200 fanoušků rozhodlo o tom, že sólo Vladimira vyjde i na vinylu

Nová deska Vladimira 518 vyjde také na vinylu. Rozhodli o tom jeho fanoušci prostřednictvím crowdfundingového portálu Hithit.cz. Rapper ze skupiny PSH na „českém kickstarteru“ sháněl 50.000 korun na realizaci alba na vinylu, jeho příznivci mu ovšem poslali téměř 90.000 korun. „Pro hiphop je to určitě dobrá zpráva. Znamená to, že lidé nejen stahují zdarma na netu, ale umí kvalitní produkt také podpořit a zasadit se, aby vznikl,“ říká Pavel Eichler z Hithit.cz.

Vladimirovi 518 se na realizaci jeho sólové desky na vinylu složilo 200 lidí. A to přesto, že o albu téměř nic nevědí, neznají ani tracklist. Prostě jen chtěli Vladimira 518 podpořit v jeho záměru vrátit hiphop na klasickou desku, na které se před lety narodil. Hiphopoví fanoušci dostali od 518 jen několik málo indicií. „Druhá sólová deska Vladimira 518 bude postupy a energií navazovat na jeho první sólo počin z roku 2008 Gorila vs. Architekt. Po třech deskách PSH se tak jedná o jeho pátý dlouhohrající počin, který vyjde jako již tradičně pod hlavičkou jeho labelu Bigg Boss, a to na přelomu jara a léta 2013," popsal člen PSH.

Od rappera, který je zároveň známý výtvarník, dostanou ti, kteří mu poslali peníze od volného vstupu na křest desky přes album na CD až po nové album na vinylu v sítotiskem potištěném a domalovaném obalu, číslovaném a podepsaném (limitovaná edice). K tomu jim 518 přidá album na CD v jednoduché pošetce. O tuto odměnu byl na Hithit.cz největší zájem.

Hithit.cz je nový portál zaměřený na crowdfunding, tedy skupinové financování kreativních nápadů. Navazuje na fenomén amerického webu Kickstarter.com, který v loňském roce realizoval přes 20.000 projektů z mnoha žánrů - od muziky, přes film, počítačové hry, gadgety na smartphony, designové produkty, knihy nebo módní značky. 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná