Britský fotograf postaví 37. komnatu pro fanoušky Wu-Tang Clanu

Byl to Wu-Tang Clan, díky komu mohl rapový fanoušek v minulosti vstoupit do 36 komnat Šaolinu. A ten pak zažehl kult, díky němuž můžeme dnes hovořit o fanoušcích zásadního devadesátkového tělesa jako o komunitě. Britský fotograf Eddie Otchere, jenž se počítá mezi ně, a jenž v minulosti ztvárnil také Biggieho nebo Mary J. Blidge, se rozhodl oživit šaolinskou myšlenku a postavit skutečnou 37. komnatu.

 
Nápad fotograf Eddieho Otcherea původně začal jako crowdfundingová kampaň na serveru Kickstarter, kde umělec zveřejnil svůj úmysl postavit skutečnou 37. komnatu Šaolinu, jež by zároveň posloužila k výstavě fotografií jednotlivých členů. A že je toho základna fanoušků Wu-tang Clanu hodna, dokázala jen krátce poté, jelikož částku ve výši 8 324 dolarů potřebnou pro realizaci výstavy dala dohromady opravdu rychle. 
 
V této fázi již není stavba 37. komnaty ničím nereálným. "My v březnu 2016, zde v tomto pokoji na Brixton East, postavíme, a když říkám 'my', myslím tím mě a vás, 37. komnatu Wu-Tang Clanu," cituje Otchereho slova z prezentačního videa server hiphopdx.com. "Všech deset MCs pohromadě. Chci je mít v jednom vesmíru. Chci, aby to byla 37. komnata Wu-Tang Clanu," poznamenává britský fotograf, narážejíc tím na zásadní album kapely "Enter the Wu-Tang: 36 Chambers". 
 
Celá výstava má obsáhnout desítku velkoformátových fotografií umístěných do ručně vyrobené dřevěné komnaty. Samotná akce je zatím plánována na březen 2016 a to v britském Brixton East. Pokud tedy chcete navštívit 37. komnatu Šaolinu a nechce si u toho zrovna ukusovat z Velkého jablka (New Yorku), doporučujeme v létě navštívit Anglii.
 
 
Zdroje: hiphopdx.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná