který nabídl i jedno z nejlepších vystoupení večera s písní "Terrified"
 
 
Objevem roku se stala mladá zpěvačka a textařka Alessia Cara. Toto ocenění nedávalo smysl, jelikož Cara vydala album už v roce 2015. Taková SZA, Khalid nebo Julia Michaels by si tuto cenu zasloužili právoplatně.  Dvě ceny si odnesl i Ed Sheeran
 
 
Během tři a půlhodinového vysílání vystoupili také Jon Batiste a Gary Clark Jr. Dále se dostalo i na hity, jako je všudypřítomné "Despacito". Pink podala intimní vystoupení. Kesha pak velmi emociální, kde jí na vokálech pomohla Cyndi Laupher nebo Faith Evans. K závěru večera vystoupila i SZA se svou písní "Broken Clocks".
 

Poprvé se i během hlavního večera předala cena za komediální album, jenž zaslouženě získal Dave Chapelle. Nejlepší mluvené album obdržela zesnulá Carrie Fisher aneb princezna Leia ze Star Wars za svou knihu The Princess's Diarist. 

Všechny vítěze naleznete na stránkách Grammy

 
 

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná