HHK 2014: Jak bude vypadat Reggae & Dancehall stage?

Co má společného hiphop, reggae a dancehall? Mnohem víc než by se ti mohlo zdát. Nejen KRS1 a parta dalších rapperů se hlásí k jamajským kořenům, ale právě odtamtud pochází i kultura soundsystémů, DJs a clashů. A tak ani letos nemůže na Kempu chybět extra nabitá reggae stage! Mezi vzácnými hosty bude mj. legendární Jamalski z New Yorku, svého času člen Rocksteady Crew i Bambaatovy party Zulu Nation. Jeho průlomové album Roughneck Reality vyšlo už v ´93, ale tahle ikona zdaleka nežije jen minulostí – loni měl velký comeback a letos zásadní zářez třeba na nové desce DJ Vadima jménem Dubcatcher. Pravý čas pro Jamalskiho premiéru v Hradci, unu ready massive?

Vedle Jamalskiho se na reggae stage, která bude letos poprvé na novém místě, kde mnohem více vynikne její karibský element, představí i nová generace talentů. Londýn bude reprezentovat velká naděje tamní scény - mladý rastaman jménem Buggsy, mimochodem další důkaz, že stavět hranice mezi reggae a hiphopem je naprostý nesmysl. Za kalifornský westcoast dorazí v současnosti stale více respektovaný zpěvák Jah Sun a nebude chybět ani africká reprezentace – mocný gambijský bariton Rebellion the Recaller, který má na kontě mnohem víc než velký hit “We Must Rebel”. Za možná pro Čechy překvapivě kvalitní a akční polskou reggae dancehallovou scénu vystoupí Ras Luta Junior Stress, který konečně přitáhne i celou varšavskou partu Dancehall Massakrah. Právě ta patří mezi nejdůležitější průkopníky současného dancehallu v Polsku. Tímto se dostáváme k dalšímu důležitému soundu, který letos poprvé přijede na Kemp a to jsou Weedy G Soundforce ze Švýcarska, kteří jsou nejen skvělí selektoři (rozuměj DJs) ale také výborní producenti, což je skvěle slyšet i na letos vydané kompilaci jejich tvorby jménem Rise. To že si je poté VP Records (největší distributor jamajské muziky na světě) vybrali jako svou oficiální soundsystemovou reprezentaci, mluví za všechno.

 

 

Z dalších jmen, které v tuto chvíli prozradíme, je dánský Mystic MC nebo Ucee a Mortal Kombat Sound, což je aktuálně jeden z nejlepších dancehallových soundů v Německu a jejich dubplate box a rychlé a energické mixy vás nenechají odejít. Na stage, za kterou i letos stojí crew kolem reggae portálu Jahmusic.net samozřejmě nebude chybět ani domácí reprezentace a pár dalších překvapení, které ale ještě nebudeme prozrazovat. Každopádně si můžete být jistí, že tam najdete hodně dalších důvodů, proč letos rozhodně nevynechat.   

 

JahMusic Sunstage:

Jamalski (usa)
Dancehall Massakrah feat. Junior Stress (pl)
Jah Sun (usa)
Rebellion the Recaller (gam)
Weedy G Soundforce (ch / vp records)
Ras Luta (pl)
Ucee (d)
Mystic MC (dk)
Mortal Kombat (de)
Jahmusic Lightaz (cz)
& many more

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná