RUKAHORE_SHOP_BANNER

50 Cent v ´In Da Club´ autorská práva neporušil

Kdo by neznal "In Da Club", jednu z největších hymen sezóny 2002/03 s beatem od Dr. Dreho a první ze čtyř singlů alba "Get Rich Or Die Tryin´", jehož se po celém světě prodalo kolem 11 milionů kopií. Právě dotyčná skladba se ovšem stala předmětem sporu mezi 50 Centem a Lil´ Joe Wein Music, kteří queenského vůdce spolku G-Unit obvinili z porušení autorských práv za to, že se měl více než zdrávo inspirovat jedním z jejich "želízek v ohni".

Šlo o floridského Luthera Campbella a.k.a. Lukea Skyywalkera z 2 Live Crew, respektive o jeho více než deset let starý track "It´s Your Birthday" pocházející ze sólového LP "(Still a) Freak For Life 6996". Fiftyho start "Go shorty, it´s your birthday" si vybavuje snad každý, leč patrně málokdo již ví, že takřka totožně začínal i chráněnec Lil´ Joe Wein Music.

Miamský soud, který začal v lednu tohoto roku, nakonec Fiddyho sprostil obvinění na konci října. Soudce Paul C. Huck tak rozhodnul po poslechu obou tracků, na nichž kromě osudové zahajovací fráze, trvající z celkového času 3:13 pouhých jedenáct sekund, nenaleznul žádnou další podobnost, což se na porušení autorských práv vztahovat jednoduše nemůže.

Zdroj: Ballerstatus

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná