RUKAHORE_SHOP_BANNER

Kemp nás stále zásobuje jako pan Karfík, přibyli Edo G či Pio Squad

Bek, lajk ví never left. Pamatujete na ročník 2010? My ano. Vystupoval tam jeden týpek z Bostnu, co ví, jak se dělá rap. Rapuje totiž od roku 1987, takže když mu řeknete, že dělá old school, bude to brát dost jako kompliment. V jeho domovině kolem něj vznikl dokonce takovej menší kult. Dělal totiž rap snad úplně s každym, koho cení od Augusty po Richmond. EdO G se po čtyřech letech a dvou deskách vrací nakopat prdele všem, kteří mysleli, že je dead. V současnosti dokonce na Kickstarteru sbírá prachy na vydání novýho alba s příznačným názvem „After All These Years“. Takže vlastně proč ne, že?

 
Ten další je o dva měsíce starší, než EdO G. V životopise má ale o čtyři vydaný kusy víc. Navíc teda pochází z úplně jiný části států. To je fuk. Všichni se na něm bombili, když dělal sám, pak se na něm všichni bombili, když hrál s Planet Asiou na Kempu před osmi lety. Pak se na něm pro změnu všichni bombili, když bydlel v Praze a nahrával pecky s Wichem a Nironicem. Rasco je dneska pojem, kterej se těžko dostává z hlavy. Stačí dát „The Anthem“ od Cali Agents a už kejveš krkem. Rap od starejch jako za starejch.
 
Z americkýho kontinentu se na Kemp přijede ještě podívat „trasher“ El Gant z New Yorku, kterej vypadá trochu jako Rugged Man a rapuje trochu jako Slaine. A taky brazilská kapela RAPadura z drsným rapem mezi kaktusy a nízkými porosty.
 
Z Česka a Slovenska tu máme hovadinky. PIO Squad exkluzivně na Hip Hop Kempu. Kde jste je naposledy viděli? Někde ano, ale není to úplně tak nedávno, co? PIO ale mají rádi Kemp a Kemp má rád PIO. A proto to hovno funguje. No a kdyby nebylo jednoho slovenského rappera na festivalu, stálo by to prostě za hovno. Bavič všech stagí i backstagí, the one and only Zverina – mimochodem s relativně čerstvou deskou „Umelecké delo“.
 
Každý rok se snažíme taky na festival dostat reprezentanty ze zemí, jejichž rap není v Česku příliš známej. Itálie je jednou z těch zemí. A máme rovnou tři interprety: E-Green & DJ 2P, DSA Commando a Soul Boy. K tomu přidáváme DJ Phat Phillie z chorvatskýho Záhřebu. Nechceme zapomenout ani na Laidback Show z Polska.
 
Ještě nechoďte spát, příště pokračujeme ve vyskladňování. Šit rýl.
 
 
 
 
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná