50 Cent vs Game aneb East vs West beef u konce?

Pokud umíte alespoň trochu anglicky a posledních několik dnů jste sledovali jakýkoliv z novinkových serverů, nemohla vám kauza The Game vs 50 Cent ujít. Západní spojka G-Unit Game se nestačil divit, když se 50 Cent nechal postupně slyšet, že "The Documentary" je nejdřív jeho EP a teprve potom Gameova deska, že nebýt jeho, žádné album by nevyšlo, protože by Gamea z labelu místo oslavovaného vydání poslali na smetiště dějin. Že napsal tenhle a tamhleten hit, akorát z něj pak vyhodil svoje vokály atd atd. A nešlo jen o slova v rádio éteru, které by se měly brát zpět, dokonce i v rozhovoru pro časopis Vibe se nechal slyšet, že ho angažoval Interscope, aby zachránil a vzkřísil chcíplé Gameovo LP.

Gameova verze je pochopitelně opačná. I když volí slova pečlivěji než Fiddy, stojí si za tím, že mu žádný vyhazov nikdy nehrozil ani od Dreho ani od Interscope. A byl jen nasraný, že se 50 rozhodl jejich neshody a rozdílné názory protáhnout médii.

Věříte ale v ego trippin hře jako je rap, že se někdo takhle nezištně zbaví super hitu jak je "Westside Story"? Já osobně ne. Věříte, že je za celým slavným vyhozením Gamea z G-Unit, které 50 vytroubil do světa živě na vlnách rádia Hot 97 něco jiného než chytrý marketing? Že jde snad o cokoliv jiného než o dávno známý fakt, že beef prodává? (Za čtyři dny po vydání už má 50ho deska za sebou první milion prodaných kousků!) 50 jako král gangsterů New Yorku tedy z velmi záhadného důvodu i s G-Unit a Olivií uniká z onoho Hot 97 zadním vchodem, zatímco před dvěřmi čeká nasraný Game a jeho kámoši z Comptonu a sviští kulky, končící v jedné špatně stojící noze? Když je Game falešný gangster, proč zavřel své kanceláře i Violator management, kde mimo Busty, Missy a dalších patří i 50? Proč se to neřešilo na ulici?

Game prý říkal co neměl (ono plány na společné pecky s Nasem, jedním z 50ho nepřátelů na smrt mu asi radost udělat nemohly a na nějakou jednotnost a loajalitu G-Unit neukazovaly), není pravý jako zbytek G-Unit a proto se musí poroučet. Prudil do Jay-Zho v Amsterdamu, aby pak rychle volal 50mu, jak to vypadá doma a přispěchal s omluvou...

Upřímně, sečtěte si jedna a jedna. Jednička v G-Unit má být 50, ale zatím jak říká Jadakiss ve svém diss tracku: "o čem bude tvoje druhé album, když tě nestřelili? O hovně" na něj nejsou lidi až tak zvědaví (nemluvím o prodejích, ale o tom, že si všichni drbou hlavu, kam se posune kluk, který rapuje, co už dávno nemůže žít a nikdo mu tedy ani věřit). Pod názvem "Massacre" se na nás chystá záplava extrémnější než druhý díl špatného horroru, zatímco o Gameově debutu "The Documentary" se nezřídka mluví když ne jako o klasice, pak o zásadní desce a jedné z kandidátek na desku roku. Řekl bych, že je zřejmé, že jde o pouhou závist. 50 sice říká, že na desce vydělává více než samotný The Game, takže není důvod, proč by ho měl srát cizí úspěch, ale chová se přesně opačně, vzteká se jak malej harant.

Právě když už se ale na netu bouřlivě rozhořívají diskuze o tom, jestli je to začátek další války znepřátelených pobřeží východu a západu a že 50 a Game budou dalšími Biggiem a 2Pacem, přichází ta nejméně očekávaná zpráva... I když nejméně. Zkrátka a dobře, najednou jako by se vlastně nic nestalo. V den výročí Biggieho smrti (9.3.) se svolá tiskovka , která ohlašuje konec beefu. O den později akce pokračuje podporou Boy Choir of Harlem a Compton Unified School District Music Program. Před tleskajícím publikem, v němž zasedli i Reverend Run nebo Russel Simmons oba přednesli své kostnaté projevy o tom, jak se dokáží povnést nad osobní problémy a urovnat je slovy (a charitativními šeky na 103.500 a 150.000 dolarů). 50 nejistě čte, zatímco Game když už nic tak v té přeci jen trapné situaci vypadá, že říká, co si vymyslel sám...

Ostatně poslechněte si záznam sami. Jinak jen pro představu rozměrů celé kauzy vemte na vědomí, že o ní v Améru informují všechny zprávy od CNN po ABC News... Dokážete si představit jak Ray (jako černoch by rapovka vyšla určitě na něj) ve zprávách na Nově zasvěceně informuje o beefu Supercrooo vs De Fuck To?...

Stačí se ale kouknout, jak se u toho urovnávání oba ksichtí a je jasné, že tiskovka a dva šeky charitě nic neurovnaly. Podali si ruku před bleskajícíma foťákama, ale pak šli každý svou cestou... Jak ale řekl Game: "snad tohle pomůže zachránit nějaké životy". Zní to jak největší klišé, ale upřímně lepší klišé než další zbyteční mrtví pouliční vojáci z prvních linií.

Kontrolujte exkluzivní fotky a proslovy obou zmíněných, které se nám podařilo sehnat:

foto 1
foto 2
50 Cent komentář (mp3)
The Game komentář (mp3)

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná