RUKAHORE_SHOP_BANNER

Kemp stále roste. Kdo přibyl kromě dalšího domácích reprezentantů z Prago?

Po fanfárách na počest headlinera je třeba se vrátit na dřeň. Jádro Hip Hop Kempu je totiž jeho mezinárodní rozměr. Nenajdete v globálním hiphopovém světě takhle globální sraz hiphopových hlav jako ten ve Festivalparku v Hradci Králové. Drtivá většina z nich má na stagi i svého zástupce. Další 4 z nich si představíme dnes.

Že rap jsou kořeny, né kmeny, o tom přesvědčují domácí Prago Union zhruba stejně dlouho jako tenhle fesťák. Kato na scéně přes dvacet let, doma 5 alb, 2 hiphopové Anděly. Letos 3 nominace, z nich, pokud nás paměť nešálí jako první zástupci hiphopu v historii dosáhli i na 2 nominace v “hlavních” kategoriích album a skupina roku. Za posledních 6 let přes 500 koncertů a i bez zubů stále platí, že lepší a kousavější lyrikou jak Kato se tu nemůže pochlubit nikdo.
 
Pokud je boom bap “pravěk”, pak se někdo musí starat o teplo v dunící jeskyni. Na stráž se tam postavili Any Means Necessary z Belgie. Je jich hodně: Dirrty D, Killamatic, Madsin, Mel Ross, Sem Phi a DJ Sensi. Radši uhni z cesty. Zlatá éra je to, na co navazují a mise je pokořit každou stage, na kterou vstoupí.
 
Quebonafide je jméno, které se možná blbě vyslovuje, ale dobře pamatuje. Především poté, co ho uvidíte s ulyšíte na živo. Není náhodou, že se o jeho shows mluví jako o špičce polské hiphopové scény. Charizma, prýštící gejzír energie, origo flow, tím vším si podmaňuje publikum už od roku 2008.
 
I čtvrtý pánové na holení navazují hned u pramenu. Tihle už svým jménem naznačují, že tady půjde o pramen věků sám. Ono - MC původem z JAR, který má za sebou kultovní projekt Walkin Large a k němu funkster a hiphopová DJ legenda Marc Hype + mistr uzlů na prstech, pianista Jim Dunloop = kapela Sons Of Time. 2 gramce a majk, živej buben, klávesy, turntablism a chytrá lyrika. Nic víc, nic míň.
 
 

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná