RUKAHORE_SHOP_BANNER

Hip Hop Kemp bez Penerů strýčka Homeboye a Prago Union? Nelze

Hip Hop Kemp má p, p, p, p… Máme pro vás to nejlepší, co můžete dostat. Minimálně pokud jde o CZ rap, skrývají se největší trumfy pod písmenem P, na které dochází právě dnes. Můžem se o to klidně přít, ale nakonec se asi stejně shodnem, ne? Čím to měřit? Roky na scéně? Zásadní desky? Jejich prodej? Recenze? Posluchačský záběr? Koncerty a zájem o ně? Hudební ceny? Texty? Muzika? Posouvání laťky? Hlídání klasiky? Progres…? Prostě je to tak, že aktuálně i historicky patří Prago a PSH tam, kde jsou. Můžem tomu říkat třeba piedestal.

Prago Union + Livě Band – před dvěma lety vstal Katův projekt z popela jak fénix a od té doby už nikam nešel, ani znovu popelem nelehl. Naopak, stihl toho za tu dobu poměrně dost. Vydat dvě desky – Dezorient Express a V barvách. Trhnout pár srandovních rekordů z kategorie hitparádově prodejních. Postavit na hlavu všechny teorie o tom, jak má znít a vypadat úspěšná kapela. Nechat padnout brady recenzentů. Objet více jak 200 koncertů pro více jak 150.000 lidí, včetně všech nejzásadnějších festivalů v Čechách i na Slovensku – i těch daleko za hranicí hiphopu. Stát se „bezzubým básníkem“ a fenoménem bez skandálu a randálu. Vyprodat dvakrát po sobě Lucerna Music Bar. Svým pojetím hraní se živou kapelou udělat vlnu a inspirovat další party… Vyletět ke hvězdám a přitom zůstat nohama na zemi.

                PSH – 3 členové – Orion, Vladimir 518, DJ Mike Trafik. 3 alba – Reperoár, Rap ‘N Roll, Epilog. Co kus, to pojem. Jejich nedávné veleúspěšné společné turné s Monkey Business dokazuje, že má tahle parta ještě pořád co říct. Mají chuť se pohnout dopředu, vymýšlet nový věci a překonávat sama sebe i v situaci, kdy by si mohli lehnout na záda a počítat úspěchy, protože už dokázali asi všechno, co se tu dalo. Nových výzev se nebojí, naopak je sami dál hledají. A něco extra pro vás určitě najdou i pro svůj koncert na Hip Hop Kempu 2012.

                Další runda za námi, kolik nám jich ještě zbývá? Uvidíme, minimálně dva ještě určitě. Není to slabý? Aktuálně tu je 35 jmen z celýho světa na festivalu v Čechách. Ne, to není slabý. K tomu warm up a hangáry. Ne, to není slabý. Podle CNN je Kemp jedním z padesáti nejlepších festivalů na světě! Ne, to není slabý, to je kurva to nejlepší, co tu můžeš dostat… A příští pátek dostaneš zase víc.

A:

ALIEN DEE /IT/

AMO & Band /SK/

APHROE /D/

B:

BEAT JUNKIES (DJs J.Rocc, Babu, Rhettmatic, Melo-D) /USA/

D:

DAM FUNK /USA/

DANNY BROWN /USA/

DIAMOND D (performing Stunts, Blunts & Hip-Hop) + live band /USA/

DILATED PEOPLES /USA/

DOPE DOD /NL/

The DOPPELGANGAZ /USA/

E:

EFTHYMIS (ex-Terror X Crew) /GR/

EKTOR /CZ/

ELZHI (the last Elmatic show!) /USA/

F:

FAVORITE /D/

FOREIGN BEGGARS /UK/

G:

GRAMO ROKKAZ /SK/

J:

JAY DIESEL + TAFROB /CZ/

JEAN GRAE + DJ Mr.Len /USA/

M:

MACKLEMORE + RYAN LEWIS /USA/

MADLIB & FREDDIE GIBBS /USA/

MAJK SPIRIT + H16 /SK/

MALPA /PL/

MARSIMOTO /D/

MOJA REČ /SK/

O:

OLIVER LOWE & FRIENDS /CZ/

P:

PRAGO UNION + LIVĚ BAND /CZ/

PSH /CZ/

S:

SNOWGOONS /D/ ft. VIRTUOSO /USA/, SOULKAST /FR/, SICKNATURE /DK, PROP DYLAN /SWE/, KILLAKIKITT /HU/

SODOMA GOMORA /CZ/

SOKOL & MARYSIA STAROSTA /PL/

STRAPO & DJ SPINHANDZ /SK/

T:

Tabasko (Haem, O.S.T.R., Kochan, Zorak) + Noise Trio Live Band /PL/

Taktloss /D/

Ty Nikdy (Idea, Rest, Paulie Garand, MC Gey, Boy Wonder, DJ Fatte) /CZ/

Y:

YASIIN BEY aka MOS DEF /USA/

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná