Kemp odkrývá evropské karty. Prostor dostanou veteráni i mladá krev

Sedmnáctý ročník Hip Hop Kempu bude mít také evropskou účast. To bylo přeci jasné už od začátku, že se na jména ze starého kontinentu nezapomene. Po nadílce z poza velké louže a pár tuzemských hráčích se dostává také na Německo, Rakousko a Polsko. Co bude tedy ke spatření v srpnu na letišti v Hradci Králové?

Velké zastoupení polských fanoušků mezi návštěvníky samozřejmě nenechává klidné ani pořadatele. Chtějí jim udělat radost a přivést jména, která naplní nejen útroby hangárů, ale vytvoří početný dav i u hlavní stage. Letos nám organizátoři odkrývají zatím tři jména. Prvním je legenda, která je ve hře již nějaký ten pátek. Grubson se blýskl v minulém roce deskou „Gatunek L“, která dokázala, že rap není limitován hranicemi a může koketovat také s prvky jiných žánrů. Tracklist tehdy zpestřil také Promoe na featu. V Hradci nebude sám, neboť mu záda bude krýt liveband.

Zipera je bandou z Varšavy, která nás zásobuje materiály již od roku 1999. Pod hlavičkou stáje Prosto má venku již dvě desky a Pono, Koras a Fu jsou hladoví i v roce 2018. Poslední vlaštovkou je Żabson. V únoru tohoto roku vydala mladá krev polské scény debutové album „Je to homie“, které se setkalo především u mladšího publika s kladným ohlasem.

Z Rakouska dorazí T-ser, jenž s rapem flirtoval již ve svých čtrnácti letech. Tehdy se psal rok 2004 a jeho freestyle byl znám nejen ve Vídni. V doprovodu tvrdých beatů nabídne návštěvníkům svou brilantní techniku, se kterou si omotal fanoušky v Rakousku i Německu. Z řad západních sousedů přijedou Camufingo a vysloužilí veteráni T9 aka Torky Tork & doZ9. Na rozjezd dobrý předkrm, uvidíme, co bude dál.

T9 aka Torky Tork & doZ9 /D/
CAMUFINGO /D/
T-SER /AT/
GRUBSON /PL/
ŻABSON /PL/
ZIPERA /PL/

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná