RUKAHORE_SHOP_BANNER

Kdo se stane na letošním Kempu nejlepším freestylerem a producentem na CZ/SK scéně?

Freestyle Corner stage je na festivalu po čtvrté a prozradit můžeme, že dění na téhle stagy se oproti loňsku zvedá zas o úroveň výš a těšit se můžeš na našláplej line up, CZ/SK Beatmakebattle producentů i CZ/SK Freestylee rap battle. Chystá se toho hodně, ale ode dneška se můžeš hlásit do obou klání, třeba se staneš právě ty vítězem....

Stejně jako předchozí dva roky, tak ani na Hip hop Kempu 2014 nebude chybět Freestyle Corner stage. Ta je na festivalu po čtvrté a po třetí se dění na této stagy bude odehrávat pod hlavičkou legendárního pražského klubu Chapeau Rouge… Prozradit můžeme, že dění na  Chapeau Rouge Freestyle Corneru se oproti minulému roku zvedlo zas o pár levelů výš a kromě prostoru pro Mcs a beatboxery všech národností, se můžete těšit na workshopy, vystoupení zajímavých jmen nejen z cz/sk scény, panelové diskuze nebo třeba  All stars freestyle rap jam s živou kapelou. O tom všem ale až během nadcházejících dnů a týdnů…

 

Právě nyní totiž nastal čas na vyhlášení kvalifikací i registrací a také info o CZ/SK beatmakebattlu producentů i  CZ/SK Freestylee rap battlu, kolem nichž létá v posledních týdnech plno dotazů a neznámých… Finále CZ/SK beatmakebattlu producentů proběhne v sobotu 23. srpna v pozdního odpoledne.

CZ/SK Freestylee rap battle klání se odehraje v pátek 22. srpna a eliminační kola začnou už chvilku po obědě. Právě do zápolení freestyle MCs se může přihlásit kdokoliv, kdo rapuje v Češtině nebo Slovenštině do půlnoci 20. 8. na email FCfreestylerap@gmail.com.

 

Do registračního emailu (FCfreestylerap@gmail.com)uveďte: Jméno, pod kterým budeš soutěžit, kontaktní telefon, věk, město/stát, zkušenosti a úspěchy na poli rapu-info o tobě. Pak se jen stačí přihlásit včas v pátek přímo na Chapeau Rouge Freestyle Corneru podle instrukcí, které každý přihlášený freestyler obdrží mailem a budou k nalezení třeba i na faceebook eventu této stage.

 

Vítězové battlu si kromě slávy, poháru a diplomu odnesou třeba poukazy na Paintballgame.cz, rozhovor pro Bbarak.cz nebo  techniku jako mikrofon a sluchátka. Ten nejlepší získá tento rok kromě dalších cen i 2,5 hodiny zdarma v Rooftop studiu přímo u respektovaného Ondřeje Žatkuliaka (http://rooftop.cz/ ). Na tracku, který vznikne tamtéž jako věci od Prago Union, Ty nikdy labelu, Marpa, Eriky Fečové, Nironica, Vilsy, Elky, Matheuse, MVP a mnoha dalších nejen z hip hop sféry, bude kromě mistra zvuku spolupracovat, udílet rady a možná i hostovat minimálně jeden z porotců.

Obsazení poroty je zatím přísně tajné, ale prozradíme, že v ní zasednou rapeři, djs, producenti nebo redaktoři nejčtenějších hip hop serverů - zkrátka, půjde o osoby, které si respekt a ostruhy na cz/sk scéně už vydobyli. Přímo do finálových kol na Hip hop Kempu postupují přímo tři nejlepší z loňska, tedy Dee, Don Hobliňon a Mc Lux.

 

 

CZ/SK beatmakebattle producentů (finále sobota 23. 8.), který je pro ty, co tvoří na MPC i ty, kteří vládnout spíš PC, bude mít svou kvalifikaci již před festivalem a do živého finále před kompletní a hodně exklusivně obsazenou mezinárodní porotu a publikum v Hradci Králové se dostanou jen ti nejlepší.

Kdo to bude? O tom rozhodnou předsedové poroty: Nejproduktivnější a nejpracovitější beatmaker poslední doby Mugis z Neni problem za Slovensko a zlínský střelec DJ Fatte z Ty nikdy labelu za českou stranu. Oba  producenti si poslechnou a posoudí každou jednotlivou skladbu, která přijde do kvalifikačního kola, a vyberou pak ty nejlepší.

Jak se do battlu přihlásit? Do klání producentů se mohou přihlásit všichni beatmakeři působící v Čechách a na Slovensku, tedy i cizinci. Ti by pak měli komunikovat v angličtině, češtině či slovenštině. Prvním krokem je to, že ze zadané skladby utvoříš beat aka bubny, jak říká sám předseda poroty Fattovski a do 17. srpna zašleš svůj výtvor + jednu ukázku své dosavadní tvorby na registrační emailFCbattleproducenti@gmail.com. Délka tvého soutěžního výtvoru je jedna minuta třicet a stylově byste se měli pohybovat  samozřejmě kolem hip hopu.

Soutěžní skladbu si stáhni zde (http://uloz.to/xbNsQVYt/maze-working-together-mp3 ). 19. srpna nejpozději budou zveřejněna jména postupující do finále a zveřejněno bude i zadání pro finálisty, to bude pro všechny jeho účastníky totožné a výsledek si každý odprezentuje live před porotou a publikem.

Vítězové si kromě poháru, rozhovoru pro respektovaný CZ i SK hip hop web magazíny, oblečení, poukazů na Paintballgame.cz a další ceny, odnesou i nějakou tu DJ techniku a 2,5 hodiny zdarma v Rooftop studiu. A ti zkušenější vědí, že za tu dobu stihne připravený interpret nahrát a z většiny i zmasterovat. Stejně jako nejlepší letošní freestyle MC, bude mít možnost na tomto tracku spolupracovat a konzultovat ho s Ondrou Žatkuliakem a s předsedy i dalšími členy poroty.

Do registračního emailu (FCbattleproducenti@gmail.comuveď: Jméno-pod kterým budeš soutěžit, kontaktní telefon, věk, město/stát a napiš, jak si beat vytvořil. Zda pomocí MPC, na PC či v jiném programu a v jakém…

 

Další info, line up, novinky a vše potřebné kolem programu na letošní Chapeau Rouge Freestyle Corner stagy, se dozvíš na faceebook eventu (https://www.facebook.com/events/1449194488683946/).

 

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná