12. jména Hip Hop Kempu 2010 - Chali 2na z Jurassic 5, Breakestra a funkční veteráni

Ráno číslo 12, které má jako dezert snídaňového menu další jména z lineupu HHK 2010 můžete na nebi vidět nápis "funkční veteráni". Tam totiž patří Chali 2na, frontman legendary Jurassic 5, který na svou CZ premiéru přijíždí spolu s kapelou Breakestra a patří tam i domácí Vec se Zverinou. A Moja Reč? To je funkčný bonus.

Pokud by se udělovali výroční ceny za nejlepší hlas v rapu, neměl by je Chali 2na z Jurassic 5 už dávno kam dávat. Když ho slyšíte, máte před očima dvoumetrovou godzillu. Když ho vidíte... máte před očima dvoumetrovou godzillu. Jediný, kdo habánovi z LA může v jeho vlastní kategorii konkurovat je Roots Manuva. Jestli se pánové uvolí a do úchvatného jamu živé partičky Breakestra naloží svůj společný majstrštyk "Join The Dots", víme už teď, jak se jmenuje jeden z vrcholů Hip Hop Kempu 2010.

Chali 2na rozšiřuje lineup o další obr jméno, navíc další jméno, které jsme tu ještě nikdy neviděli. A jelikož Chali byl v šestičlenných Jurassic 5 tím, kdo byl jednoznačně nejvíc slyšet, můžeme se těšit nejen na jeho vlastní pecky alá "International" nebo "Look Shit Down", ale hlavně na VŠECHNY zásadní hymny J5. Fanoušci si tak konečně splní sny o troubení - na kazoo v "Concrete Schoolyard" nebo na příčnou flétnu v "Jayou", můžou si zkontrolovat kvalitu v "Quality Control" nebo najít zlatou žílu ve "What's Golden"... Mistr hlubokánský hlas za sebou nebude mít DJe, ale "funkový orchestr" Breakestra, který je pojmem i sám o sobě. Smlouvou u Ubiquity Records se nemůže pochlubit jen tak někdo, je k tomu potřebu rozfunkovat i mrtvolu.

Opakovat notoricky známá fakta alá domácí notorici Vec & Zverina aka CP Kombo a Moja Reč je asi zbytečné. Vídáte je pravidelně a víte sami dobře, proč na ně pravidelně chodíte a víte i proč byli "Funkčné Remixy" nejzvláštnější hiphopovou deskou loňského roku, "Zvierací inštinkt" tou nejuvřískanější a "Dual Shock" tou nejlepší, ne?

A co zítra? Zítra bude to slibované finále, ke kterému všechny tyhle zprávy směřují. Zítra ze sochy Hip Hop Kempu 2010 definitivně strhneme prostěradlo. Nebude žádnej Kypr, žádný Maďarský rapový guláš, ani pikantní rapová směs z Balkánu, nebude underground z Uzbekistánu, progresivní Švédsko, podpovrchovej proud z Finska, ani rapující ledová královna z Islandu. Zítra přijde fakt zásadní moment. Zítra přestane existovat programové tajemtsví. Zítra nás čeká milník. Život rapového fanouška už po zítřku nebude nikdy jako dřív. Nadopujte se kynedrilem, ať vám z tí jízdy není špatně a naposledy si zkuste tipnout, čí jméno tady najdete. Dneska vám ještě prozradíme, že jde o živoucí legendu, která u nás ještě nikdy nebyla. Už zítra se dozvíte, kdo zatluče v sobotu 20.8. zlatý hřeb do Hip Hop Kempu 2010. Už zítra jedině tady.

Hip Hop Kemp 2010 - den 12.:

Chali 2na (Jurrasic 5) & Breakestra /USA/
Boot Camp Clik (Buckshot - Black Moon, Sean Price & Rockness Monsta - Heltah Skeltah, Tek & General Steele - Smif N Wessun, DJ Mr.Nash aka DJ Logic) /USA/
Roots Manuva /UK/
Masta Ace & EdO G /USA/
Freeway & Jake One /USA/
Sage Francis /USA/
Large Professor /USA/
Necro /USA/
Grime Allstars: P-Money (OG's), Ghetts aka Ghetto (The M.O.V.E.M.E.N.T.), Dot Rotten, Blacks (OG's), Black The Ripper, DJ's: Spyro (Rinse FM), Maximum (Boy Better Know), Logan Sama (Kiss FM), hosts: Envy, Tony Black /UK/
Samy Deluxe /D/
Sat l’artificier (Fonky Family) feat Le Turf & Prince Negaafellaga /Fr/
Foreign Beggars /UK/
Beat Torrent (DJ Pfel & DJ Atom - C2C) /FR/
Cold Steel - Phat Kat & Elzhi /USA/
PSH
Bekay /USA/
O.S.T.R. + LDZ Orkiestra /PL/
Sabac Red (Non Phixion) /USA/
Lord Lhus (Bloodline) /USA/
Snowgoons /D/
Kontrafakt /SK/
Indy & Wich + La4
Vec & Zverina aka CP Kombo /SK/
Prago Union
H16 /SK/
PIO Squad
Fashawn & Exile /USA/
Moja Reč /SK/
Woody Madera /UK/
Peťo Tázok & Karaoke Tundra /SK/
BPM
The Returners + Ghettosocks /PL, Can/
Marpo
IdeaFatte
Rap History Berlin featuring K-Boogie, Marc Hype, DJ Scientist, Sven & MC Trix /D/
Tafrob & DJ Maztah
Kaidžas & DJ Lucco /SK/
Antihelden (Dra-Q, Abroo & Snowgoons) /D/
Lyrik & DJ Spank /SK/
SEdláci /SK/
Jack Flash /UK/
Casper /D/

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná