Horolezci, Ruce pryč, Mínus a další bomby od Inphyho

Na stránkách Ty Nikdy se o něm píše jako o někom, kdo je ovlivněn lidmi jako 9th Wonder, M-Phazes či J-Dilla. Já jsem přesvědčen, že se bude za několik let u nás psát, že je to Inphy, kdo ovlivnil kariéru nějakého mladého české beatmakera. Inphy se přestěhoval z malého pokojíku v Boskovicích do tisíce sluchátek, beden a přehrávačů po celé republice a není potřeba povídat o tom, že nezáleží odkud jsi, ale co umíš. Inphy sakra umí a jako důkaz přikládám osm předmětů doličných. A to se ještě ani nedostalo na rakety typu “Modelky“ či “Back“.

Ty Nikdy – Dva Světy (Nohama Na Zemi)


Tady je ta 'historie' trošku zajímavá. Na sampl/jméno samplu jsem přišel ve videu Paulieho Garanda, jak nahrává nějaké tracky na Haranta (pokud si dobře vzpomínám, je tam někde na začátku) a beat samotný jsem udělal na HipHopKempu 2010. Potom jsem ho posílal pár lidem, nikoho to moc nebavilo, nikdo si ho nevybral... až potom chytil Ideu a Pepa se rozhodl napsat do toho sloku a udělat z toho celolabelovou (co se týče MCs) věc. Taky to bylo poprvé, co jsem byl fyzicky u nahrávání rapů na můj beat a je to, pokud se nepletu, i poslední věc, kterou nahrával Ryes, čehož si cením, protože Ryes byl/je super rapper. Nakonec se track objevil na remixové desce 'Nohama na zemi', jakožto jediná neremixová věc.

Otecko – Volám ti z Búdky (To Som Ja)


Tento beat byl taky takový odložený. Nikomu jsem ho moc neposílal, protože mě samotného po nějaké chvilce přestal bavit. Potom jsem si procházel starší beaty a nechápal jsem, proč jsem ho tak 'zahodil'. A Otecka bavil, napsali do toho spolu se Supou super sloky a bylo to. Pokud bych tuto věc udělal o nějakou dobu dřív, tak by na mě krásně sedělo to 'ujebané háro'. Haha. Inspirací pro ten beat bylo 'Second Chapter' od Blue Scholars - takový pomalý beat s hezkým samplem.

Ideafatte – Mínus (Plus)


Můj oblíbený beat. Jedna ze dvou věcí, co jsem měl na mixtapu Plus a (vedle Plus) první věc, kterou jsem měl s Ideou, který dal mimochodem krásný text. Pak na to vzniklo i celkem spontánní video. Super. Od Fattea jsem za tento beat dostal i pusu (no homo)!


Ty Nikdy – Horolezci (Label)


Jsem rád, že jeden z mých beatů z Labelu je jeden z těch, kde je i Boy Wonder. Vedle dalších beatů se i tento vybral u Paulieho ve 'Feltánu', kdy mi Idea volal v cca 10 večer, že ho ty beaty, co jsem na Label poslal, baví a že berou pokud možno všechny (kde teda ne všechny se dostaly zrovna na 'Label', ale budou určitě časem labelem použity). Snažil jsem se ten sampl poměrně nasekat a použít jen kousíčky, ale na konec Wonderovy sloky se prostě hezky hodil ten 'celý loop'. V nejbližší budoucnosti by se na tuhle věc měl točit i klip, takže stay tuned!

Sax – Morální Bahno (Johnny Deep)


Tohle je vyloženě taková svižná kývačka. Když jsem Saxovi tenhle beat posílal, tak jsem nevěděl, že z toho bude nakonec feat. se Zeměvzduch, od kterých jsem naposledy slyšel snad 'Paragraf 257b'.. nebo možná ještě 'Slova dávaj moc'. Proto to pro mě bylo celkem překvapení a potěšilo mě, že na mým beatu budou i oni. Sloky jsou tam super, i když se s něma nemůžu moc ztotožnit, protože nepiju.

Ty Nikdy – Ruce pryč (Label)


Jedna z mých oblíbených věcí z Labelu, rozhodně. Tenhle beat vznikl v boskovické Kafírně (whatup), kde se mi poslední dobou beaty dělají stejně nejlíp. Jsem taky rád, že se na to Šmejdy s Pauliem rozhodli natočit klip a že jsem v něm i mohl být... a 'rapovat'. Pokud zrovna s klukama hraju, tak tuhle věc dávám taky (resp. spíš dělám takové ty zdvojovačky and stuff...). A taky palec nahoru Fatteovi za cuty na refrénu.

Paulie Garand – Časovaná Vol.2


Na Pavlovi mě baví, že dokáže napsat jak tzv. 'harantovinu', tak i něco hlubšího. A tohle je právě to hlubší. Pokračování Časované z jeho desky. Hezky se k tomu hodí i klip, natočený v Olomouci, kde jsem měl být taky, ale bylo to poměrně spontánní a mně zrovna do Olomouce nic nejelo. Ale nakonec je to podle mě takhle i lepší.  Samozřejmě - nejdou tu nezmínit super scratche od Opii.

Inphy – How Could I (Whimsy Beats Compilation)


How Could I bych nazval asi mojí 'titulní' věcí. Hodně lidí se o mně dozvědělo právě díky tady této věci. Přitom ten beat není ani moc složitý, spíš tu jde (podle mě) o ten feeling a taky o ten sample, že. Je to dělané v době, kdy jsem hrozně poslouchal 9th Wondera, Little Brother a jejich Minstrel Show, takže proto takové pleskavé bicí. A když jsme u Little Brother - pár týdnů po vydání tohoto beatu na Whimsy Beats jsem zjistil, že jim !llmind samploval to samé. Eh. Ale stejně mě to baví.

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná