7. jména Hip Hop Kempu 2010 - Cold Steel - Phat Kat & Elzhi, Indy & Wich + LA4, H16

Je neděle a první týden odhalování lineupu Hip Hop Kempu 2010 končí. Dnes přibývají další tři velká jména od Detroitu (Cold Steel - Phat Kat & Elzhi), přes Prahu (Indy & Wich + La4), až po Petržalku (H16) a počet oznámených kapel se nám tak zaokrouhluje na 20.

Je několik pojmů, které na Hip Hop Kempu zastoupení mít prostě musí. Brooklyn, Francie, Praha, Blava, Cali, Detroit... A přímo z D přijíždí dvojka Phat Kat a Elzhi, aby předvedla tu značkovou detroitskou špínu nebo aby zase jednou připomněla odkaz Jay Dilly. V jejich podání nejde o laciný pokus, jak se na někom svézt jako správná hyena a hlásit se najednou k někomu, s kým mají společné jen místo, kde vyrostli. Přesně naopak. Phat Kat měl s Dillou kapelu 1st Down a spolupracovali i potom, co jejich společný projekt skončil. A Elzhi si s nejslavnějším rodákem z D podal ruce při střídání stráží v legendárních Slum Village a naložil do jeho beatů spoustakrát... Detroit bude tedy reprezentován opravdu důstojně, navíc v dvojnásobné premiéře - pro Phata Kata v české a pro Elzhie kempové.

O důstojnou reprezentaci domácí scény se postarají Indy & Wich + La4 a reprezentace by to navíc neměla být v duchu "zasloužilých umělců", protože k hitům, co zlidověly by kluci ze štrýtu měli přidat i čerstvý matroš. Řadu sólových zářezů DJ Wiche (sólo LP "Golden Touch", LP "Human Writes" s Hi-Defem a spoustu produkcí od Rytmuse po BPM) by měli do léta následovat i oba jeho rappeři - materiál ze svého sólo debutu by měl na Kempu naživo předvést Indy a La4 by měl do té doby mít už sólo číslo 2.

A máme tu i reprezentaci slovenskou a dost možná velmi nečekané jméno v lineupu. Dost možná vás to překvapí. Třeba vás to zaskočí, ale na Hip Hop Kempu budete mít po šesti letech jedinečnou možnost vidět i kapelu H16, která za tu dobu stihla vydat dvě alba a mixtape.

Wau, Detroit už je, bude i Francie? Ta už je, ale ještě i bude, ano. Wau, H16, budou i další překvápka? Jistě.

Kde je další headliner? Na cestě. Kdo je další headliner? Nech se překvapit. Kdy bude další headliner? Mrkni zase ráno na stejné místo a uvidíš, co tam zase najdeš.

Hip Hop Kemp 2010 - den 7.:

Boot Camp Clik (Buckshot - Black Moon, Sean Price & Rockness Monsta - Heltah Skeltah, Tek & General Steele - Smif N Wessun, DJ Mr.Nash aka DJ Logic) /USA/
Roots Manuva /UK/
Masta Ace & EdO G /USA/
Large Professor /USA/
Necro /USA/
Samy Deluxe /D/
Foreign Beggars /UK/
Beat Torrent (DJ Pfel & DJ Atom - C2C) /FR/
Cold Steel - Phat Kat & Elzhi /USA/
PSH
Kontrafakt /SK/
Indy & Wich + La4
Prago Union
H16 /SK/
PIO Squad
Fashawn & Exile /USA/
Woody Madera /UK/
Peťo Tázok & Karaoke Tundra /SK/
BPM
Jack Flash /UK/

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná