RUKAHORE_SHOP_BANNER

Brother Ali s novým albem

Skákat radostí mohou příznivci tohohle blonďatého Mcho. Jeho dva roky staré album "Shadows Of The Sun" získalo řadu ocenění a dobrých kritik. Prestižní Hip Hop Site zařadil album mezi nejlepší nezávislá alba za daný rok a Mr. Dibbs prohlásil, že tohle je první album od dob "36 Chambers", kde zná z paměti každou řádku.

Nyní se Brother Ali chystá k velkému návratu. Deska by měla přijít ještě leto asi určitě na labelu Rhymesayers, kde se jí dostane pozornosti až skončí promo k Atmosphere.

Album by se mělo jmenovat "The Undisputed Truth" a větší info přijde asi až časem.

Novinka z 4. 5. 2004 (Marq)

Brother Ali s novým EP + ukázky
Kuj železo dokud je žhavé, říká jedno moudré pořekadlo a zřejmě ho ctí i Brother Ali. Po grandiózním úspěchu jeho loňského alba "Shadows on the Sun" Ali nelenil, zavřel se společně s producentem jménem Ant (Atmosphere) do studia a výsledkem je EP "Champion" obsahující celkem osm brand new kousků plus jeden remix na stejnojmenný track.

Podle přebalu desky s obrázkem triumfujícího Muhammeda Aliho se navíc jedná o jasný knockout a o tom s jakou razancí vedený, se můžete sami přesvědčit z následujících ukázek. Deska vychází 11. května u Rhymesayers Entertainment.

Brother Ali - Champion EP (Rhymesayers Entertainment,2004)
1. Champion (Remix)
2. Bad Ma Fucka
3. Sleepwalker
4. Love On Display
5. Self Taught
6. Heads Down (You Haven't Done That Yet)
7. Chain Link
8. Waheedah's Hands
9. Rain Water


Novinka z 11. 5. 2003 (Kepo)
Živě z místa činu! Rhymesayers
Příští úterý, tedy 13. Května, vychází na labelu Rhymesayers dlouho očekávaná deska "Shadows on the sun" agresivního flowera Brother Aliho. Ten se nám v roce 2001 předvedl s dnes již klasickou deskou "Rittes of Passage", která na sebe upozornila především osobitým a přitom velmi naléhavým flow. Na své release turné My way and the highway tour se Ali chystá hned den poté, se jmény typu Murs nebo BK One, zatímco jeho labelový kolega, světoběžník Eyedea se na své zatím snad nejvýznamější turné vydává 10. Června při příležitosti vydání alba "Love & Hate" west coastovského veterána Aceyalone, který si na svou novou desku přizval producentské veličiny jako je třeba El-P (ten má na svědomí nejpekelnější hymnu celého alba),
RJD2 nebo PMG. Mlaďoch Eyedea současně bude mít tu čest koncertovat s hiphopoveou legendou, na tomto turné mu totiž mimo zmíněné bude dělat společnost Prince Paul.

Dalším zajímavým vroubkem je jistě pře-vydání klasické desky "Return of the Travellahs" syrové dvojky Micranots (recenze na první album "Obelisk Movements"). Pod ochranným štítem rýmonosičů vyšlo toto album z roku '96 28 Ledna.

A zde už je tracklist zmíněného alba "Shadows on the sun", které si produkčně vzala kompletně do parády jedna polovina Atmosphere, tedy vyškolený Ant.


01. Room With A View
02. Champion . . .
03. Star Quality
04. Prince Charming
05. Win Some Lose Some
06. Pay Them Back
07. Blah Blah Blah (feat. Slug)
08. Shadows On The Sun
09. Prelude
10. Forest Whitiker
11. Bitchslap!
12. Back Stage Pacin'
13. When The Beat Comes In
15. Missing Teeth
16. Dorian
17. Soul Whisper
18. Picket Fence
19. Victory! (Come Forward)

Rhymesayers Entertainment


Novinka z 26. 2. 2003 (K-Hill)
Rýmonosiči přinášejí nové beaty a rýmy
Label Rhymesayers je znám jednou věcí - neudělal omyl a vždycky vydal nářez. Řezy, že by se punčák styděl, obstarávali především labeloví zasvěcenci, Atmosphere ze zimavé Minessotty, který sice ubylo v počtu, na labelu se však pořád představují. Hodně informací a ostrých vtipů najdete v tomto přeloženém rozhovoru s frontmanem a kápem rapu na tomhle labelu, Slugem.

Poslední album Atmosphere "God loves ugly" bylo sice v pohodě, ale bylo to v podstatě vše, čím se nám label představil. Nemůžu však opomenout projekty a nahrávky Soul Position, Eyedea a Musab. Ale hle, jsou tu další plány. DJ Abilities aka Mr. Dibbs plánuje své album a to není vůbec všechno.

První album by mělo vyjít o producentské dvojky Soul Position s názvem "8 Million Stories". O této partě jsme už s Kepem několikrát mluvili. Zaprvé skvělý náladou vybavený RDJ2 z Def Juxu, ale i druhý producent, Blueprint, který také mimochodem vydává své produkční album s hosty; to je kombinace, která vyluzuje zaručené náladové beaty. Musíte slyšet.

Další věc by mělo být dlouho očekávané album kapely Monsta Island Czars "Escape from Monsta Island" s naducaným tracklistem, na který počíhejte. I přestože kapela nemá zvučné jméno, počítejte s tím, že jejich pověst půjde nahoru voda v létě. Jejich první singl "Escape" b/w "MIC line" ukázal co v nich vězí, teď v únoru by však měli vydat další singl k "Bloody knuckles" b/w "Broken nose flow", přes Imperial Recordings, aby pak přišlo ono album. Oba tracky na připravovaném singlu produkoval skupinový producent X-Ray, stejně tak jako většinu alba. Za to rapy tu ohákovala celé banda z Monsta Island Czars - Kong, Megalon, King Ceasar, Rodan, Spieger, Gigan, Kamckeris, King Ghidra (který je tu někdy i producentem) ad.

[01] Intro (skit)
[02] MINY
[03] What ya'll wanna do
[04] WitchCraft
[05] 1,2...1,2
[06] Skit
[07] MIC lines
[08] Poizon windz
[09] Under pressure
[10] Became a monster
[11] Skit
[12] Always stay out my mind
[13] Warning
[14] In the pocket
[15] Gunz 'n' swordz
[16] Sumthin' to prove
[17] Skit
[18] On the MIC
[19] Fuck... respect
[20] Escape from Monster Island

Dalším připravovaným albem na Rhymesayers by mělo být album od Brother Ali, jehož produkcí (celkem 15 tracků) obstaral pan A.N.T., producent z Atmosphere. Deska se bude jmenovat "Shadows on the sun" a na labelu vyjde toto jaro.

Ale jsou tu ještě zajímavější plány. Mr. Dibbs aka DJ Abilities připravuje album "The 30th song". Mr.Dibbs, třicátník a legenda na hiphopové scéně se nám pod několika jmény představuje každým rokem někde jinde, s jinou tváří a stylem. Už jeho první mixtape na Stones Throw znamenal pro DJing nový směr, nyní plně se věnující produkci připravuje další desku (ta poslední se jmenovala "Abduction Of Times 6.66"), ke které již vydal krutózní singl "Outreach 5". Album, které by mělo obsahovat patnáct tracků (na vinylu s bonusovým trackem "Count down") by se mělo objevit v shopech už počátkem března, tedy v těchto dnech. Má tu samozřejmě i kruté hosty, nechybí tu Slug, Fat Jon, Jel a T-Rock.

Další ablum chystá uskupení Semi-Official. Toto duo se skládá z mnohem známějších jmen než název celého projektu. DJ Abilities, je jak jsem prozradil alterego Mr.Dibbse a rap tu bude hákovat výtečný I-Self Divine z kapely Micranots (recenzi na jejich první skvělou deskou najdeš tady). Ti vylezou už brzy s novým singlem "Crime", který bude samozřejmě pronásledován celým albem "The Anti album".

A když už jsme nakousli Micranots, i ti připravují své další album. Tentokráte pod Rhymesayers Entertainment se bude jejich deska jmenovat "The emperor and the assassin" a já se samozřejmě přihlásím s více informacemi.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná