Hip Hop Kemp 2018 už se pyšní pěti zámořskými jmény. Přibyli Evidence, Illa J a...

Hudba se vyvíjí, stejně jako náš fesťák. Není tak důležitý na čem se dělá - sampleru, klávesách nebo mobilu. Formát, na čem vychází - kazeta, vinyl, epmétroska. Z čeho jí posloucháme - beden audiofila, připomínajících šnek netopýřího ucha, káza v káře nebo ajfounu. Ale to jestli nás pořád baví. Kdyby to lidi, co stáli u zrodu, dělali “jak se to má správně dělat”, nikdy by nehejbali deskama na gramcích a neškrábali je tupejma jehlama. Nikdy by nesamplovali. Nikdy by nekombinovali věci, co k sobě nejdou a nesmí jít… Děláním věcí “špatně” a “jinak” to přece celý vzniklo, ne? Boom bap nebo trap, horror core nebo conscious, hlavní, jestli z toho pořád máme husí kůži, ne? A dokud jo, je to asi správně a nám nezbývá, než si to plnýmy doušky užívat.

Pokud jde o drill music, na vrcholu potravinového řetězce sedí jen jeden pán. Alfa samec. Sosa. Jestli vás něco na světě neskutečně sere, Chief Keef může za to, že si přes 5 let můžete notovat “I Don’t Like”. Jestli vám jde více o vibe, než obsah, může vám bejt 17 a pod nohama hořet parket v klubu, můžete bejt z jeho rodného Chicaga jak Common a posílat props za to, že jste dotáhli něco, co tu nebylo, syrový jak z lednice maso, lejno bez příkras a cukrkandlu. Jiným můžete tím samým lézt na nervy, ale těžko někoho necháte v klidu. Ve dvaadvaceti za sebou jeden falešný odchod na odpočinek, ale přitom fresh jak nikdy.

Strávili jsme na Kempu skoro polovinu života. Byl to sen, kterému jsme vdechli život. Jestli ho máme rádi… To je slabý slovo. Je to naše dítě. Máme ho bezpodmínečně rádi i se všema jeho chybama. Samozřejmě. Pro nás to vždycky bylo velice osobní. Asi tak nepřekvapí, že k umělcům s nějakou silnou osobní zpovědí máme tak nějak nejblíž. Ty máme v týhle várce rovnou dva. Evidence. Jeden z našich nejoblíbenějších projel za poslední dobu horskou dráhu pocitů. Z vrcholu, kde EV chová v náručí svého prvorozeného syna až na dno zdrcujícíh zpráv o rakovině prsu manželky. Když tohle přetavíte v album Weather Or Not, těžko může být horší, než vaše nejlepší. Druhým je Illa J. Být mladší brácha slavnýho bráchy je dar i prokletí. Když si ten váš říkal J.Dilla a vy se věnujete stejný profesi, máte (pochopitelně) podobný jméno a ještě vypadáte jako byste mu z oka vypadli, utečte pak z tohohle stínu. Nebojujte s chlapem v zrcadle. Boj s duchy a tričkama, co nejednomu změnili život, trval 3 alba, ale zdá se, že je vyhráno. Nová deska Home je cestou do duše jednoho chlápka z Detroitu, který chce být už jen sám sebou.

Hip Hop Kemp 2018:

$UICIDEBOY$ /USA/

CHIEF KEEF /USA/

EVIDENCE /USA/

BILL $ABER /USA/

ILLA J /USA/

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná