RUKAHORE_SHOP_BANNER

HH Kemp má i letos bohatý program. Ze kterých úst se budou linout zaručené německé hymny?

Německo je jednou ze zásadních bašt evropského rapu. Můžeš ho milovat, nemusíš mu ale také vůbec přijít na chuť. Ten jazyk není pro každého. Bylo by ale pokrytecké přehlížet tamní tváře a nevzdat jim hold. Silná scéna bude mít zastoupení i ne sedmnáctém ročníku Hip Hop Kempu v Hradci Králové. Které tváře na této adrese budeme moci již velmi brzy spatřit i zaslechnout?

TRETTMANN /D/

V Německu se tohle jméno v poslední době staví po boku velikánů let minulých. Loňská deska „#DIY" ho katapultovala mezi elitu a každý ho chce mít na té své. Gzuz, KC Rebell, Raf Camora, Marteria nebo Bonez MC. Slušné preference a zářezy na pažbě četných spoluprací. Jeho refrény se chytlavou rychlostí šíří napříč Evropou.

NINE, EL DA SENSEI, SNOWGOONS DJS /USA, D/

Starosta Boogie Down Bronxu má hlas, na který nedokážeš zapomenout. Nas ho jmenoval ve své pecce o padlích hrdinech z devadesátek „Where Are The Now“. Tenhle anděl ale nemá přestřihnutá křídla a navíc mu rostou růžky. Že by ďábel? Se Snowgoons za zády a El Da Senseiem po boku vám zničí hlasivky a vše, co jste doposud znali, pošle lusknutím do pekla. Již po první skladbě budeš totiž řvát, že chceš ještě víc.

ZUGEZOGEN MASKULIN /D/

Fler má label Maskulin, ale Zugezogen jsou z jiného těsta, přestože je tento název spojuje. Ve své zemi způsobili v poslední době velké haló a koncertní zastávky hlásí s předstihem vyprodáno. Loňské materiály jsou žhavé, ty starší už v kotli odříkávají všichni a mnozí čmuchají, že jim patří budoucnost. Jejich mejdany jsou bláznivé a namotají na sebe nejen fanoušky rapu.

UMSE /D/

Od roku 1997 se v Ratingenu ptali rodiče svých dětí, kdo že je to ten tajemný Umse, o kterém se v tamních ulicích hovoří. Po prvních flirtech s punkem a crossoverem ho ale okouzlil rap, kterému zůstal věrný. V roce 2007 urval sošku v soutěži „Myspace Most Wanted-Contest“ a objel celou svou zemi. Předskakoval slavným krajanům, stejně jako členům z klanu Wu-Tang. Čerstvě má venku šestistopé EP s názvem „Flammenwerfer“.

CAMUFINGO /D/

Uvědomělý rap plný špinavých slov, jenž reálně barví odraz doby. MC a beatmaker v jedné osobě nekličkuje okolo a míří přímo na solar. Jeho texty jsou osobní, přesto se v nich najde skoro každý. Na svém kontě má již několik EP, které tohoto audio inženýra postavila do popředí zájmu. Nová deska se skloňuje a přijít by měla velmi brzy.

SICKLESS /D/

Stuttgart je nemocný, Sickless je nemocný, proto nemůžeš čekat, že tě jeho rapy nenakazí.  Příběhy o každodenním životě v hudebně experimentálním hávu, jazz a rap fungující jak jabko a skořice v čaji. Dlouhá léta vzhlížel k legendám, chtěl i sám scéně pomoci, proto po čtyřech letech ve hře nesoustředil svou snahu jen na svou tvorbu, ale založil bandu přátel, kteří chtějí tvořit. Tak takový je Sickless a celý jeho Wirscheissengold.

T9 aka Torky Tork & doZ9 /D/

Veteráni z Německa, kteří jsou již na Kempu jako doma. Léta zásobují fanoušky hudbou, ale umí si užít také dovolenou. Ta jejich byla několik let a zdálo se, že celý projekt je již pod drnem. A pak začaly ledy tát a skály se hýbat. Torky Tork a Doz9 opět nahrávají tam, kde ostatní užívají klidu. Materiály z cest. Práce, práce a makat od úsvitu do soumraku. Workoholismus je jejich závislostí a stage kazajkou, ze které se nelze vymanit.

DLTLLY /D/

Jeho parketou je naběhnout na stage, podrtit pár bary konkurenci a odejít jako král. Uznávaný freestyler našich západních sousedů není jen tím, co si mastí v ringu ego, ale dá se považovat za velice talentovaného skauta v řadách mladé generace. Při kontaktu s ním nemůžete tvrdit, že freestyle je mrtvou disciplínou.

VEEDEL KAZTRO /D/

Jméno foneticky stejné jako kubánský diktátor. Také tenhle mladík diktuje ve své zemi údernou silou. S produkcí Teky v zádech nahrál desku za pouhý týden a ihned ji začal prezentovat krajanům. Zamyšlené a kulaté bary, které si na jedné straně střílí z lidí označených jako kus dobytka, na druhé straně patetická láska ke svému druhu. Schizofrenik? Při změnách flow na stagi to občas tak vypadá.

PLUSMACHER /D/

Před lety ho sledovala policie, dnes má pozornost celého Německa. Plusmacher nedá jointa z huby a jeho tvorba je plná zelené byliny, ze které dokáže vyrobit snad i tank. Je vtipnej, je to blázen, hlavně je to také bavič a nová deska klepe na dveře. Tahle show nebude jen pro skuřky a ty, co se chtějí u hudby usmívat od ucha k uchu. Plusmacher je králem grimas a v rukávu má pár trumfů na každý koncert.

OG KEEMO /D/

Ve skvělé symbióze s producentským rádcem Frankem Manheimem už nějakou dobu vyvolává rozruch kolem své osoby. Žhavý artikl posledních měsíců, který stoupá v potravním žebříčku vzhůru. Rap a beaty silné jako přírodní živly a názory donesené ze špinavých německých ulic. OG Keemo se vydal na cestu, která má smejt bahno z jeho bot.

LUX x CAP KENDRICKS /D/

Trio z Mnichova, které ve slávě pomalu dýchá na záda Bayernu. Tah na branku má podobný, vystačí si s omezeným rozpočtem, a přesto dokáže kousat. Syrové beaty, tradiční postupy pro milovníky dob minulých. Lux jako osamělý bojovník ztracený v čase, doprovázen duem producentů, kteří ví, jaké lektvary je na strastiplnou cestu nutné podávat.

SHACKE ONE /D/

Shacke One žije nesmrtelný život, který se odehrává mezi oblíbenými hospůdkami a depy vlaků a meter. Hrdě se hlásí k odkazu západního Berlína, který před dvaceti lety nastolili Kool Savas a Taktloss. Boombap a G-funk v jedné nádobě, které přetékají energií. Sólo debut si odbyl před dvěma lety, přesto dokáže nejen v německé metropoli zaplnit undergroundové lokály.

KREIML & SAMURAI /D/

Nelze od nich brát nic vážně. Tedy alespoň to, co ti hlásají ze svých zvukových stop. Každé druhé slovo je poukázáním na bizarnost a vtip a humoru má tahle dvojka plnej bágl. V každém městě způsobí rozruch, neboť je nelze přehlédnout. Kdyby se za srandu zavíralo, dostanou doživotí. Kreiml a Samurai jsou pěst na oko všem, kteří se v této hře berou moc vážně.

CHEFBOSS /D/

Dancehall není tabu na žádné adrese. Letní zvuky, které zahřejí v mrazivých končinách. V Hamburku již vědí, jak na to. Chefboss si získalo pozornost celé své země. Nabídka, která vznikla po volání a nářku, že tu nic takového není. Loňské album „Blitze aus Gold“ zaznělo naživo na většině zásadních festivalů a získalo tomuto projektu ještě více na popularitě.

TTR ALLSTARS feat TEXTA, DA STAUMMTISCH, AVERAGE, HINTERLAND & KAYO /AT/

Dvacítku let existence neukryješ, ani kdybys měl kouzelný plášť. Rakušané již dávno nestojí s traktory u hranic, ale TTR banda z Linze již tehdy plivala do mikrofonů. Významné datum, které bylo oslaveno nejen společnou deskou, ale i koncerty. Celý showcase bude na Kempu. Peklo? Ve dvanácti lidech nemůžeš čekat ani nic jiného.

T-SER /AT/

Predátor z Vídně. S rapem flirtoval již ve svých čtrnácti letech. Tehdy se psal rok 2004 a jeho freestyle byl znám nejen v rakouské metropoli. V doprovodu úderných beatů nabízí brilantní techniku, kterou si dokázal omotat kolem prstu fanoušky nejen ve své zemi, ale i v Německu. V jeho blízkosti znervózní i fízlové, neboť T-Ser je černým hlasem svého města.

DEF ILL /AT/

Rakousko má své letité hrdiny a Def Ill je mužem na správném místě. Revolucionář ve starém hávu, nemocné beaty a při poslechu pocity jak kdybyste se vrátili časem. Majitel vytříbeného přednesu, který vysvětluje neznalým, že rap není jen o zábavě, ale také o myšlence a poselství. Světe div se, naslouchá mu stále více hlav.

...a tím to rozhodně nekončí. Pár jmen bude ještě brzy odtajněno.

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná