Beef Common vs. Drake je minulostí

Common oficiálně ukončil slovní bitvu, kterou před časem zahájil s Drakem. Všechno to podle mě začalo úplným nedorozuměním na obou stranách, potom to přešlo na úroveň diss tracků a dnes je to už minulost. Common udělal za celým sporem tlustou čáru a považuje ho za definitivně ukončený.

Celý spor začal už v minulém roce, kdy Common připustil, že některá slova typu „some ho ass niggas“, „singing all around me man“ nebo „you ain´t muthafucking Frank Sinatra“ z tracku “Sweet“ věnuje Drakeovi, který se o něm měl někde nelichotivě zmínit. A nebo respektivě povídal o někom a Common měl za to, že se jedná o něho. A jako rapovej pardál z dob, kdy se vše řešilo za tepla, cítil povinost, že to nemůže nechat jen tak plavat.

Drake to ihned až tak moc neřešil, občas utrousil nějakou jedovatou poznámku na sociální síti či koncertu, větší odezva přišla až se skladbou “Stay Schemin´“, kde už zaznělo „I just ask that when you see me, you speak up nigga, that´s all, don´t be ducking like you never wanted nothing“.

Common ale na nic nečekal a rozjel tenhle beef na takové úrovni, že už nikdo nepochyboval, že mezi nimi něco probíhá. Jeho odpověď se jmenovala “Stay Schemin´Remix“, kde veškeré útoky adresoval Young Money vojákovi, kterému v podstatě od začátku vyčítal, že dělá z hip hopu měkkou sračku.

Common se ale v uplynulých dnech rozhodl celou záležitost ukončit. Novinářům vydal prohlášení, ve kterém mimo jiné zaznělo: „Všechno to bylo kvůli úctě k hip hopu, vše skončilo. On něco pronesl na mojí adresu, já jsem mu to vrátil. Nemůžu říct, že to začal on, já jsem jen slyšel něco, o čem jsem si myslel, že je namířeno proti mně. Tak jsem odpověděl. Díky Bohu jsme ale schopní jít dál a všechno je už v pořádku.

Takže tohle je oficiální konec mediální přestřelky, která nejspíš vznikla kvůli propagaci nové desky, ale podle mě v tom velkou roli sehrála Serena Williams, která byla přítelkyní Commona a teď se kamarádí s Drakem. Kdo je vítěz a kdo poražen, není důležité, myslím, že Common udělal dobře, že to utnul. Fanoušky si tím rozhodně nezískal, spíše mu to mohlo ublížit. Co myslíš?

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná