Rapová akce roku klepe na dveře. Jaká slovenská jména nalezneš v bohatém programu?

Zase jsme o den blíže. To napětí se stupňuje a nedočkavost vrcholí. Vypadá to už za pár, ale utíká to stále pomaleji. Nezastavili jsme čas, jen ta mysl s tím bojuje. V srdci Evropy bude po roce opět horko, nemocné bubny budou dunit na letišti v Hradci Králové. Bohatý program si nemůžeme představit bez slovenského zastoupení. Jaké známé tváře od našich východních bratrů můžeme spatřit v line upu?

KONTRAFAKT /SK/

Byly tu na samém počátku a jsou tu stále. Zlatí chlapci z Piešťan patří k tomu nejlepšímu, co československá scéna dlouhá léta nabízí. Jejich desky jsou revoluční a ovlivňují. Jako jedni z mála se pak těší tomu, že jim naslouchají i zahraniční fanoušci. Jazyková bariéra v tomto případě byla prolomena.

MAJK SPIRIT /SK/

Jeho cesta má jasný směr a překážky jsou hnacím motorem. Člen legendární bratislavské formace H16 ovlivňuje tuzemské publikum a získává si uznání nejen v rapu. Nemusí se hlídat, scéná hlídá jeho a on je tím Mojžíšem, který ji vede skrze rybník tuctových věcí a skladeb bez myšlenky. Na podzim bude mít venku novou desku, což značí, že o inspiraci nemá nouzi.

STRAPO & DJ SPINHANDZ /SK/

Malý muž s velkými činy. Strapo již prokázal, že je mistrem ceremonie u našich západních sousedů. Jeho alba vykazují skvělou techniku a odhodlání bojovat se všemi nástrahami, ať už se jedná o popularitu, nebo o politické utiskování a korupci. Jeden MC a jeden DJ, ale jinak by to v případě téhle dvojky ani nešlo. Sehraní jsou jak fotbalová jedenáctka Realu.

TROSKY /SK/

Legendy odcházejí, ale dobří holubi se vracejí. Legendární hymny, které neztratily na lesku ani po dvaceti letech od svého vydání. Výsledkem byl nový asfalt, ale i koncerty, které potěšily pamětníky, ale i generaci, která dlouhá léta o tom jenom snila. Hip Hop Kemp si nemohl jejich účast nechat ujít, protože je tu ještě neměl. A mít je prostě musí. Možná to bude i naposledy, ale historie se musí přepisovat.

BOYBAND /CZ, SK/

Satirický název od tváří, které se již dlouhé roky baví rapem. Když se Idea a Boy Wonder zapálili pro společný projekt, jejich debutový nosič byl označen rovnou „Best Of“. Také druhá deska „Galapágy“ nabídla ironii, punchlines a doposud neprobádaná témata. Nový materiál je v nedohlednu, ale i známé věci fungují i po letech a Boyband bude opět dostávat publikum do varu.

TONO S. + GR TEAM /SK/

Gramo je značkou, která se aktuálně točí na dvanácti palcích. Tono Suchota, Danosť a Decko mají rádi asfalty a neřeší, jestli si je fanoušci mají kde pustit. Milují rap a rap miluje je. Poslední vinyl dokazuje, že stále mají jasné priority a staví na hodnotách, na kterých vyrostli. Ještě letos se navíc dočkáme dalších sólo materiálů hned dvou ze tří skloňovaných.

MATYS + live band /SK/

Nejnovější přírůstek labelu Ty Nikdy. Nepotřebuje ochranná křídla, neschovává se pod sukně. Matys vykazoval velký potenciál a svou debutovou deskou ho naplnil nad očekávání. Silná výpovědní hodnota, instrumentální poklady a přesvědčivý přednes. Sám funguje skvěle, ale s živou kapelou v zádech teprve poznáš, v jakém rybníce se rád celoročně koupe.

...a tím to rozhodně nekončí. Pár jmen bude ještě brzy odtajněno.

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná