10. jména Hip Hop Kempu 2010 - Sage Francis, OSTR a SEdláci

Devět dní v řadě vytahoval Hip Hop Kemp den co den z rukávu trumfy lineupu svého 9. ročníku. Po dvanácti dnech zdánlivého klidu a napínání přichází 4 dny velkého finále a ten první začne alternativou z ameriky (Sage Francis), polska (O.S.T.R.) i slovenska (SEdláci).

Paleta zemí, stylů a pohledů na rap, reprezentovaná na Hip Hop Kempu byla vždy široká a pestrá. Když něco osm let funguje, není důvod na tom něco měnit, spíš jen vylepšovat. Bylo tedy na čase, aby došlo na někoho jako je El-P, jako je Aesop Rock, nebo jako je Sage Francis... Pokud máte rádi naléhavý kolébavý rap. Pokud pro vás není spojení emo-rap sprosté slovo. Pokud vám není cizí poezie. Pokud se vám s průvodním šimráním začíná podél páteře vzhůru plížit husina jen když čtete jména labelů, kde Sage vydává: anticon., Epitaph a Anti. Pokud máte pocit, že vám tenhle rapper / básník mluví z duše, že je i pro vás "mluvčím jedné generace hiphopové scény", pak se můžete veselit, Sage Francis si pro svůj debut na české hroudě vybral Hip Hop Kemp 2010. I kdyby pro vás z výše uvedeného neplatilo, syrová živočišná energie, co se řine z tohohle chlápka s bradkou jak krakonoš vás v klidu nenechá.

Neméně dobrá zpráva je, že se na Hip Hop Kemp vrací polský uragán O.S.T.R. Jazykové bariéry se prý překonávají těžko. Americký kapely, kterým publikum odpovídá stejným řevem na otázky "máme jít domů?, ""máme přidat?", "jakou skladbu máme přidat?" o tom ví svý. O.S.T.R. aneb asi největší hudební talent na poli polského rapu o tom svoje neví. Tenhle kluk, co v sobě dokáže skloubit talent nejlepšího freestylera, nejplodnějšího studiového rappera s pomalu deseti alby na kontě, vášnivého milovníka jazzu, virtuózního hráče na housle a vynikajícího živého rappera do jednoho výbušného balení, si totiž podmaní všechny. To jeho živé balení bývá tak odlišné od všeho ostatního, že polský O.S.T.R. bývá pravidelně označován mezi nejlepšími shows celého festivalu i od lidí, co mu nerozuměli ani slovo a doma jsou v UK nebo třeba Austrálii.

A konečně záhoráčtí SEdláci. Každá zpráva o nich se šíří jako virus. Každá zpráva o nich obsahuje jako zaklínadlo 3 magické termíny: "fanoušek", "alternativní" a "rap". A přesně o to tady jde, o fanoušky alternativního rapu. O fanoušky lehce depresivní muziky plné emocí. O fanoušky existencionálních rapů, nasáklých alkoholem s hořkou pachutí rozčarování a bolestné kocoviny. O fanoušky rapů rychlých jak Záhorácká strela. O fanoušky, co se těší, až je do ucha kousne poslech nové desky od Lúzera - "UJKD". O fanoušky, pro které je všechno, co zavání konzervou a připomíná líný střední proud směšná píčovina. O fanoušky, pro které je Tvoja Matka Rekords záruka kvality.

Další jména budou kdy, za tejden? Ne, zítra. Budou krom jmen i JMÉNA? JO. Nějaký, co tu ještě nebyly? Přesně. Alternativa dobrý, ale bude i alternativa alternativy - normálnější rap? Jo. Bude ještě Amerika? Jistě. East / West? East i West.

Sledování těchto stránek zase začíná být zábava a krom vyvolávání duchů rapu v diskuzích se tu dozvíte každý den další přírůstky, tak to sleduj.

Hip Hop Kemp 2010 - den 10.:
Boot Camp Clik (Buckshot - Black Moon, Sean Price & Rockness Monsta - Heltah Skeltah, Tek & General Steele - Smif N Wessun, DJ Mr.Nash aka DJ Logic) /USA/
Roots Manuva /UK/
Masta Ace & EdO G /USA/
Sage Francis /USA/
Large Professor /USA/
Necro /USA/
Grime Allstars: P-Money (OG's), Ghetts aka Ghetto (The M.O.V.E.M.E.N.T.), Dot Rotten, Blacks (OG's), Black The Ripper, DJ's: Spyro (Rinse FM), Maximum (Boy Better Know), Logan Sama (Kiss FM), hosts: Envy, Tony Black /UK/
Samy Deluxe /D/
Sat l’artificier (Fonky Family) feat Le Turf & Prince Negaafellaga /Fr/
Foreign Beggars /UK/
Beat Torrent (DJ Pfel & DJ Atom - C2C) /FR/
Cold Steel - Phat Kat & Elzhi /USA/
PSH
Bekay /USA/
O.S.T.R. + LDZ Orkiestra /PL/
Sabac Red (Non Phixion) /USA/
Lord Lhus (Bloodline) /USA/
Snowgoons /D/
Kontrafakt /SK/
Indy & Wich + La4
Prago Union
H16 /SK/
PIO Squad
Fashawn & Exile /USA/
Woody Madera /UK/
Peťo Tázok & Karaoke Tundra /SK/
BPM
Marpo
IdeaFatte
Rap History Berlin featuring K-Boogie, Marc Hype, DJ Scientist, Sven & MC Trix /D/
Tafrob & DJ Maztah
Kaidžas & DJ Lucco /SK/
Lyrik & DJ Spank /SK/
SEdláci /SK/
Jack Flash /UK/
Casper /D/

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná