Na Hip Hop Kempu premiérově i Rah Digga. Co první slovenské, první německé a druhé polské jméno?

Hip Hop Kemp je na rozcestí. Tíha tradice z minulosti. Vzrušení z budoucnosti. Stylová paleta pestrá jak zasněný pohled do krasohledu. Není to ale místo, kde se kroky rozdělují a vedou každý jinam. Je to místo, kde se dráhy protínají, spojují a lidi potkávají. Kotel, kde se to všechno 4 dny mísí a pojí. Každý jeden i všichni dohromady tam mají svoje místo i pocit, že je někdo reprezentuje. Dneska holky, Slováci, Poláci i Němci.

Rah Digga & Lyric Jones - s holkama je v to alfasameckém rapu obecně trochu těžší, ale jsou. Rah Digga mezi nima trčí už skoro dvacet let. Když si vás vyčíhne na Lyricist Lounge sám Q-Tip a pod křídla vezme Busta Rhymes jako jedinou sukni do svý crew Flipmode Squad. A krom krocení mikrofonu a skvělýho hlasu ještě vypadáte k světu nejen na obrázcích, kde je víc retuše, než tuše, je to tak nějak jednodušší. Po letech konečně premiéra i s homegirl Lyric Jones za zády.
 
Kontrafakt - na světě není jisté nic a v tom rapovém tuplem ne. Trendy přichází a odchází. Kariéry se rodí a mizí v propadlišti dějin často takřka v synchronu. Vše se mění, Kontrafakt na Hip Hop Kempu zůstává. A brand you can trust. Jediná domácí parta, kterou v linupu hledají i zahraniční fans nemůže chybět ani na šestnáctý pokus.
 
Pro8l3m - jak hladoví vlci jdou úspěchu po krku. Poslední 3 roky se jim nejde vyhnout. Varšavská dvojka Oskar a Steez jede bomby. Mixtape Art Brut vyprodala za hodinu. První várku čtyř tisíc kousků debutového alba PRO8L3M poslala do světa za méně než čtyřiadvacet hodin. Takhle vypadá nekompromisní válec. Takhle to dopadá, když “čerstvý vítr” neškemrá s lechtáním šimry, šimry, ale vdechuje nový život.
 
Slowy & 12Vince - klasická MC/producent dvojka z Hamburku dokazuje, že jazyk nemusí být bariéra. A i když neznáte slova, můžete “rozumět”. Když si do melancholických najazzlých bubnů někdo vylije srdce, promlouvá k vám bez ohledu na jazyk, kterým tak činí. Po třech letech s novou deskou Undercover Blues je tak akorát. Čas je teď.

HIP HOP KEMP 2017:
 
JEDI MIND TRICKS /USA/
D.I.T.C. (Lord Finesse, Diamond D, OC, AG, DJ Boogie Blind) /USA/
ODDISEE & GOOD COMPNY /USA/
KONTRAFAKT /SK/
PRO8L3M /PL/
GRAMMATIK /PL/
APOLLO BROWN & SKYZOO /USA/
RAH DIGGA & LYRIC JONES /USA/
SLOWY & 12VINCE /D/

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná