Akrobatik maká na druhé sólo desce

Bostonská mašina Akrobatik, který letos na jaře vydal spolu s DJ Fakts Onem a Mr.Lifem album "Black Dialogue", se po šńůře, kdy objevili snad celou Ameriku, vrací domů a začíná makat na novém albu.

Zatím je venku jen seznam producentů, konkrétně: DJ Fakts One, Da Beatminerz, Illmind, Willie Evans Jr., Therapy a ostatní. Ze známých jmen je dobré, že Akrobatik nezměnil předchozí úspěšný producentský a z předchozí desky "Balance", tak v podstatě chybí jen Edan a Diamond D. Jestli tedy Illmind vyšvihne další pecku jako "Remind My Soul", napoví už léto, kdy se mají ven dostat první ukázky.


Novinka z 5. 8. 2004 (Shaft)
Akrobatik nejlepší v Bostonu
Akrobatik je v Čechách velice známé jméno, přispěly k tomu výborné koncerty, skvělé album "Balance" nebo to nejnovější "The Lost Adats" (Akrobatikovy starší tracky z doby okolo "EP" ). Dalším úspěchem, který se Akrovi dostal je, že byl vyhlášen nejlepším Hip Hopovým Umělcem v Bostonu pro rok 2004. Vše každoročně zastřešuje časopis Improper Bostonian. Podle mne je to pro Akrobatika obrovský úspěch, protože Boston v poslední době dost jede a vychází odtud čím dál tím více kvalitních desek.


Novinka z 13.10.2003 (K-Hill)
Akro potentnější než Makro
Další z mých debilních názvů pro novinky ohlašuje konečné vydání slibované kompilace Akrobatikova "ztraceného rapu". Deska "The Lost ADATs" byla připravena už dlouho před tím (oficiálně vyjde 4. listopadu), ale label Detonator Records měl několik problémů, nejdřív změnil skoro kompletně svůj roster, vydal spoustu úplně jiných věcí, Akrobatik pak sám svůj debut "Balance", takže na starých třináct Akrových flákotů dochází až teprve teď.


NOVINKA z 12.4.2003 (K-Hill)
Akrobatik se 2.5. představí v Praze s novým albem!
Páni, dámy, co si budeme povídat. Věhlas jména Akrobatik nezískal ani nejlepší cirkusový Humberťák, jehož chůze po laně a trojté salto funkci "akrobatik" nestačilo k tomu, aby mohlo přebít kvality rapu Bostonského "kolegy".

Naposledy jsme psali o jeho "útěku" z Detonator Records k labelu Coup d'Etat Entertainment, kde měl vydat nové album. Po skvělých singlech, megahostovačkách a brutus EP to bude vlastně jeho dlouhohrající debut, nazval ho "Balance" a vyšel 20. března na zmiňovaném labelu.

Shopy už dlouho obíhá zmiňovaný singl "Remind my soul", který jenom předznamenává, že Akrobatik svojí polívku zase krutě povařil.

Ale teď to hlavní, 2.5. se tento hrdina hodný antického jména představí v pražském Paláci Akropolis na akci Les Diferentes Formes Del´Arte. Tento den, pátek, bude první částí tohoto dvoudenního festivalu. Ve stejný den s ním vystoupí ještě další osobnosti US scény: Freestyle z grupy Arsonists, toho už z Prahy známe. Přijede také bostonský houmee Virtuoso a naposledy i kapela Zion I, která se po dvou letech dočkala vydání svého alba. Vše zastřený německý DJ Hype se svou skreč partou Phaderheadz. Sobota pak nabízí alternativnější program divadla, filmu, tance, turntablismu a pod. Celá akce je za skvělou 250,- za oba dva dny (!!!) a vy byste si jí neměli ujít. Tenhle supr-rap se k nám už asi zase dlouho nedostane, navíc je to na vaše přání také konečně víkend.

Vraťme se ale k Akrobatikovému albu "Balance", tohle je jeho tracklist, z něhož vyčtete, že tóny poskládali hudebníci tvrdšího ražení:
[01] Prelude to Balance
[02] Balance (produkce: Fakts One)
[03] Hypocrite (produkce: Fakts One)
[04] The hand that rocks the cradle (produkce: Edan)
[05] Remind my soul (produkce: IIIMind)
[06] Front steps (produkce: DJ Sense)
[07] Feedback (featuring a produkce: Diamond)
[08] Cooler headz (produkce: DJ Therapy)
[09] Wreck dem (featuring Mr. Lif, produkce: Akrobatik)
[10] The bonecrusher (produkce: DJ Therapy)
[11] Woman pt. II (produkce: DJ Revolution)
[12] Always bet on Ak (produkce: Da Beatminerz)
[13] Limelight (produkce: DJ Therapy)
[14] Time (produkce: Ray "The Accomplice" Fernandes)
[15] Outro


akce Les Diferentes Formes Del´Arte 2.5. v Paláci Akropolis


NOVINKA Z 20.10.02 (K-Hill)
Detonator i s Akrobatikem detonoval
Akrobatik, který byl díky svým krutým hlasovým a rapovým dispozicím leaderem labelu Detonator Records se nakonec po mnoha problémech rozhodl z této stáje odejít. Vůbec, s tímto bostonským domovem je to velmi nahnuté a vypadá to, že se jejich barák po detonaci konečně zřítí.

Coup d'Etat Entertainment, kde například J-Live vydal svoje velmi kruté "All of the above", bude právě novým domovem Akrobatika. Bostonský MC na tomhle labelu vydá ještě tento rok nový singl, ale v roce 2003 toho přinese na scénu mnohem víc, především jeho album a projekt Perceptionists, kde mu sekunduje vrahoun Mr. Lif, což bude asi menší peklo,ne? Na Detonator Records ještě vydá "Lost ADATs", kompilaci nevydaného materiálu včetně jeho slavného "The EP" z roku 2000.

Akrobatik však na Coup d'Etat není sám. Pojďme si představit další jména: MC Paul Barman, jehož album "Paullelujah!" vyšlo před pěti dny 15.října z produkce Prince Paula, M.F.Dooma, MikeTheMusicGuy a Phofa.

info:
Coup d'Etat Entertainment

Detonator Records

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná