Access Industries kupují Warner Music

Jedno ze čtyř největších hudebních nakladatelství, Warner Music, mění majitele. Novým vlastníkem se stane společnost Access Industries, založená a vlastněná ruským miliardářem Lenem Blavatnikem.

Access Industries operující napříč celým průmyslovým spektrem převezmou skupinu Warner za 3,3 miliardy dolarů (zhruba 55 miliard českých korun) vyplacených v hotovosti.

Změna se dotkne hned několika hip-hopových interpretů, mezi nimi například i Rick Rosse, který pod Warnerem provozuje svůj label Maybach Music Group, uskupení Rhymesayers, jimž Warner zajišťuje distribuci, nebo dvojice Lupe Fiasco a Wiz Khalifa, kteří jsou upsaní k subdivizi Atlantic Records.

Warner, který se v posledních letech potýkal s poklesem zisků i prodejů hudebních nosičů, změní i vlastnickou strukturu, když firma přestane být obchodována na new yorské burze a stane se soukromě vlastněnou společností.

Na českém trhu ukončila společnost Warner své působení v únoru loňského roku, kdy distribuci a prodej jejích nahrávek převzal Supraphon.

Lukas - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná