Gang Starr Foundation na Kempu uctí Gurua, který na festival nestihl dorazit

Velikonoční zmrtvýchvstání. Proč tak dramatický úvod? Gang Starr Foundation jsou sice zcela zásadní hip hop posse, možná nejzásadnější ze všech devadesátkových vůbec, ale stejně. Jaký zmrtvýchvstání? Celý příběh má totiž krom klasickýho rapovýho koncertu ještě jednu rovinu. Vzdát hold a konečně splatit dluh, který k vám máme od roku 2006.

V roce 2006 měl být jedním z headlinerům Hip Hop Kempu Guru. Kvůli fuckupu aerolinek se ale tenkrát bohužel nedostal do letadla, ani na fesťák. Patří k dobrému zvyku HHK, že v takových případech děláme vše možné, abychom daného umělce dotáhli v budoucnosti a vy o jeho show nepřišli. Než se nám to ale povedlo domluvit, tak Guru v roce 2010 odešel navždy...

 9 let po jeho plánovaném vystoupení na Kempu a 5 let po jeho nečekané smrti nebudeme vyvolávat duchy. Nepřivezeme žádnej mrtvej hologram. Po letech snažení konečně máme nejlepší živou show, co šla dát dohromady. Na jednom pódiu budeme mít všechny, co by tam pro pořádný „Guru tribute“ být měli. Nejdřív DJ Premier a teď i stále aktivní a relevantní jádro jeho party – Gang Starr Foundation, tedy Jeru The Damaja, Big Shug a Lil Dap z Group Home. Party, která byla „tam“, když se „to“ dělo. Když bylo v devadesátkách třeba vzít hip hop zpátky domů na Východní pobřeží a tam znovu definovat jeho sound. Když DJ Premier byl „ten“ producent“ a D&D „to“ studio. Tyhle týpci maj klasiku na hodiny a hodiny. The Sun Rises In The East, Wrath Of The Math, Livin' Proof, Who's Hard?... Tha realness!

Že zrovna na Velikonoce vyšlo ohlášení téhle části programu? Můžem to brát jako náhodu, symboliku nebo osud. Teď už zbývá jen vypálit čestnou salvu z jedenadvaceti kanónů a těšit se.

Hip Hop Kemp 2015:

RUN THE JEWELS /USA/

YELAWOLF /USA/

PRHYME (DJ Premier & Royce Da 5'9”) /USA/

HOPSIN /USA/

DOPE DOD /NL/

GANG STARR FOUNDATION (Jeru The Damaja, Big Shug, Lil Dap of Group Home) /USA/

KONTRAFAKT /SK/

BIGG BOSS SHOWCASE (Vladimir 518, La4 & DJ Wich, Orion, DJ Mike Trafik, James Cole, Refew) /CZ/

PRO8L3M /PL/

SODOMA GOMORA /CZ/

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná