RUKAHORE_SHOP_BANNER

Bigg Daddy Kane se zastal Macklemorea kvůli videoklipu Downtown

Macklemore se v nedávném rozhovoru zmínil o kritických ohlasech. vztahujících se k jeho několikanásobnému vítězství v ocenění Grammy 2014, které krátce poté následovaly. V něm zmínil zejména negativní postoj "černošské" hiphopové komunity vůči úspěšným bílým rapperům. Jeho nový videoklip s Ryanem Lewisem "Downtown" se však, zdá se, bude potýkat se stejnými problémy.

 
Celý poprask zapříčinilo Macklemoreovo obsazení hiphopových veteránů Melleho Mela, Koola Moeho Deea a Grandmastera Caze, kteří dominovali zámořskému hip hopu od druhé poloviny 70. let. Posluchači kritizují zejména fakt, že si seattleský interpret coby běloch pozval do svého klipu někdejší hvězdy žánru ještě z dob, kdy byla jeho podoba na hony vzdálena té dnešní a byla striktně záležitostí afroameričanů. Macklemore také zařadil účast trojice hudebníků do svého vystoupení při předávání cen MTV Video Music Awards.
 
Na stranu úspěšného muzikanta se však postavil významný pamětník doby Big Daddy Kane, jenž se na svém instagramu pustil do vlastních řad: "MLUVME NA ROVINU!!! Neznám žádnýho umělce ve hře, kterej by dal Melleho Mala, Koola Moea Deea nebo Grandmastera Caze do jejich nový skladby nebo by je nechal vystupovat na VMA (včetně mě), ale lidi maj problém s tím, že jim Macklemore vzdal hold?" píše Bigg Daddy Kane na svém instagramu. 
 
Dále naráží zejména na rasové pohnutky, s nimiž se podle svých slov setkal: "Neznáme ani naší vlastní historii a štve nás, když to dělá někdo jiný barvy? Teď, když s tim někdo přijde, tak o něm začneme postovat hovna, řekneme: 'RIP' a vezmeme si trička s jejich obrázkama. Zjistěte si něco o vlastní historii a snažte se jí střežit. Když ne, tak DRŽE HUBY!!! Pro mě je to uznání rapovejch veteránů dnešní společností," vysvětluje Big Daddy.
 
Když se posléze server BET zmínil o Kaneově příspěvku a označil ho za projev uznání Macklemoreovi, reakce brooklynské legendy již byla o něco vlažnější: "Pro hip hop by tolik znamenalo, kdyby dnes někdo vzal Melleho Mela, Koola Moea Deea & Grandmastera Caze a udělal s nimi rozhovor o téhle nové skladbě a jaké je pro ně spolupracovat s mladší generací. Prosím zvažte příběh těchto hiphopových pionýrů. Díky za váš čas," napsal.
 
 
 
Zdroje: hiphopdx.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná