RAZ, DVA, RAZ, DVA, S K, S K, S K, SKREČČČ? Kemp vítá dalších 6 přírůstků

Gramce a majky. Ukecanej a nemluvnej. MC a DJ. Kola z oceli a mikrofonní žezlo. Dneska netřeba moc omáčky, stačí vědomí, že to bude efe, efe, freshhhh...

A začnem zostra. „Soundsystem“ nemusí nutně znamenat fofry. Nemusí to nutně znamenat ani kouřícího rastaboba. Může to bejt rap a srdcovka. Například Expansion Team Soundsystem. DJ Babu a Rakaa Iriscience z Dilated Peoples? To je srdcovka jak buben z tvýho hrudníku. Dvojka, co předvede jak to celý stojí na DJovi jako na základu. Srdcový eso, co zbourá hangár pod úroveň základů.

                A když trumfy spoza louže, kým to dorovnat, než dost možná nejlepší show domácí hroudy? Strapo a DJ Spinhandz. Jejich ping pong? Jejich „rozhovor“, kde si Spino vystačí s rukama, gramcema a wordcuts? Na majku double time rapy, za gramci brutální komba? Jako promiň. K tomu Strapo dělá na nové desce. Bude se jmenovat Versus... Ještě něco? Jo, bude to moc.

                Další na holení jsou z Polska. Bisz & B.O.K. Už se na Kempu předvedli. Byla to živá kapela, ne? Co maj společnýho s MC/DJ klasikou? Myslej to vážně. Nejsou sbírka nájemných holičů, kde hraje „kdo má zrovna čas“. Je jich 8 kousků a DJ a jeho gramofony, za kterými stojí DJ Paulo, tu hrajou stejně důležitou roli jako basa, bicí, kytara, housle nebo sampler. Desky v barvách drahých kovů jsou u nich klasika, stejně jako skvělá show.

                A co něco pro fajšmekrý? Je libo spaghetti rap? Sangue Mostro z Naples. A Naples je srdce italskýho hiphopu. 3 Mcs, 1 DJ a drží se huba, Madonna mia! Říkám srdce, tak je to na tuti. Kapo di tuti kapi. Tuti fruti. Kapito?

                Strohost, strikci, přísnost a tah na branku ve strojovém tempu německého střihu obstaraj Retrogott & Hulk Hodn. Tedy parta, co natáčí klipy v bunkru. Nejedou stylizovanej fake. Nedělaj drsný v papundeklovejch Potěmkin kulisách. Neskáčou tam jen když točej, flausí tam ve zkušebně. Přísná parta, co si dělá ze všeho prdel a nic za hranicema party je nedrtí, není ani na Kempu za žádný zelenáče. Vrací se na frontu činu v plný polní.

                A nejlepší na konec? Máme 1MC / 1DJ, 3MCs / 1DJ, 1MC / 1DJ / 1live band. Na závěr ještě lehce přidáme. 4MCs / 1DJ. Z lesů deštivé anglie přilétají The Four Owls. Kdo se schovává pod sovími maskami? Kdo přilétá odhalit největší přírodní mystérium rapu? Bird T (Verb T), Big Owl (Fliptrix), Rusty Take-Off (BVA) a Deformed Wing (Leaf Dog) + DJ Madnice. Není to trochu moc? Soví masky? Je to moc. Je to přespříliš. Tři roky to muselo uležet v katakombách labelu High-Focus, než se soví síla v podobě desky Natural Order vrátila na světlo. Možná bude stačit, když si pustíte “Think Twice“ s bubnem alá DJ Premier a už nebude o čem. Černej kůň, ehm, tedy hnědá sova vypálená letošního fesťáku je tutová.

                Takže tak. Hm, a co Francie? A co ty bomby? Co příští tejden? Zase lokální lejno? Přesně tak. Hovno. Grandiózní. Hořící. Kemp bude letos zase trochu jinej. Jinak znít, i jinak vypadat, ještě uvidíte.

Hip Hop Kemp 2015:
JOEY BADA$$ /USA/
RUN THE JEWELS /USA/
YELAWOLF /USA/
PRHYME (DJ Premier & Royce Da 5'9”) /USA/
HOPSIN /USA/
EVIDENCE /USA/
DOPE DOD /NL/
GANG STARR FOUNDATION (Jeru The Damaja, Big Shug, Lil Dap of Group Home) /USA/
KONTRAFAKT /SK/
THE FOUR OWLS /UK/
MAJK SPIRIT /SK/
BIGG BOSS SHOWCASE (Vladimir 518, La4 & DJ Wich, Orion, DJ Mike Trafik, James Cole, Refew) /CZ/
EXPANSION TEA SOUNDSYSTEM (DJ Babu & Rakaa) /USA/
SMACK /CZ/
AKUA NARU /USA/
HDBEENDOPE /USA/
SEPAR /SK/
BISZ & B.O.K. /PL/
RETROGOTT & HULK HODN /D/
REVERIE /USA/
STRAPO & DJ Spinhandz /SK/
VNM /PL/
PRO8L3M /PL/ 
PUMPKIN & VIN'S DA  /FR/
SODOMA GOMORA /CZ/
DWA SLAWY /PL/
SANGUE MOSTRO /IT/

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná