S Kempem počítají i Marc Hype, Dam-Funk a Edgar Wasser. Co Česko-slovensko?

Spektrum a paleta stylů, co vám předvedou vystupující na letošním Kempu, je široký, pestrý a začíná se pomalu plnit. Od veselých po temný, od jemných po drsnotu, uvědomělých po tupý… Máme všechno na světě. Skoro. Tak zkusíme další rozpětí. Na straně jedné rychlopalný domácí rap a na straně druhé electro funk od protinožců? Jo a ještě něco mezi. Tak tady to máte.

Pokud českýmu rapu chyběl spratek. Jestli českej rap neměl výstavního alfasamce a ze všeho nejvíc mu chyběli koule. Už několik let je to komplet. Detektor přišel, viděl, zvítězil. Že zamíchá kartama? To bylo jasný od chvíle, kdy se zjevil s deskou s Enemym. Zamíchal. Když mu vaz nezlomila ani dlouhá odmlka před deskou Topství, rozdával to podle svýho. A když vydal s DJ Wichem desku Tetris, začal být tak trochu kategorií sám pro sebe. Jiná hra, jinej sport. Teď má Ektor venku 2 klipy z nové desky Detektor, kterou už by mohl na Kemp přivézt a můžem jen hádat, kam to zase posune. Odpovědi se dozvíme až na místě. Určitě to ale bude veliký.

Pokud si někdo ustlal někde v jeskyni a nejvýraznější MC z party Gramo Rokkaz do loňského podzimu úspěšně unikal jeho radaru, pak od doby, co vyšla morda “Škola rapu“, ví už každý, kdo to je ten Separ. Rapy, co lítaj jak z rozžhavený hlavně. Nasazení naprosto zuřivý. Tvrdost nejtvrdší. Hrne to jak buldozer. Bere všechno jak poctivý pirát a na Kempu nemůže aktuálně možná nejpoptávanější MC na hostovačky v československém rapu chybět.

Jestli pověst je to, co člověka předchází, pak panáčka jménem Edgar Wasser tak maximálně zachází. Tenhle týpek z Mnichova začal tam, kde jinej končí. Přilítl jak z vesmíru a nikým nepozorován prostoupil blogosféru a přistál na jedný z vedlejších stagí festivalu Splash, aniž by ho kdokoliv znal. Že si tu o něm píšem u příležitosti jeho návštěvy Hip Hop Kempu, je zřejmé, že se z takovéhle příležitosti neposral a že musí mít něco speciálního, když jeho skills předběhli i jeho vlastní hype… Jo, skills.

Pokud jde o líbezný groove moderního electro funku, i vrnění tohohle kosmickýho plavidla byl Hip Hop Kemp massive bez milosti vystaven. To když na nás dopadlo záření paprsků zvaných Dam-Funk. O dva roky později navazujem terapii další dávkou. Když už zmiňovaný Dam-Funk někoho cení, to už musí bejt. A když už musí bejt, tak je. Říká si Freekwency, je z Austrálie, svý těžkotonážní lejno vydává s posvěcením renomovaných labelů. No a navíc nepřijede sám, ale veme ssebou parťáka ve zbrani z nejpovolanějších. Ten druhej, se kterým se potkali u Melbourne už za svých dětských let, a vydrželo jim to dodnes, se jmenuje Inkswel, a je to úplně stejná krevní skupina. Nasaď brejle ze Star Treku, ať nemáš zánět spojivek ze zírání do diskokoule. Začíná show, držte si koule.

Starej, dobrej u Marc Hypea z Berlína sedí stopro. Starej je možná, dobrej zcela určitě a na Kempu už je pomalu součástí inventáře. Ale co si s ním počít, když tak strašně dává? Na ramínku gramofonu zářezy za skalpy soupeřů na DJských battlech, doma vavříny za rapovou produkci, ze které postupně přešel na tu funkovou. A po releasech u legendary Melting Pot Music aka MPM teď dokonce chystá label vlastní – Dusty Donuts, který se bude věnovat jen a pouze heavy 45s sedmiplacům. Shitty is pretty a jakmile začne tančírna s Marcem Hypem, budete se potit na betonu, co znamená taneční parket, bez ohledu na rysku, ke které se vyšplhá rtuť studenoměru.

Rap, ú es áci? Došli? Tvoje bába. Sleduj nás zas příští pátek. Na cestu na prázdniny dostaneš ještě jednu várku a krom zvučných domácích tě čekají i zvuční hosté. USA. Skutečné lejno.

Hip Hop Kemp 2014

CEELO GREEN /USA/

KRS-ONE /USA/

ONYX + Snowgoons /USA, D/

BIZARRE RIDE 2 THE PHARCYDE /USA/

DILATED PEOPLES /USA/

ACTION BRONSON /USA/

OSTR &MARCO POLO /PL, CAN/

KONTRAFAKT /SK/

BILAL /USA/

SAMY DELUXE /D/

MAJK SPIRIT /SK/

CUNNINLYNGUISTS /USA/

BLACK MOON /USA/

EKTOR /CZ/

DJ Static & Denmark Allstarsfeat. Nat ill, J-Spliff, Temu, Peaceful James, Nappion /DK/

EDGAR WASSER /D/

VLADIMIR 518, ORION & DJ MIKE TRAFIK / PSH /CZ/

MADCHILD /CAN/

POKAHONTAZ + BUKA /PL/

360° DEGREES RECORDS 20TH ANNIVERSARY ft. TORCH, TONI L & GUESTS /D/

BLACK MILK /USA/

SEPAR /SK/

P-MONEY /UK/

WITTEN UNTOUCHABLE /D/

RASMENTALISM /PL/

BARREL BROTHERS (Torae & Skyzoo) /USA/

PRAGO UNION + Champion Sound /CZ/

VEC /SK/

DILLON COOPER /USA/

BETTY FORD BOYS /D/

SMACK /CZ/

SNAK THE RIPPER /CAN/

FREEKWENCY &INKSWEL /AUS/

CHEFKET /D/

Strapo & DJ Spinhandz /SK/

KĘKĘ /PL/

UGLY HEROES (Apollo Brown, Verbal Kent, Red Pill) /USA/

TEN TYP MES /PL/

BOYBAND (Idea & Boy Wonder) /CZ, SK/

4D /SK/

DYNASTY /USA/

ERIPE & QUEBONAFIDE /PL/

ŘEZNÍK / SODOMA GOMORA /CZ/

MC MELODEE /NL/

ANDROID ASTEROID /CZ/

SZTIGAR BONKO /PL/

MARPO & TROUBLE GANG /CZ/

MADAME PEPPER /UK/

REFEW /CZ/

HAHA CREW /SK/

MOOZA /CZ/

MLODE WILKI POPKILLERA /PL/

MARC HYPE /D/

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná