12 kompaktů plných zásadních skladeb let 1979 - 1991

Label Tommy Boy oslavuje 25. výročí svého vzniku vydáním rozsáhlé hiphopové kolekce „Hip Hop Essentials 1979 - 1991“. Ta představuje celkem 12 disků, nabízejících dohromady 144 skladeb. Převážně z dob, kdy hip hop ještě zdaleka nepředstavoval „mainstream“ a gangsta rap opatrně vystrkoval růžky.


Skladby, reprezentující vývoj i podstatu tohoto hudebního směru, osobně vybíral zakladatel labelu Tom Silvermann a Stu Fine (Wild Pitch Records). Byly vybírány tak, aby jedněm připomněly onu převratnou dobu a těm, kteří se tehdy ještě nenarodili, zase posloužily jako jakási hiphopová encyklopedie pro základní hudební přehled. Každý disk, respektive jeho obal je opatřen snímkem „dvorní“ fotografky hiphopové kultury Marthy Cooperové a také doprovodným slovem některého z žurnalistů zabývajících se hip hopem (Davey D, Nelson George, Jeff Chang a další).


První čtyři disky z této kolekce vyšly již v listopadu minulého roku. Nyní, na konci ledna vyjde další čtveřice a zbývající třetina kolekce se má objevit v průběhu března. Doporučuji navštívit oficiální webové stránky www.hiphopessentials.net, které jsou věnovány čistě této kolekci. Můžete si zde prohlédnout zmíněné přebaly desek, přečíst zajímavé doprovodné komentáře a hlavně, poslechnout si ukázky jednotlivých skladeb.


Zdroj: SOHH, Nobodysmiling.com


Související články :
Kompilace samplovaných pecek od labelu Tommy Boy?

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná