RUKAHORE_SHOP_BANNER

BET Awards 2013 mají své vlastníky

Rok se s rokem sešel a opět se v noci na dnešek předávaly ceny stanice Black Entertainment Televison. Nejlépe letos dopadli Drake a Kendrick Lamar, jelikož si každý odnesl tři ocenění a z toho jedno bylo dokonce společné. Těsně za nimi se drží mladá gymnastka Gabby Douglas, která před rokem získala rovněž dvě medaile na olympijských hrách. Níže najdete plný výčet cen i některá vystoupení.

Nováčkem roku byl vyhlášen Kendrick Lamar, stejně tak i nejelpším mužským hip-hopovým umělcem. Třetí cenu večera získal za kolaboraci roku spolu s A$AP Rocky, 2 Chainz a Drake za song "Problems". Nejlepší ženou v hip-hopu je podle stanice BET Nicki Minaj a uskupením pak i Macklemore & Ryan Lewis.

Drake mimo zmíněnou kolaboraci získal i cenu za klip roku k hitu "Started From The Bottom" a do sbírky mu přibyla i ta, co určovali diváci. Když už jsme u klipů, režisérem roku se stal "ostřílený" Benny Boom. Z jeho práce můžete znát videa pro Busta Rhymes ("Touch It" i remix), Nelly ("Dillemma"), Akon ("Smack That", "I Wanna Love You"), Sean Paul ("Like Glue"), Nelly ("Dilemma") či z novejších Nicki Minaj ("Beez in the Trap")

Nejlepším zpěvákem za uběhlý rok se zaslouženě stal Miguel, který se u nás nedávo představil premíérově. Zpěvačkou rok byla oceněna Rihanna. Co se gospelového ocenění týče, to si odneslo známé duo Mary Mary. Centric Award, což je cena za neo-soul či tradiční r´n´b, získala Tamar Braxton, sestra známé Toni, za svůj hit posledního roku "Love & War".

Letos nechyběly ani ceny pro mezinárodní umělce z Velké Británie a Afriky. Britskou umělkyní roku se stala nesmírně talentovaná Emeli Sandé. Před nějákou dobou mi kdosi řekl, že z afrických států má nejvíce kvalitních umělců právě Nigérie. Což ostatně místní umělci dokazují téměř každý rok právě na BET Awards. Letos tomu nebylo jinak a vítězem této kategorie se stal Ice Prince.

Ani filmová či sportovní branže nepřišla o své ceny. Filmem roku se stala vynikající komedie Think Like A Man, podle knihy Act Like a Lady, Think Like A Man, již napsal Steve Harvey. Ocenění herce roku pak získal Jamie Foxx za hlavní roli v Nespoutaném Djangovi a herečkou roku se stala Kerry Washington, která ve stejném filmu ztvárnila jeho ženu. Sportovci roku pak byli vyhlášeni LeBron James v mužské kategorii a již zmíněná Gabrielle Douglas v té ženské. Gabby si též odnesla cenu za mladou hvězdu roku.

Dalším oceněným sportovcem se stale LeBronův kolega Dwayne Wade, ale ten byl vyznamenán za charitativní činnost. BET Awards také vzdává čest v podobě ceny za celoživotní přínos a pro letošní rok se jím stal zpěvák Charlie Wilson. Pro něj pak také bylo připraveno specíální tribute vystoupení.

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná