RUKAHORE_SHOP_BANNER

Dubas se vrací ke skladbám s Luzerem, Ideou, Lyrikem, Khomatorem, Oliverem Lowe či Jay Dieselem

Oakmaster Oak alias Dubas je producent (stejně třeba jako jeho kolega z labelu FNTM), který tvoří spíš na kvalitu než na kvantitu, což v reálu znamená, že než od něj uslyšíš novou pecku, tak zestárneš o několik měsíců. Beaty začal tvořit na tři doby, ale jak je začal dělat na čtyři, tak z něj začaly padat slušný bomby. Když navíc použije nějaký český zapomenutý sampl, je podle mě neporazitelný. A než dorazí jeho dlouho avizovaná společná deska s FNTM (doufám, že to nebude českej Detox), můžeme si zkrátit čas rekapitulací některých hitů, kterým uplácal ksicht.

Jako Kluci / One Love - Khomator (Terapie)

Dvě klasiky s největším klasikem ze Slezska. Chvíli mu sice práce na desce trvala, o to déle pak vlastně i mě, než jsem to zaranžoval. Hrozně mě musel do toho uhánět, protože sem byl v té době megazew. Do “Jako kluci“ sem pak narychlo nasekal jednoduchej refrén, kde Wuty s Australanem udělali megaskreče. Realovka jak hovno. One love přesně to samé, ten buben je třeba z roku 2009, šuplíkovka ale šlape. Pozdrav do Silezja Khomatorovi!Časy (Remix) - Oliver Lowe (Remixy, spolupráce, píčoviny)

Teď už ani nevím, co to bylo za sampl, nějakej Turek ale myslím, v té době jsem si hodně jel turecký desky ze 70tejch. Jedna z věcí kterou jsem si chtěl schovat na pozdější využití. Pak jsem ale hledal beat na remix a sedlo to tam jak prdel na hajzl. Nejdřív samply, pak dodělat bicí. Žádné dohrávky. Oliver mi pak trochu pomohl s aranžemi a bylo to. Cením si toho dodneška.

Musím říct - Jay Diesel (Pro Svý E.P.)

U téhle věci si přesně pamatuju, jak a kdy vznikl buben. Sampl od Marty Kubišové - Musím Jít - přímo vybízel ho takhle nasekat. Bylo to v době Hip Hop Kempu 2010, s tím že jeden lokální MC do toho měl zajet sloky, téměř přes rok se to válelo v šuplíku a nic s tím nedělal, škoda. Takže jsem to pak nabídl Jirkovi a ten to do týdne udělal, vznikl k té věci pak i mcs remix.


S Tebou se to nedá – Luzer

Za tuhle spolupráci jsem mega rád. Luzer a celkově Sedláci jsou moji velcí kamarádi. Na refrénu je Jaro Zavodský, skvělej muzikant ze Senice. Dušan dal super real příběh, Jaro řekl, že s pičou se to nedá a bylo to. Spousty lidi ani neví že jsem to produkoval já, bylo to pod pseudonymem Oakmaster Oak, než jsem finálně zacal používat Dubas.


Skupinovky - Ideafatte a Lyrik (mixtape Plus)

Grupies jsou součástí kapely. Spontánní věc. Byla to vlastně první věc, kterou jsem s Pepou řešil. Jednou takhle v neděli jsem mu poslal pack s beatama a hned druhej  nebo třetí den tam byla nahrána sloka. S Lyrikem to byla moje druhá věc, ta první stále čeká v šuplíku. Sampl nevím jestli někdo poznal, ale provarski co udělal i EV v “Expandig Man“ na desce The Platform, což sem paradoxně zjistil až po vydání. Ale pak přišel ma man FNTM  a zajebal na to tak krutej remix, že se stydím za ten svůj buben doteď.

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná