4. jména Hip Hop Kempu 2010 - Roots Manuva, Foreign Beggars, Jack Flash a BPM

4. den načneme anglickým čajem už o čtvrté. V menu Hip Hop Kempu 2010 přibyla silná UK stránka: Roots Manuva, Foreign Beggars a Jack Flash, doplněná o hitparádové romantiky BPM.

Každý z nich má v zadní kapse špetku šílenství. Každý z nich to dělá trochu "jinak", než to dělá většina a říká tomu "normální". Každý z nich přináší něco svého, něco nového, co jste ještě neslyšeli. Když o sobě tahle jména řeknou "nesu kůži na trh", není to prázdná fráze.

První dvě jména spojují především devastační basy a vážně šílená show. Roots Manuva to obojí drtí už od roku 99 a i když je to k neuvěření, sen o hymně "Witness (1 Hope)" v Čechách a naživo se splní až letos na Kempu, kam dorazí Brigadier Smythe i s kapelou. 9 let nemohlo nic změnit na tom, že je to nejlepší evropská hiphopová skladba všech dob. Mohlo se změnit jen to natěšení, až jí tady konečně zažijeme. Změnilo se - ještě vyrostlo. Je spousta pus, co se nestačili 5 let zavřít z nátěru, jaký předvedli Foreign Beggars na HHK 05. O 5 let, 2 skvělá alba plná basů, co trhají játra nebo společné turné s The Prodigy později přišli o jediné. Moment překvapení. Teď se od nich po právu čeká jedna z vrcholných shows celého Hip Hop Kempu.

Druhá dvě jména spojuje mladá krev. Kdo je Jack Flash? Dobrá otázka. Vlastně teprve začíná, přesto mladej netroškaří. Chtěl se zviditelnit v rapovém battlu. Dařilo se mu už když mu bylo 16 a asi že chtěl zjistit, jestli to není štěstí nováčka, tak s tím nepřestal, dokud neobjel svět a nepřistál zpátky doma, kolem krku vavřín pro světového šampiona nejuznávanějšího freestyle battlu End Of The Weak. K tomu nahrává, sám produkuje, vydává a čeká jen až zahřmí moment jeho průlomového úspěchu. BPM s více rádiovými hity, než kdokoliv z domácí rapové konkurence pak budou chtít naživo na veké stagy přesvědčit, že nejsou ani gymnazijní básničkáři, ani patetičtí čichači květin, že nejsou emo ani demo, ale že jsou především upřímnej, svojskej rap.

Nejsou to zase ty stejná jména? Co? Roost Manuva tu nehrál nikdy, Foreign Begars 5 let, Jack Flash nikdy a BPM na hlavním pódiu taky nikdy. Zkus něco lepšího. Zajímá tohle někoho? Jo a je jich celkem dost od třicátnických milovníků loga s ninjou, po milovníky poezie a spoustu lidí mezi. Je to progres? Roots Manuva byl napřed vždycky, jestli není progresivní sound Foreign Beggars, tak nevím a mladá krev Jack Flashe a BPM teče taky dopředu.

Co si na vás vymyslíme dál? Jsme už vyplácaný? Ani náhodou. Povíme si zítra na stejném místě - jako vždy novinky sleduj právě zde. Překvapení ještě ani pořádně nezačala, natož aby snad skončila.

Hip Hop Kemp 2010 - den 4.:

Roots Manuva /UK/
Masta Ace & EdO G /USA/
Large Professor /USA/
Necro /USA/
Samy Deluxe /D/
Foreign Beggars /UK/
PSH
Kontrafakt /SK/
Prago Union
Fashawn & Exile /USA/
BPM
Jack Flash /UK/


Foreign Beggars & Noisia - Contact

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná