Kdo přibyl na Kempu? Exotika i zdejší známé firmy James Cole či Gramo Rokkaz

Hip Hop Kemp není jen festival s atmosférou. Je to festival s kulturou. Je to festival, který se snaží neustále vymýšlet něco nového a vozit do České republiky zajímavá jména ze zemí z celého světa. Nejinak tomu bude i letos. Po dvou týdnech masivních nášlapů představujeme pátek exotiky.

Rappera Burney z Ugandy zavála na Hip Hop Kemp skutečnost, že nehledě na svůj původ a vzdálenost patří Burney mezi jedny z neskutečně talentovaných MCs, kteří na Kempu prostě chybět nesmí. Aby té exotiky nebylo málo, kromě Burneyho přijedou na HHK reprezentovat svoji zem také zástupci Kolumbie, konkrétně kapela Delirium Tremenzz Bogoty složená ze tří členů (MorfeeQuinz, XarXup-pleX a The Beat Soldier). Dva MCs a producent o sobě tvrdí, že trpí silnými syndromy deliria, pokud zrovna neskládají hudbu. Na Kolumbii žádná novinka. Novinkou ale je, že tahle kapela vás nakopne jak kolumbijské COCO.

 

 

Paluch a Kali. Exotika z Polska. Reprezentanti steet rapu. Reputace jak hovado. Poláci vědí, proč jezdí naKemp. Po vydání dvou sólových alb v roce 2012, se Paluch a Kali rozhodli, že spojí síly a vydají album „Milion Dróg do Śmierci”, které spojilo dvě věci tak populární a líbivé pro současný hip-hop – elektro a rap. Exotický je to v tom, že je to nový. Kapel tohoto ražení je v Polsku pomálu, takže si vemte program, udělejte si černý puntík a nařiďte budíček.

 

 

No a trochu česko-slovenské exotiky nakonec, ne? Grammo Rokkaz ze Slovenska je na Hip Hop Kempu docela zaběhlý a skloňovaný pojem. Když v hangáru dva roky zpátky rozjeli svůj setík někdy ve dvě ráno, hangár málem práskl ve švech. Upřímně, jedno z česko-slovenských překvapení festivalu. Říkal to každý, kdo měl možnost ten koncert vidět. Loni to kluci vytáhli na hlavní stage a teď se část kapely vrací na místo činu. Konkrétně Separ, Decko, Tono S. & DJ Miko to přijedou mastit s novými sólovkami, novými peckami a novými příběhy, které ještě na tomto festivale nebyly odvyprávěny.

 

 

Last but not least. Rapper, jenž českou rapovou exotikou spojován snad nejvíc. Muž mnoha jmen. Rapper mnoha altereg. Člověk, který v loňském roce vystoupil na Hip Hop Kempu po deseti letech a letos se tam rozhodl vrátit s novým albem. James Cole. Phat. Kapitán Láska. John Vegabomb. Všechno se smí. Tento člověk už má na kontě tolik, že by se dal považovat za jednu z ikon českého hip-hopu. Přesto s každým novým projektem vnese James do českého zasmrádnutého prostředí něco nového. Něco, co se musí odpoutávat ode všech zaběhlých norem, jak se v Česku dělá rap. A Cole ho udělat umí.

 

 

Pokud chcete vědět, co si pro vás ještě chystáme v zákulisí a co a z jakých zemí jsme schopni kapely dovézt, sledujte hiphopkemp.cz či bbarak.cz a příští pátek čus.

 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná