Dj Fatte se vydává za kulisy svých 11 hitů z poslední doby

DJ Fatte alias český nejagilnější hh producent ve hře, se už v rámci rubriky Jak vznikaly hity objevil před lety v tištěné podobě Bbaráku. Pravda je ale taková, že tenhle producent z labelu Ty Nikdy tahá esa z rukávu jak šílený kouzelník a v podstatě by mohl každý třetí měsíc takovou rubriku v klidu obstarat. Vybrat nějaké hity, které vytvořil, není teda žádný problém, nadlidský výkon je spíš ten, abych vybral z toho množství ty nejvýraznější. Tady je můj osobní pokus.

Ideafatte, Oliver Lowe, Rest – Časy (Plus)

Začal jsem originálem a pak ukázal svůj střih samplu. Dohrál jsem tam trombóny a jiné dechy z kláves a nějaký synth a housle. Jednoduché bicí, čisté celkem. Nakonec jsem zase nechal chvíli hrát original a pak nasadil své piáno drblé. To jsem nahrával celkem dlouho.

Ty Nikdy – Bylo nás čtyři (Plus)

Bohužel se to na chvíli stalo pravdou a bylo nás opravdu 4, co se týče MCs v labelu po odchodu Ryese, kterého je větší škoda než odchod Tupaca do nebe. Pardon.  Krásně artikuloval a rapoval. Je to klasická samplovačka nastříhaná a dohrané piánko.  Cuty na Orionovi byly samozřejmostí už od začátku, když kluci řekli o čem bude skladba. Posunul jsem hajtky a kopáky, mohlo se jít za Pivasem na Bamboo na pivko.          

IdeaFatte – Malá v sobě / Složenky a Machři (Dočasně nedostupní)

Málá v sobě? Do chlupaté Archaňděl Gabriel. Miluju tento beat a hlavně kluky v tom. Ryes dal výborně, Flow mega, Rest turbo a Eurodel líně. Kurňa z čeho je ten sampl, nevíš? Ten je totiž super...... Ty vole........eeeeeeeee...fakt nevím teď. Jo kurva. To mi sehnala Terka. Je to z nějakého filmu. Track se jmenoval Humanity. No a bicí, že jsem udělal a pak se určitě vožral, protože.....

Složky no.  Až druhý beat se ujal k tomu to tématu. Rozstřihaný nějaký rockový nesmysl a dohrané klávesky a basa. Taková ulicovka. Nic zajímavého se neváže ke složení tohoto beatu. Narozdíl od jiných, výroba tohoto beatu netrvala dlouho. Zajímavější je spojeni dvou veteránu Vece a Kata, kteří do té doby spolu neudělali track. Hňupi.

Rest DJ & Fatte – Panáky na Zem/ Balkónovka ( Premiéra)

Na CD jsou přesně za sebou, hehe. To byl tak krásný sampl, že to šlo samo. Rest krásně pohltil do sebe náladu tracku a vyblul ven nádheru. Nevzniklo to nějak složitě. V podstatě rychlovečka. Až jsem dostal akapelu, tak jsem dohrál hamondky, nějaké dechy, dodělal skreče, které nám namluvil Nironic a plakalo se.

Věřte nebo jo, ten sampl je z metalu. V refrénu jsem ten sampl zvedl o oktávu a dal na kopáky a získal tak refrénski. Dohrál jsem do toho klavírek a basu. V té době jsme hodně poslouchali album od Fashawna a Exile je pán. Má takovou podobnou pecku, která je teda úplně jiná, když tak nad tím přemýšlím, ale prostě mě pobídla k postupu na tomto beatu.

MC Gey – Rande / Ať žijí duchové (Imaginárium naprosto Běžných Podivností)

No. U chlupaté prostitutky. Randevouse je pro mě mega instro. Mám ho moc rád. Ten sampl je geniální a přiznejme si i pěkně nastříhaný. Zní jak zrychlený, ale není. Z toho už jsem vyrostl. V bicích je asi 6 virblů a různých klapátek.

Ducháček je taky podsvinče jak něco někde nějak. Ten sampl, kdo bude pečlivě poslouchat, je podladěný. To znamená, že nedrží tóninu. Nejde do něho nic dohrát, pokud se nedoladí. No a já se na to klasicky vysral real hiphopově a nic nedolaďoval a krásně se to vlní. Zní to hodně sýrově. Hehe. V téhle pecce miluju ty bicí. Hihatka širší jak B.I.G. a ten virbl uuuuaaaaaa mňam. Rapuje do toho elitage, tak co dodat.

Paulie Garand – Kotě (Harant)

Tohle je trochu úlet. Původně ten track byl poslán Vecovi na Složenky a machři. Zaplať Christopher Edward Martin, že  Braňo řekl, že se to nehodí na zadané téma. Pak jsem ji pustil Pavlíně a ten se toho chytl. pecka byla něžná, tak do něj nasadil pro něj tenkrát velmi aktuální téma. A zaplať Apollo Brown, že to udělal. Track se holkám moc líbí.

DJ Fatte – Knedlo, Vepřo, Zerwox (Což takhle Dát si Tesař)

Tahleta že? Klasika sampl a do toho krásná basa a ten synthák. Vznikla někdy v noci s bůněm a vínem. Pamatuji si, že jsem tam dlouho posouval hihatky a dlouho hledal křápací virbl, který nakonec není tak křápací. Chtěl jsem ho ještě víc vykreklý. Ale člověk míní a Premier mění. Název vznikl na pivu s DJem Zerwoxem.

Moja Reč – M.J. (Dobrí Chlapci 3)

Jo, že? Hehe. Na vzniku téhle pecky nebylo nic zvláštního. Sampl a bicí. Práce na 15 minut. Pak jsem klukům poslal nějake činely a mezi nimi tento a vzali si ho, což jsem vůbec nedoufal, že je tento chytne. Jejich rapy znám do jiných inster. Zaplať Krs One že to udělali kluci ušatí.

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

NTR
  • NTR
  • 19.30 dne 01.11.2014

Odkdy má Fatte nějaký hity? Řadový tuctovky nejsou hity. Wake up

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná